Franz Oehren

Üliõpilased, õppejõud, ülikoolide töötajad
Vasta
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh, Mardo-Mari! Arvan, et võib-olla peakski selle Põltsamaa Öhrenite liini rahule jätma, kõiki niite nagunii kokku ei leia,sest nagu Assar kirjutas, on neid ka Võrus ja veel paljudes kohtades. Peamine, see mööndusega öeldud "minu " liin tuleb ikka Läänemaalt ja ma sellega täiesti rahul :D Ja ei leidnud ma Põltsamaa varasematest meetrikatest midagi, peale selle, mis kirja pandud eelpoolsetel linkidel. Sai seda jubedat kirja veerida poole ööni! Küll on ikka vahe! Need Võisiku dokumendid, mida ma Lena Kassi otsides lapanud olen nüüd viimasel ajal, on ikka superloetavad,võrreldes Põltsamaa omadega. Eks muidugi aeg ka teine, sajand ikka vahet. Nüüd saan aru, miks taat, neid Põltsama omi uurides, mõnikord kaeblikult ohib ja puhib!
Aga see selleks. Ja siis kaob vajadus, sul, Mari , ka arhiivist midagi otsida, kuigi aitäh pakkumast, see oli nii tore abikäsi. Võib-olla kunagi edaspidi, kui sa ikka Tartus käid, paluks sul Ülikooli arhiivist midagi Nikolai Oehreni kohta vaadata, aga enne peab teadma, mida täpselt. Eks? Ja see oli tore üllatus, et sa Genis minu uudisvoogu jälgid ja uusi andmeid lisad! Ilusat päeva. Niina
toomas.k
Postitusi: 161
Liitunud: Pühapäev 17. Veebruar 2008, 15:07:02
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas toomas.k »

Tere!

Kuna Teie postitus on veninud väga pikaks ei viitsinud kõike lugeda. Kuid tean algselt jäi lahtiseks Hinrih Johann Öhreni vanemate küsimus.
1757 aastal on Luistes vaderiks kangru Kustav Öhreni poeg Hindrik Johann.
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,594,183,0" onclick="window.open(this.href);return false;
maurus
Postitusi: 133
Liitunud: Esmaspäev 04. Oktoober 2010, 12:32:10
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas maurus »

Tere Toomas! Polnud ammu vaadanud siia teemasse ja eile siis nägin sinu kirja. Aitäh, et jätkuvalt huvi tunned! Vaata, Mardo pani Genisse minu sugupuu üles (vt. Niina Indrikson (Olmre), ja seal on see link ka olemas ja Hinrih Johann Öhreni (ca 1737) oletatavateks vanemateks on Gustav Reinhold ja An Dorothe (Sax) Öhren. Ma arvan küll, et see kangro Kustav ja Gustav on üks ja seesama isik, ainult et kas Hinrik 20 aastaselt oli juba valmis vaderiseisuseks? Kuigi jah, see Hinriku sünniaasta võib ju vabalt ka varasem olla ja seega ta vanem hoopis, sünnimeetrikat ju pole. Ilusat päeva ja ehk tuleb veel uudiseid. Kena päeva. Niina
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Vaderiks võis kohe pärast leeri hakata. Kuskilt olen kuulnud, et pigem just eelistatigi värskelt leerist tulnud veel mitte abielus noori. Võis nii olla või mitte, aga 20-aastane ristivanem ei ole igatahes midagi ebatavalist.

Mardo muidugi pani Tooma saadetud lingi kohe kenasti Genisse ka, sellepärast see oligi seal juba olemas :)
maurus
Postitusi: 133
Liitunud: Esmaspäev 04. Oktoober 2010, 12:32:10
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas maurus »

Aitäh, tublid olete kõik! Kena päeva! Hoidke pea ja jalad soojas, meil siin -26 ! Niina
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

1792 Nissis sündinud Anna Maria Öhren, Jakob Johann Öhreni tütar, leeris Kullamaal 1811: Saaga EAA.1243.2.10:6?1353,1691,524,70,0

Ei ole meie puus seni vist kumbagit?
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Ma pakun, et see Anna Maria Öhren võib-olla selle Jakob Johann Oehreni tütar.
Aga eks Nissist peab nad enne üles otsima.

--------------------

Njah, kahjuks lõpevad selle perioodi Nissi sünnid aastaga 1790.
Aga leidsin Jula Elisabethi sünni (sündinud Russalu mõisas). Vanemad Jakob Johann Öer ja Liso.
Tema võiks olla see http://www.geni.com/people/Juliana-Lovi ... 0327698588" onclick="window.open(this.href);return false;
Aga seda peaks veel kontollima, nimed väga täpselt ei klapi.
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Siin veel kaks Jakob Johanni tütart leeris.
See Kütke muidugi pole ka Nissist eriti kaugel.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Suur aitäh teile, Mari ja Mardo! Olern praegu ajanappusel natuke suguvõsauuringust kõrval, aga vaat kui tore, et puu elab teie abil oma elu edasi ja muudkui kasvab! Jõudu teile kõigile! Aga mul üks küsimus ka: mida tähendavad need rohelised "kerad" või "munad"seal sugupuus nimede taga, kas need on seotud avaliku profiiliga? Kena päeva. Niina
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Jaa jaa, kui isik on Genis privaatne, siis tal seda rohelist kera pole ka. Ole ise ka terve! Mari
maurus
Postitusi: 133
Liitunud: Esmaspäev 04. Oktoober 2010, 12:32:10
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas maurus »

