Jama genis

Arvutiabi
Vasta
eili
Postitusi: 14
Liitunud: Reede 02. September 2005, 14:50:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Jama genis

Postitus Postitas eili »

Ehk saan ka seekord siit abi . Alati olen ju saanud :) Aga mure on suur. Nimelt olen genis ilma jäänud nii oma emast kui ka tema taga olevast sugupuust. Karta on , et keegi on midagi kusagil valesti teinud. Nimelt on tekkinud mu isale nn exwife, kes kannab mu ema nime ja omab enda taga ka õiget sugupuud. Aga kui vajutada nendele numbritele (nt. 400) siis väidab geni, et mul pole selleks õigusi, et seda näha. Kõik mu suur töö on pehmelt öeldes tuksis.
Äkki on kellelgi midagi sellist enne juhtunud. Või oskab öelda, mis ma tegema peaks. Proovisin endale uuesti ema sisestada ja see õnnestus. Aga kokku seda exnaisega mestida ei lase. Tänud juba ette:)
Amatöörist nuuskur, kes leiab kunagi üles selle mida otsib.Hetkel otsin kõige rohkem Ipsberg(Kambja) ja Toom (Otepää või täpsemalt Nõuni), et lüngad ära täita.
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Proovi seda linki: http://www.geni.com/merge/compare/xxx?to=yyy" onclick="window.open(this.href);return false;
nii et asendad iksid ja igrekid oma emade geni id-numbritega (kui aru saad mis ma mõtlen).

Võid mudugi mulle ka lihtsalt öelda, mis su ema nimi on ja ma viskan korra pilgu peale.
eili
Postitusi: 14
Liitunud: Reede 02. September 2005, 14:50:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas eili »

Saatsin PS-i
Amatöörist nuuskur, kes leiab kunagi üles selle mida otsib.Hetkel otsin kõige rohkem Ipsberg(Kambja) ja Toom (Otepää või täpsemalt Nõuni), et lüngad ära täita.
kirsi83
Postitusi: 60
Liitunud: Pühapäev 25. Oktoober 2009, 14:24:10
Asukoht: UK
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas kirsi83 »

Mul kah jama geniga.
Ühte sugulast on puus kaks korda, ehk siis sattunud iseenda õeks kuidagi. Ja korda teha ei lase, ütleb et kõik on edukalt mestitud ja 'assign parents' ei anna ka tulemusi...
Kuidas korda teha?
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Puus valid profiili peal "Move" (või mis selle eestikeelne vaste ongi) ja lohistad tekkiva ikooni teise koopia peale.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
kirsi83
Postitusi: 60
Liitunud: Pühapäev 25. Oktoober 2009, 14:24:10
Asukoht: UK
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas kirsi83 »

Arvo.Jägel kirjutas:Puus valid profiili peal "Move" (või mis selle eestikeelne vaste ongi) ja lohistad tekkiva ikooni teise koopia peale.
See ei toimi. Pärast lohistmist ja kinnitamist et tegu sama isikuga, tuleb ette mestimise aken et olen juba selle mestimise kinnitanud jne ja pakub ainult cancel request. Seejärel puu vaatesse tagasi minnes on kõik nii nagu enne...
jussK
Postitusi: 1033
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas jussK »

Sul mingi mestimine pooleli, st. ootel?
kirsi83
Postitusi: 60
Liitunud: Pühapäev 25. Oktoober 2009, 14:24:10
Asukoht: UK
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas kirsi83 »

jussK kirjutas:Sul mingi mestimine pooleli, st. ootel?
Jah, tegelikult ütleb mõlema profiili kohta et mestimine ootel. Ootel on need aga juba nädalaid ja miski ei liigu...
jussK
Postitusi: 1033
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas jussK »

Ega ennem ei liigugi kui teine pool kinnitab. Halvimal juhul jääbki ootele :(
kirsi83
Postitusi: 60
Liitunud: Pühapäev 25. Oktoober 2009, 14:24:10
Asukoht: UK
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas kirsi83 »

jussK kirjutas:Ega ennem ei liigugi kui teine pool kinnitab. Halvimal juhul jääbki ootele :(
Tähendab siis, et neid topeltprofiile oma puus ei saa ma kokku lükata enne kui kummagi mestimised on lõpetatud... Paraku ühe profiili mestimise peaks kinnitama isik, kes vist peale konto loomist pole eriti genis käinud...
eneon
Postitusi: 32
Liitunud: Reede 02. Aprill 2010, 07:23:04
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas eneon »

Minu nõuanne on muuta profiilid privaatseks. Siiani hoidsin oma andmed avalikuna kuid viimasel ajal on tekkinud probleeme: automaatsed mestimised, nimede kustutamised, eelpoolmainitud nimede liitmised- soovitan sel juhul eelnevalt kontakteeruda profiili haldajaga koostööks ja alles seejärel saata mestimistaotlus. Sel juhul jääb "hallide kastide" probleem olematuks. Privaatsus säästab närvikulust valestiühendatud puude korral, endale ja teistele rahulolu geni kasutamisel.
jussK
Postitusi: 1033
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas jussK »

Minu nõuanne on muuta profiilid privaatseks.
Ja see on just see väga vale liigutus, teeb mestimised jube raskeks. Ka koostööpartnerid ei näe ega saa muuta neid profiile. Geni kõige suuremaid probleeme ongi need "valged kastikesed"...
Sel juhul jääb "hallide kastide" probleem olematuks
hallid kastid just ongi liigse turvalisuse peale keeramise tulemus...
eneon
Postitusi: 32
Liitunud: Reede 02. Aprill 2010, 07:23:04
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas eneon »

hallid kastid just ongi liigse turvalisuse peale keeramise tulemus...

