Välling

Vasta
Leif66
Postitusi: 61
Liitunud: Teisipäev 12. Veebruar 2008, 21:03:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Välling

Postitus Postitas Leif66 »

Tere ,

uurin , õieti alustasin oma isapoolse suguvõsa uurimist.
Perekonnanimeks on Välling. Karja kihelkond .

1811 Hingeloendi järgi olid nad Welja(Välja) talus Ratjali külas ,Koikülli mõisas ,Karja kihelkonnas.

Kahjuks puuduvad "Koikülli" mõisa (Ratjali küla) kohta andmed 1795 ja 1782 a. hingeloenduse kohta Saagas. Ma ei tea kas need hingeloendid on üldse olemas või pole neid üles pandud.

Osa peresid (5) sealt Ratjal-i külast loendati hoopis Valjala kihelkonnas Jõõri Mõisas 1782 ja 1795. Miks ei loendatud ülejäänud peresid jääb mulle selgusetuks .

Ratjal-i ( Koikülli mõis ) Jööri vahel tunduvad inimestel olema tihedad sidemed , kuna ollakse seal kandis näiteks ristivanemateks.
Kas see võis olla sellest ,et 1800 a. algus kulusid nii Jöör kui ka Koiküll ühele ja samale mõisnikule.

1826 Hingeloendi järgi sai Wälja talus üks pere nimeks Välling , teine pere
aga nime Wassikas . Pole veel aru saanud kas nad olid omavahel sugulased või mis neid omavahel sidus ...

Olen alles algaja , kuid proovin ennast kõige sellega kurssi viija.

Andres Välling
Põnev on teada oma juuri ... elu minevikuta on elu ilma tulevikuta .
marapu
Postitusi: 334
Liitunud: Teisipäev 01. Mai 2007, 10:08:05
Status: Eemal

Postitus Postitas marapu »

1795 hingeloendis näib vähemalt osa Koikla mõisa rahvast nagu ka teiste Karja kihelkonna mõisate oma, Karja kirikumõisa all olevat Saaga EAA.1865.1.75:33. Ehk ei olnud Ratjall 1795 revisjoni ajal Karja kihelkonna all? Ehk oli sel ajal Jaani või Valjala kihelkonna all?
Leif66
Postitusi: 61
Liitunud: Teisipäev 12. Veebruar 2008, 21:03:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Leif66 »

Tänan vastamast . Oled ühe eelarvamuse minust kustutanud , kuna arvasin ,et vaevalt keegi vaevub mulle siin vastama .Tunnen ennast küll algajana ja saamatuna , kuna minu otsingud pole vilja kandnud.
Vaatasin seda isegi ,et osa peresid on loendatud Koikülli (7) all ja osa peresid on loendatud Jööri (5) all . Need pered kes on loendatud Koikülli
nende asukoht ilmselt ongi Koiküll-is ehk selles külas. Ratjali (Ratla küla) peresid nende hulgas ei ole. Olen selle lühikese uurimise ajal aru saanud
talu nimede järgi kes sinna külla kuulusid . Arvasin ka ise ,et ilmselt loendati neid Valjala või Jaani kihelkonnas . Kammisin ja sirvisin kõik need Saagas kätte saadavad nende kihelkondade varasemad Hingeloendid läbi . Peale Jööri ma teistes neid ei leidnud ...
1811 Koiküll-i mõisa hingeloendi järgi 21. pere on Welja pere.
Sealt on näha Welja Gustavi isa Welja Mihkel oli viimase hingeloendi järgi 47 aastane ja suri 1810 . Ma tean ,et Hingeloendites on vanused ligilähedased mitte alati täpsed . Kuid see fakt näitab seda neid kõiki ikkagi loendati 1795 aastal. Sealt ma saaksin teada Mihkli isa nime ja Mihkli naise nime mis aitaks mul edasi uurida ... Kahjuks praegu olen tupikus ... lisan siia ka lingi 1811 Hingeloendusest , kus on Welja pere.
Igaljuhul on väga toetav ,et keegi viitsis süveneda sellesse probleemi. Vahepeal juba otsimise hoog rauges ... Tänan vastuse eest .

Saaga EAA.1865.4.314/4:3
Põnev on teada oma juuri ... elu minevikuta on elu ilma tulevikuta .
marapu
Postitusi: 334
Liitunud: Teisipäev 01. Mai 2007, 10:08:05
Status: Eemal

Postitus Postitas marapu »

Tere!
Olen ka vahepeal püüdnud otsida mitmetest naabruse 1795 hingeloendeist, kuid samuti mitte leidnud Teie otsitavaid.
Ongi hea, kui on lisatud link, arvatavasti leidub siis rohkem abistajaid.
Näib, et Teil on vähe võimalusi andmete leidmiseks enne 1800-ndaid kuna Karja kihelkonna kohta enne 1800 a on vaid üks kirikuraamat: Sünni-, abielu- ja surmameetrika ning andmed leeriskäijate kohta EAA.3133.1.19a 1740-1763 , Saaga EAA.3133.1.19a:1
Võibolla mõni oskajam saab Teid siiski aidata.
Õnnestunud leide!
Marika Jyrisson
Postitusi: 31
Liitunud: Reede 11. Juuli 2008, 23:44:07
Asukoht: Saaremaa,Leisi vald
Status: Eemal

Postitus Postitas Marika Jyrisson »

ölen KARJA

Raunadest ÜHE tädi palvel otsinud kui leian oma märkmeist saadan
Leif66
Postitusi: 61
Liitunud: Teisipäev 12. Veebruar 2008, 21:03:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Leif66 »

Tere Marika.

Aitähh vastamast. Kahjuks ei saanud ma aru ,et mida te olete otsinud.
Kas on see kuidagi seotud perekonnanimega " Välling ".

Kui saladus ei ole kes on see tädi kes palus teil otsida.

Igaljuhul tänan abi igasuguse abi eest.

Andres Välling.
Põnev on teada oma juuri ... elu minevikuta on elu ilma tulevikuta .
Leif66
Postitusi: 61
Liitunud: Teisipäev 12. Veebruar 2008, 21:03:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Leif66 »

Alustasin oma sugupuu ülesehitamist internetis.

Kui kellelgi on infot perenimede Välling ,Tamm ,Bäärt ja Vilk kohta.

Tänud kõigile kes on mind aidanud . Tere tulemast kodulehele !



http://www.myheritage.com/site-47831681 ... g-web-site#[/u][/url]
Põnev on teada oma juuri ... elu minevikuta on elu ilma tulevikuta .
Mimoos
Postitusi: 2
Liitunud: Pühapäev 22. November 2009, 18:30:11
Status: Eemal

Re: Välling

Postitus Postitas Mimoos »

Tere.
Sugupuud uurides sattusin siia lehele.Minu suguv6sas eksisteerib nimi Bäärt. Mart ja Mari Bäärt (Martin vanemad) Martin ja Leena Bäärt on minu vanaema Elanda Liivand(neiup6lve nimega Piirsalu) vanemad.
Tervitustega Annika
flyershistory
Postitusi: 74
Liitunud: Kolmapäev 14. November 2007, 23:30:11
Status: Eemal

Re: Välling

Postitus Postitas flyershistory »

Martin-Henrik Bäärt

http://www.geni.com/people/Martin-Henri ... 2488492050" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta

Mine “Karja kihelkond”