Vanad fotod või muu info.

Soovite tuvastada isikuid, kohti, aega vms. Viited pildialbumitele.
Vasta
Meelis Haljaste
Postitusi: 2
Liitunud: Laupäev 31. Jaanuar 2015, 19:42:01
Status: Eemal

Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas Meelis Haljaste »

Tere siin liigub palju vanu fotosi inimestest üle Eesti ja muud infot. Otsiks ka siis mõnda fotot mis on tehtud Sangaste khk-s Ja oleks super,kui mõnel pildil oleks ka suguvõsast peal keegi perek Krünerite kohta ja muidugi ootan igasugu infot Krüneri/Tigase Johani kohta Elukohaks Sangaste Lauküla Krüneri talu. Ka sealt noorema põlvkonna poole või vanema poole ja kellel neist võiks olla pilte ootan meelsasti. Ühe pildi isegi leidsin Gustav Krüne,kes oli juba otsapidi Võrumaale läinud ehk üle Sangaste Khk piiri. ja muidugi oodatud on Sangaste rahva tegudest ja tegemistest pilte siis Eesti esimesel ajal ja tsaari ajal
virco
Postitusi: 197
Liitunud: Reede 06. Juuli 2007, 21:47:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas virco »

Tere!

Lähitulevikus peaks ilmuma raamat Sangaste kogukonna ajaloost mida koostab Tiit Rosenberg.
Seal peaks fotosid ka leiduma, minu abikaasa suguvõsas on Lauküla Väha talu perenaine Marie Lääts (sünd Krüner).

Tervitades
Meelis Haljaste
Postitusi: 2
Liitunud: Laupäev 31. Jaanuar 2015, 19:42:01
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas Meelis Haljaste »

Tervist siis meie liinid ühtivad kontrollisin seda nime. Jään ootama põnevusega seda raamatut :)
mammi
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 22. Juuli 2015, 00:18:07
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas mammi »

Tere kõigile huvilistele!

Mul selline küsimus fotode kohta!Äkki keegi teab,kas kuskil säilitatakse nõukaaegseid surnud inimeste passe,kus olid ju fotod peal?Mõnes arhiivis või asutuses?Tahaksin kangesti näha oma vanaema nägu!

Lugupidamisega Erika
andresa
Postitusi: 83
Liitunud: Teisipäev 13. Juuli 2010, 13:15:07
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas andresa »

Tere,

mul on kogemus 1987.aastast, kui passist rebiti pilt välja anti tagasi, pildita pass ise jäi neile.

Andres
mammi
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 22. Juuli 2015, 00:18:07
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas mammi »

Tänan Andres selle vihje eest,ma ise seda ei mäleta,et mulle vana pilt tagasi anti,aga mäletan,et tuli viia mitu pilti,kui passi taotlesid.Kuhugile need pildid ju kleebiti ja vähe usutav et uue passi taotlusel vanad kartotegi lehed ära visati-ju neid ikka säilitati.Küsimus ainult: KUS?Millises asutuses?Kuhu pöörduda palvega?

Erika
Jaan Somer
Postitusi: 23
Liitunud: Laupäev 22. November 2014, 13:36:11
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas Jaan Somer »

mammi kirjutas:Tänan Andres selle vihje eest,ma ise seda ei mäleta,et mulle vana pilt tagasi anti,aga mäletan,et tuli viia mitu pilti,kui passi taotlesid.Kuhugile need pildid ju kleebiti ja vähe usutav et uue passi taotlusel vanad kartotegi lehed ära visati-ju neid ikka säilitati.Küsimus ainult: KUS?Millises asutuses?Kuhu pöörduda palvega?

Erika

Tere.
Passid muudeti kõlbmatuks augustamisega, akteeriti sh passist lõigati välja üks numbritest ja kleebiti akti. Peale seda passid hävitati põletamise teel. Mis on saanud kartoteegis olnud passisaamise avaldusest vorm 1 praeguseks, seda ei tea. ENSV ajal hoiti neid passilauas peale isiku surma teatud aeg, 5 aastat ja siis hävitati.
mammi
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 22. Juuli 2015, 00:18:07
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas mammi »

Tänan Jaan!

siis seda ridapidi ma vanaemast pilti ei leia.Sugulasi pole,isa oli ainuke poeg.On üks foto-kellegi matus,kus peal isa ja......oletatavasti ka vanaema.Vanaema nimi oli Emma Linda Kivisild(Flekstein/Lekstein)

http://www.geni.com/photo/album/6000000 ... 9264169034

Panin siia Geni foto lingi.(ei oska siin veel pilte lisada!)
Jaan Somer
Postitusi: 23
Liitunud: Laupäev 22. November 2014, 13:36:11
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas Jaan Somer »

Tere.

Oli linna asja ja käisin Lääne KMA-st läbi. Endine passijaoskonna töötaja ja praegune ametnik teadis, et osa ENSV -aegseid passisaamise avaldusi, vorm1, viidi EV aegu ka KMA Tallinna arhiivi. Mis neist edasi sai, ei tea. Kuid tasub sinna kirjutada ja uurida. Kohapeal neid enam pole.
mammi
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 22. Juuli 2015, 00:18:07
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas mammi »

Oi,suured tänud!Kindlasti kirjutan ja uurin asja!

Tänuik Erika
mammi
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 22. Juuli 2015, 00:18:07
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas mammi »

Tere Jälle!
Jaan,äkki oskad mulle ka selle KMO arhiivi aadressi anda.Ma ei suutnud seda netist leida.

Lugupidamisega Erika
Jaan Somer
Postitusi: 23
Liitunud: Laupäev 22. November 2014, 13:36:11
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas Jaan Somer »

mammi kirjutas:Tere Jälle!
Jaan,äkki oskad mulle ka selle KMO arhiivi aadressi anda.Ma ei suutnud seda netist leida.

Lugupidamisega Erika

Kahjuks ei tea. Pole enam seotud süsteemiga. Kodakondsus- ja Migratsiooniameti arhiivi osas " E-maili teel saate infot küsida ning tagasisidet anda Politsei- ja Piirivalveameti töö ja pakutavate teenuste kohta aadressil info@politsei.ee." Nii on PPA kodulehel kirjas.
mammi
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 22. Juuli 2015, 00:18:07
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas mammi »

Tänan!

Selle aadressi ma leidsin ka,aga arvasin,et on ehk mõni konkreetne arhiivi oma.Esialgu ei julgenud sinna kirjutada.
homme teen ära,ehk veab!

Erika
mammi
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 22. Juuli 2015, 00:18:07
Status: Eemal

Re: Vanad fotod või muu info.

Postitus Postitas mammi »

Otsin taga veel oma sugulast Anna Mühlmanni(Goldschmidt),pildil koos pojaga,kelle nimegi ma ei tea.

http://www.geni.com/photo/view/60000000 ... 0000289940

ja siin ta oletatav abikaasa?

http://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=e ... 70429.2.20#

Anna töötas Pärnus arstina(vist laste kopsuarst?),ja mees oli piirivalvur,kes tapeti.
Siin ka Anna GENI proofiil:

http://www.geni.com/people/Anna-M%C3%BC ... #/tab/over

Kui keegi teab neist midagi,oleks tore!Äkki kellelgi on Helbe-Merila-Lattiku raamat,,Eesti arstid 1940-1960",seal on ehk midagi kirjas?

Lugupidamisega Erika
Vasta

Mine “Vanad fotod”