Sama inimene erinevas kohas , samas puus...

Arvutiabi
Vasta
JaanikaMa
Postitusi: 42
Liitunud: Neljapäev 29. Aprill 2010, 16:13:04
Status: Eemal

Sama inimene erinevas kohas , samas puus...

Postitus Postitas JaanikaMa »

Tere,
olen kasutanud Geni, aga nüüd sooviks ikka soetada lisaks mõne programmi arvutisse, kuhu sugupuu sisestada. Mitmes kohas on asi ikka kindlam. 1 haru on mul lihtsalt Exelis, aga see ka eriti mugav ei ole.

Kas on mõni programm, kus saab nagu genis erinevas kohas paikneva isiku samaks inimeseks kuulutada?

Mul on selliseid sugupuu sasipuntraid päris mitu. Kas on kuidagi normaalselt võimalik sellist puud ka välja printida, nii et põlvnemine jääks arusaadavaks?

Tänan!
Vares (Paistu), Sulaoja, Kobin, Ilisson, Palgi ( Võru - Setumaa), Torn (Tuhalaane), Madison/Madisson, Silling, Voll (Saardest väljarännanud).
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Sama inimene erinevas kohas , samas puus...

Postitus Postitas Assar »

JaanikaMa kirjutas:Tere,
olen kasutanud Geni, aga nüüd sooviks ikka soetada lisaks mõne programmi arvutisse, kuhu sugupuu sisestada. Mitmes kohas on asi ikka kindlam. 1 haru on mul lihtsalt Exelis, aga see ka eriti mugav ei ole.

Kas on mõni programm, kus saab nagu genis erinevas kohas paikneva isiku samaks inimeseks kuulutada?

Mul on selliseid sugupuu sasipuntraid päris mitu. Kas on kuidagi normaalselt võimalik sellist puud ka välja printida, nii et põlvnemine jääks arusaadavaks?

Tänan!
Mõistlik mõte väljaspool netti andmeid hoida. Netis ei tea kunagi, mida saidi peremees mõtleb ja sinu teadmata ära korraldab. Näiteid leiab siit foorumipostituste seastki piisavalt.

Üldiselt isiku samastamist võimaldavad vist enam-vähem kõik programmid. Mulle on armsamad Ahnenblatt ja Legacy.
Aga samal ajal hoian infot ka paberkandjail. Sinna on hea vahele köita ka arhiivisäilikute ja muude dokumentide koopiaid, artikleid jms. Aegajalt õnnestub saada ka originaaldokumente. Fotod, mis ma olen digitaliseerida lasknud mõnest arhiivist olen ka kõik paberile välja lasknud fotopoodides. Niisama värviprint pole päris see ...

Arusaadavalt võimaldavad printida ka enam-vähem kõik teada programmid. Sõltub muidugi, milliste mastaapidega opereerid ja mida arusaadavuseks pead. Päris palju progesid saab siit sealt tasuta alla laadida. Soovitan järjest proovima hakata ja oma lemmik välja valida. Tasuliste programmide kohta (olen neidki testinud) ütleks nõndapalju, et nad ei erine tasuta programmidest sedavõrd, et nende eest maksaks raha välja käia. Osade kohta võiks ehk öeldagi, et nad poelgi paremad kui tasuta programmid.

Aga igal juhul head programmi leidmist:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
JaanikaMa
Postitusi: 42
Liitunud: Neljapäev 29. Aprill 2010, 16:13:04
Status: Eemal

Re: Sama inimene erinevas kohas , samas puus...

Postitus Postitas JaanikaMa »

Mul on suur puu ja kipub venima järjest kaugemale aegade hämarusse. Olen üritanud ka paberile joonistada, aga pole veel suutnud välja nuputada , kuidas oleks neid mitmes kohas esinevaid inimesi kõige parem näidata. Samas sugulased tahaksid just paberkandjal näha, et siis on arusaadavam. Aga ega ikka ei ole küll.

Saaga materjalid olen oma arvuti tulirebase nö joonele lisatud kausta jätnud :) Võibolla mitte just kõige kavalam, aga seda tohutut materjali välja trükkides, peaksin teise korteri juurde ostma .

Ahnenblatt installitud. Tundus mõistlik ka. Aga ei saanud hakkama inimese profiilide üheks tõstmisega? Või siis ei saanud mina hakkama?! Oskate ehk mõne juhise anda?

Tänud!
Vares (Paistu), Sulaoja, Kobin, Ilisson, Palgi ( Võru - Setumaa), Torn (Tuhalaane), Madison/Madisson, Silling, Voll (Saardest väljarännanud).
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Sama inimene erinevas kohas , samas puus...

Postitus Postitas Assar »

JaanikaMa kirjutas:Mul on suur puu ja kipub venima järjest kaugemale aegade hämarusse. Olen üritanud ka paberile joonistada, aga pole veel suutnud välja nuputada , kuidas oleks neid mitmes kohas esinevaid inimesi kõige parem näidata. Samas sugulased tahaksid just paberkandjal näha, et siis on arusaadavam. Aga ega ikka ei ole küll.

Saaga materjalid olen oma arvuti tulirebase nö joonele lisatud kausta jätnud :) Võibolla mitte just kõige kavalam, aga seda tohutut materjali välja trükkides, peaksin teise korteri juurde ostma .

Ahnenblatt installitud. Tundus mõistlik ka. Aga ei saanud hakkama inimese profiilide üheks tõstmisega? Või siis ei saanud mina hakkama?! Oskate ehk mõne juhise anda?

Tänud!
Jah! Eks seda kaugemale toanurka see sugupuu sul ulatub, mida enam sugulasi sa leidnud oled. Üks variant on kuskilt jagada sugupuu, teha nö. esivanemate puu ja mingi hulk järeltulijate omasid. Saad mitu väikest puud. Võib olla saab ka mõõtmeid vähendada jms.

Isikute samastamine Ahnenblattis käib järgmiselt.
Valid menüüst "Muuda" käsu "isikute samastamine" - see on kõige alumine variant.
Kargab lahti mingi aken. Seal aknas võib olla juba mingid varinadid, mille programm ise leidnud on. Kui pole siis vajuta nupule "liida andmed".

Lööb lahti väiksema akna "vali sarnased isikud". Dialoogiboksis on kaks rida kummagi kõrval on kolme punktiga nupp. Vajutad kord ühte nuppu ja valid esimese isiku, seejärel teist nuppu ning valid teise isiku.

Siis siirdub programm tagasi eelmisesse aknasse ja näitab mis sa välja valisid. Kui kõik tundub õige olevat siis vajuta nuppu "algus" ja ongi tehtud.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”