Tere üle pika aja! Ja aitäh Marile, vaatasin, et oled lisanud sugupuusse jälle ühe tütre! Kena päeva! Niina
Ea_Öhrn
Postitusi: 4
Liitunud: Reede 03. Veebruar 2012, 14:08:02
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Ea_Öhrn »

Hi everyone researching the families Oehrn Oehren Öhrn Öhrnid ...

I'm doing some research on my family Oehrn and would like to find out more about my ancestor Provisor Johan Gabriel Oehrn / Oehren
He married Louise Fredrike Franzenn in Võru 1820-04-04
Their son was Oscar Oehrn born in Võru 1820-07-14
Oscar studdied in Tartu and became priest in Võnnu 1847-1877
Oscars married Ida Schroedel in Võru and their son
Gustav Oehrn also was a priest in Võnu, in Tartu Jaani and later on generalsuperintendent in Riga.
His son Johannes Oehrn (*1889 in Võnu) is my great grandfather.

BUT what I need is to find out who ´Provisor Johan Gabriel Oehren Oehrn really was. Does any one of you know or can you tell me where to look?

Best Regards
Elisabeth Lindman Öhrn
Sweden
+46 243 243 148
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Tere jälle üle väga pika aja! :D Käes on aeg taaselustada "talveunne" suikunud teema, kutsuda kokku kõik minu head abilised, nii vanad tegijad, kui uued abistajad; muidu huvilised ja alustada jälle! Nagu te võite lugeda eelmisest postitusest, on Oehrenite-saaga vastu huvi tundma hakanud minu tõenäoliselt väga kauge sugulane, kui sedagi, Rootsist ja teda huvitab just objektina "Proviisor Johan Gabriel Oehrn" Võrust,õigemini kõik see, mis oli enne teda. Päris vahva ju, et keegi on avastanud siin foorumis selle teema, mida me mitu aastat kõik koos (no enamuses ikka teie kõik!) puresime ja ära lahendasime ja puu on ju Genis olemas. Tahaksin väga seda pr. Elisabethi aidata ja leida midagi. Aga kahjuks ei ole ma tänase päeva jooksul midagi uut teada saanud peale selle, mis tal omal kirjas on, sest Võru koguduse meetrikad algavad aastast 1786. Otsisin selle proviisori sündi lähtuvalt faktist, et 1820 aastal abielludes Võrus linnapea Franzeni tütrega oli ta juba proviisoriks tituleeritatud, tähendab , et kusagil 25 aastat vana pidanuks ta olema abiellumise hetkel, aga alates 1786 aastast tema sündi ei leidnud. Võib-olla sündis ta kusagil mujal, abiellus Võrus ja edasi lähevad kõik tema järglased Võru-Võnnu liini pidi.
Päris minu teema alguses lk.1 kirjutas Assar oma 29.09.2010 postituses ka sellest samast Johan Gabrielist, aga ka polnud muid andmeid. Minu liini Oehrenid on ju kõik Läänemaalt ja kuidagi ei klapi see proviisor kellegi meile teadaoleva Oehreni pojaks ka. Kuigi neid Oehreneid oli ju veel nii Paide kui ka Põltsamaa kandis, Tartus ja Tallinnas ka. Mida ma peaksin nüüd tegema ja kust otsima? Head ööd. Niina
Ea_Öhrn
Postitusi: 4
Liitunud: Reede 03. Veebruar 2012, 14:08:02
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Ea_Öhrn »

Tere Niina
I translated your post in Google so I mightt not have understood everything fully.

Any way. In our family it is said that JG Oehr(e)n left the family just a few months after the son Gustav Oscar was born and went (back?) to his sisters in Finland. He died in Lowisa in Finland in 1857. He was my dads dads dads dads dads dad :)

A few minutes ago I found the deathnotice of his wife Louise Oehr(e)n born Frantzen, in the books of Võru 1841-05-26.

Would be nice if we could work togeter :)
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Hej! Its a very good news, you have find a date of death Louise Oehren (Frantzen ). It is nice idea to work together in our " investigations", but I have no more information about this Oehren-line you write, they lived in South-Estonia, but my "Oehren-line" lived in West-Estonia since 1700 and before that even in Sweden or Norway? If I shall find something about Oehren I shall write you immediately. And you may write me on my e-mail: deko.an@mail.ee. With best regards. Niina
P.S. Please, excuse my bad English. N.
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Katsa »

Siin veel üks Öhreni-teemaline abielu Saaga EAA.1242.1.1:130?1686,107,465,229,0
Katrin H.
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Vasta

Mine “Kõrgharidus”