Genealoogide rattamatkad

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Genealoogide rattamatkad

Postitus Postitas Assar »

Tere! Kuna ühes alafoorumi rubriigis see teema käsitlust leidis, siis küsin üldisemalt ka. Kunagi sai suguvõsauurijatega korraldatud Genealoogide rattamatku. Sellenimeline facebooki lehekülgki veel olemas, kuigi seal enam midagi suurt ei toimu. Asja mõte oli selles, et suguvõsauurijad said välja pakkuda kihelkondi ja paikkondi, mis neid huvitab ja seejärel minna neid paiku avastama jalgrattamatka raames. Ühtlasi ka oma päritolupiirkondi tundma õppides. Nii sai otsitud esivanematega seotud olulisi kohti, vanu talusid, veskeid. külastada kalmistuid, mõnda elusolevat sugulast. Vaadata ka kõike muud huvipakkuvat, mis sellel piirkonnal pakkuda on. Seltskonnaks olid siis teised uurijad, keda huvitas sama kant või, kes lihtsalt tahtsid rattaga sõita. Seltsis ikka segasem. Üldiselt piirdusime Eestiga, kuid ära sai käidud ka näiteks Gdovi/ Oudova kandis eestlaste jälgi otsimas. Pääsesime isegi kohalikku lehte seal.
Paraku see kuidagi hääbus see ettevõtmine, uusi inimesi eriti ei lisandunud ja ilmselt kõik on harjunud autoga asjatama - kuigi jalgrattal on taolise matka ees, mitmeid eeliseid. Endal kadus ka tuju ära, kui üks inimene, kellel oli idee matkaks lõpuks kaasa ei tulnudki. Siis tekkis mõte, et äkki sellist asja polegi nagu vaja kellelegi. Nüüd on möödunud sellest kõigest vist isegi terve kümnend. Viskaksin küsimuse siis uuesti õhku, kas sellise asja taaselustamisel oleks mingi mõte ja kas oleksite ise kaasalööja. Näiteks järgmise aasta suvel/ soojemal ajal.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Genealoogide rattamatkad

Postitus Postitas mibeko »

Tere,

2019. aastal ilmus raamat " Новая Родина Жизнь стругокрасненских эстонцев-переселенцев в XIX–XX вв."
Raamatu väljaandja käis 2019.aasta suvel minul külas ning andis mõned raamatud minule ja minu sugulastele. Samuti andis ta ka loa sugupuude uurijatele raamatu digitaalset varianti levitada. Kui kellelgi on soovi seda saada siis saatku minule oma emaili aadress. Kodu uurijad käisid minu palvel minu isa kodukohas пустош Березняк ja tema ema kodukohas пустош Затобенье. Olemasolevate skeemide ja kirjelduste järgi leidsin nad võssa kasvanud ehitiste vundamendid. Vanaema poolse suguvõsa SAKS leidsin lapates valdade dokumente Aru vallast ja kandsin ka Genisse. Kahjuks isapoolselt SILD, tema vanemaid ja sugulasi pole õnnestunud leida, Mind on aidanud Eesti ja Venemaa uurijad kuid, kes olid Oskar Sild https://www.geni.com/people/Oskar-Sild/ ... 8286310832 vanemad, õed, vennad jne. pole siiani õnnestunud leida. Olen ülimalt tänulik inimesele, kes aitaks kaasa Oskar Sild suguvõsa leidmisel. Kahtlus on, et Oskari isa võis olla see Karl Sild https://www.geni.com/people/Karl-Sild/6 ... 8757405768. Mõned asjad ühtivad sugulaste juttude põhjal (oli invaliid, sai veskis surma - Surm on ka dokumentaalselt tõestatud 1914.a). 1915 a. on Oskari nimele koostatud veski akt. Kas sai päranduseks pole teada? Karl ja Oskar sünniaastad ja Venemaale minek ei klapi. Eestist on veel võetud kaks Karl Sild nekrutiks. Ehk nemad on sattunud Gdovi kanti - Ei ole teada nende saatust ja seost Oskar Sild.
Arvestades praegust olukorda on Venemaale minek küsitav. Isegi osa Venemaa uurijaid ja arhiivid ei ole enam viimasel ajal minu päringutele vastanud

Benno
sugulus.sisamaki@gmail.com
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”