Olin sama meelt ja hoidsin kõik profiilid avalikud, v.a. lapsed. Nüüdseks olen meelt muutnud, just "sund- automaatmestimised" (ilmselt Teil puudub kogemus) andsid selleks põhjuse, s.t. minul puudub õigus mestimise õigsust kontrollida, mingi hetk leian et kuskilt keegi teostab nimede liitmist ja minul kui profiili haldajal puudub igasugune kontroll. Jutt ei ole kaugete sugulaste profiilidest vaid lähisugulastest- pereliikmetest. Puude harutamisega jälle tükk tegemist kui see üldse õnnestub....
jussK
Postitusi: 1033
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas jussK »

"sund- automaatmestimised"
Mis sa selle all mõtled? Keegi ei mesti sunniviilsiliselt midagi, eriti lähemaid sugulasi. Või mõtled koostööpartnereid kes mestivad sinu eest ? Sel juhul võta oma sätetest automestimine maha "Auto-accept Requests"...
eneon
Postitusi: 32
Liitunud: Reede 02. Aprill 2010, 07:23:04
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas eneon »

Koostööpartneritega laabub töö suurepäraselt, austame teineteise tehtud tööd.
eneon
Postitusi: 32
Liitunud: Reede 02. Aprill 2010, 07:23:04
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas eneon »

Toon "automaatse" mestimise kohta näite:
Keegi vend Ameerika mandrilt otsustab, et minu Tiina ja sinu Tiina on sugulased, edastab andmed automaatseks mestimiseks. Genisse minnes avastad võõra nimega kodaniku kaugelt maalt kes on mestimise läbi viinud. Esialgu rõõmustad, et näedsa, puu jälle täieneb... kui aga on tegemist profiilidega eelmisest sajandist ja väga otseselt Tiinaga seotud pole, siis võibolla see nii jääbki. Paraku on ka teistsuguseid tegelasi, kes otsivad tõendeid kirikuraamatutest (muidugi, kui need on leitavad) ja kui andmed pole tõesed, siis hakkab puu lahtiharutamine. Vahel lihtsamalt, teinekord keerulisemalt.
Eelpool kirjeldatu on minu kogemus, ja see kordub ikka- jälle :( ...
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

jussK kirjutas:
"sund- automaatmestimised"
Mis sa selle all mõtled? Keegi ei mesti sunniviilsiliselt midagi, eriti lähemaid sugulasi. Või mõtled koostööpartnereid kes mestivad sinu eest ? Sel juhul võta oma sätetest automestimine maha "Auto-accept Requests"...
Hmh, kuskohas selline seadistus on?
Ja teiseks, kuidas saab keegi kolmas sinu profiile kleepida? (Mul pole endal sellist kogemust ehk siis ma tahaks tõesti teada.)
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
eneon
Postitusi: 32
Liitunud: Reede 02. Aprill 2010, 07:23:04
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas eneon »

Pro C, väljaspool Eestit. Meil ju levinud eesnimed Jürid ja Marid, perenimed erinevad puud jms., mõnel kattub sünniaasta, ehk on isanimigi sarnane- ja ongi sugulased valmis. Halvim on see, et ise puudub võimalus mestimise üle otsustada. Peab tunnistama, et ühel juhul mestimine õnnestus.
Tea, kas ainult mina olen see "õnnelik" :D väljavalitu või siis on asi selles, et kogu genis toimuv kajastub minu mailboksis.
jussK
Postitusi: 1033
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas jussK »

Hmh, kuskohas selline seadistus on?
sätete alt võta koostööpartnerid lahti ja igaühe taga on "Auto-accept Requests". Samas sedagi peaks aint äärmisel juhul piirama...
Keegi vend Ameerika mandrilt otsustab, et minu Tiina ja sinu Tiina on sugulased, edastab andmed automaatseks mestimiseks.

Just nimelt edastab ehk siis "request", mestid ikkagi sina või koostööpartner. Ja samuti ka mestitava teisepoole tegelased.
Etsiis sinu "Tiina" puhul teostas mestimise kas sina ise, koostööpartner või kui Tiinal on mitu haldajat siis mõni teine haldaja või tema koostöö partner. Ja sama käib ka selle "Tiina" kohta kes sinu omaga mestiti.
Automaatselt ei käi midagi.
eneon
Postitusi: 32
Liitunud: Reede 02. Aprill 2010, 07:23:04
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas eneon »

Nimi on ju nähtav, kes liitmise tegi ja uurisin asja, vastus: "automaatne" mestimine mis iganes see tähendab.
kirsi83
Postitusi: 60
Liitunud: Pühapäev 25. Oktoober 2009, 14:24:10
Asukoht: UK
Status: Eemal

Re: Jama genis

Postitus Postitas kirsi83 »

Kuidas saaks liidetud puid lahutada? Kas ainus võimalus on relationship'i alt linnuke kasti ja remove? Proovisin, aga ei toimi, remove nupp ei lähe aktiivseks... Keegi topib end järjekindlalt sugulaseks kuigi selle kohta pole mingeid tõendeid.
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”