Venemaal abiellunud

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
ingrid oja
Postitusi: 168
Liitunud: Reede 13. Veebruar 2009, 14:53:02
Kontakt:
Status: Eemal

Venemaal abiellunud

Postitus Postitas ingrid oja »

Millises arhiivis võiks olla Novorževi luterikiriku sünnikanded. Ette tänades!
algaja paluks infi, kas keegi uurib hermanni sugupuud urvaste kihelkond. roosbaumi nim.
jussK
Postitusi: 1037
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Venemaal abiellunud

Postitus Postitas jussK »

Kirik on 1894 aastast ja kuulub Pihkva kiriku alla, seega Pihkva kiriku meetrikates ilmselt...
Anna aeg ja nimed, võin vaadata :)
ingrid oja
Postitusi: 168
Liitunud: Reede 13. Veebruar 2009, 14:53:02
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Venemaal abiellunud

Postitus Postitas ingrid oja »

Olen huvitatud oma vanaema liinist. See mul täielikult puudu. Aga võtan algusest. Minu isa Russ Vladimir Juhani poeg sündis 1899.a. 30 sep.Kudeveri raj.Minu ema sündis 1911.a.17.märts Pihkva oblast Kudever, Urvaste kirikus on kiriku teade mis on välja antud 1947.a. ja seal on kirjas et nad laulatati 1927.a.24.nov NovorSevi kirikus. Russ Vladimir Juhani (Venemaal sai Juhanist Ivan. Juhan sündis 1854.a.01.01.EEstis Pollis. Juhani isa oli Ruus Peeter Volmeri poeg sündis 1826.a.11.aprill Nende pere lahkus Eestist 1863. Seega Juhan abiellus juba Pihkva oblastis Russ Vladimiri ema on Anna Andrei tütar. Selle lugesin välja minu isa sünnitunnistusest seal oli Anna Russ Andrei tütar. Ma oletan et perekonna nimi võis olla kas Sarv või Vaabel Annal enne abiellumist. Anna isa nimi Andrei ei pruugi meil Eestis olla see. Venemaal on need nimed teised
algaja paluks infi, kas keegi uurib hermanni sugupuud urvaste kihelkond. roosbaumi nim.
jussK
Postitusi: 1037
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Venemaal abiellunud

Postitus Postitas jussK »

Pihkva 1894a meetrikas abielukanne nr. 45 (Porhovi kirik) :
6. veebruaril abiellusid Johann Ruus, poissmees ja Ann Sarw, neiu. Kihlus on olnud samas kirikus...

Pihkva 1900a meetrikas:
30.9 1899 sündis ja 10.10 1899 ristiti Woldemar, vanemad Johann Ruus ja Anna. Sündinud ja ka ristitud Novorževis.

Kuupäevad on vanas kalendris, su isa Voldemari sünnipäev on 12. oktoobril :)
1927a materjale saadaval ei ole, neid peab eraldi küsima...
ingrid oja
Postitusi: 168
Liitunud: Reede 13. Veebruar 2009, 14:53:02
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Venemaal abiellunud

Postitus Postitas ingrid oja »

Suured tänud. Kas kusagilt saaks Ann Sarve Andrei t. sünniaja ja tema vanemate nimed. Selles Andreis kahtlen.Venelastel kõik Juhanid ja Jaanid Ivanid. Olen meie kirikuraamatutes Ann Sarvesid leidnud. Aga vanused ei klapi ja Venemaale mineku märkusi ka ei ole
algaja paluks infi, kas keegi uurib hermanni sugupuud urvaste kihelkond. roosbaumi nim.
jussK
Postitusi: 1037
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Venemaal abiellunud

Postitus Postitas jussK »

Anni kohta ei ole midagi täpsemat kahjuks kirjas, lisaks leidsin ka
Aleksanderi sünni 1896
Marie sünni 1898
Aleksanderi sünni 1902
Johannese sünni 1904
Kõigil on ta kirjas lihtsalt Ann

Lisaks jäi silma Peter (ilmselt Juhani vend ?) ja Caroline kes said 1894 poja Peter.

Ja veel vbolla abiks, 4 Sarv nimelist kes said lapse: Jaan, Kornelius, Aleksander ja Saul. Jaanisi on palju a teisi nimesi ei, kui need kuskilt leiad siis äkki on seal ka Ann. Tõsi Sarv on levinud nimi ja vbolla pole need üldse Anniga seotud...
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”