Otsin sugupuud...

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Otsin sugupuud...

Postitus Postitas Kaku »

Tere! Vaadates, et teised otsivad ning leiavad, proovin ka mina oma kätt selles valdkonnas. Otsin Lambing'uid, kes on seotud alljärgneva infoga!.

Võtsin enda peale vanaisa poolt mahajäetud tegevuse, nimelt tahaksin ma samamoodi avastada oma sugupuu. Kuna vanaisa jättis selle tegevuse isiklikel põhjustel unarusse, siis tahaksin seda ise jätkata ja algatatu lõpule viia.
Minu ema isa Viktori( minu vanaisa) perekonnanimi on Lambing ning ta otsib oma isa poolseid sugulasi. Vanaisa pärisisa oli Anton Lambing, kelle perekond oli represseeritud Venemaale (Novgorodi oblastisse, kui ma ei eksi). Vanavanaisa abiellus Venemaal venelanna Olga Vladimirovaga, kellega neil sündis 13.02.1939 poeg Viktor. Anton suri kopsupõletikku. Antonil oli vanem õde Anna (Lambing) ja noorim (vist) vend Peeter või Peter. Samuti tean vanaisa sõnul öelda seda, et tema vanaisa ehk siis Antoni isa oli Ivan (Venemaal übernimetatud eesti nimi. Ehk oli Ivan eestiliku Juhani, Johannese nimest ümbertehtud Ivaniks?!.
Vanaisa rääkis veel seda, et Peeter(Peter) oli sunnitud oma perega lahkuma Eestist ning peatusid nad Uurali lähistel kuskil. Teel Uuralisse külma tõttu suri nende vastsündinud (?) laps. Ilmselt Peeter(Peter) suri Uuralis ja naine tuli Eestisse tagasi. Vanaisa rääkis veel seda, et tädi Anna (Antoni õde) käis neil tihti Novgorodis külas ning õpetas vanaisa eesti keelt rääkima. Praegu ei tule enam midagi meelde, mis võiks abiks olla ära tundmisel vms. Ehk on sellestki abi. Nii, et ootan vastuseid võimalikel sugulastel!:) P.S PALUN LUGEGE TEISI POSTITUSI JA TÄIENDUSI SIIN ALL VÄLTIMAKS ANDMETE KORDUST JA EKSITUSI, AITÄH!:)
Viimati muutis Kaku, Laupäev 29. August 2009, 12:16:08, muudetud 1 kord kokku.
Marika Jyrisson
Postitusi: 31
Liitunud: Reede 11. Juuli 2008, 23:44:07
Asukoht: Saaremaa,Leisi vald
Status: Eemal

Lambing

Postitus Postitas Marika Jyrisson »

tuleks pöörduda ilmselt kaaskannatajate poole,kes Novgorodi oblastisse saadeti ehk keegi mäletab,aga kas teadja siia foorumisse juhtub
Riina.Kallas
Postitusi: 925
Liitunud: Reede 07. Aprill 2006, 19:03:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Riina.Kallas »

Leidsin http://www.obd-memorial.ru/Memorial/Memorial.html Антон Иванович'i (1905-1942) üles. Juuri soovitan otsida Räpina kihelkonnast, just sealt peaks see nimi laiali levinud olema.
Terv.Riina
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Aitäh Riina suure abi eest. Just seesama Anton Lambing ongi. Vanaisal on kindlasti hea meel sellise info üle, samuti leidsin sealt, kuhu ta maetud on.:)
Suured suured tänud info eest.(:
Kusjuures juurte osas panite te vist tõenäoliselt täppi, sest Vanaisa arvab samuti , et juurte algus on kusagil Räpina või Võrumaa kandis.(: Aga, veel kord suured tänud.(:
Kui kellelgi veel midagi on, siis võite julgelt aidata.(:
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Eike Riis »

Lambingud Saagas (valdavalt Räpina khk) - vt: http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/resul ... _fr=&e_to=

Onomastika andmebaas leiab üles nime Lambin (Räpina vald, Räpina khk).
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Lisan tasapisi siia veel fakte, mida ema ja vanaisa oskavad rääkida edaspidigi.
Praegu tuli meelde veel see, et kuna vanavanaisa Anton Lambing abiellus venemaal Olga Vladimirovaga, siis nõuka ajal kirjutati Antoni naisele perekonnanimi valesti, s.t nii, kuidas kuuldi, nii ka kirjutati. Kirjutati nimes nõrkade tähtede asemel tugevad tähed ja n-täht oli vist üldse jäetud panemata ehk siis oli perekonna nimi kirjutatud, kas Lampik või siis Lampink. Hiljem nagu vanaisa mulle ja mu emale rääkis oli see, et neile sattus külla Antoni õde tädi Anna. Tema kirjutas vanaisale paberi peale õige perekonnanime, öeldes, et :"Kuna su ema (Olgal) dokumentides on perekonnanimi valesti kirjutatud, siis, et sa saaksid hiljem oma passi kätte õige perekonnanimega, kirjutan ma sulle, kuidas meie perekonnanimi õigesti kirjutatakse." Anna kirjutas vanaisale paberi peale õige perekonnanime, LAMBING. Ehk on ka sellest abi, ise pusin ja pusin, kuidagi ei leia. Olete siin kogenumad ja teate kust kohast täpselt otsida, ehk leiate midagi. Suured tänud ette.!:)
Tiia K
Postitusi: 11
Liitunud: Neljapäev 19. Veebruar 2009, 09:54:02
Status: Eemal

Postitus Postitas Tiia K »

Leidsin Peeter Lambing Jaani p. abielu sissekande Räpina koguduse alt http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1269.1.743:54
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Aitäh Tiia!:)
Aga tekkis küsimus, et kellega ta abielus oli, ma ei loe sealt välja naise eesnime kahjuks, küll aga suutsin välja lugeda naise perekonnanime Üllimson, on mul õigus?. Saaks keegi abiks olla? Tänud ette.:)
Ja selle info kohaselt tuleb nagu välja , et minu vanavanavanaisa oli Jaan Lambing? Kas on kuidagi moodi võimalik leida ka nende sünni- ja surmaaegu ning kas on võimalik leida ka Jaan Lambing'u (minu vanavanavanaisa) kohta midagi? Tänud ette.:)
Tiia K
Postitusi: 11
Liitunud: Neljapäev 19. Veebruar 2009, 09:54:02
Status: Eemal

Postitus Postitas Tiia K »

Peaks olema Hels Üllimson Josepi t.
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Suured tänud Tiia!(:
Ses suhtes, et natukene kahtlane nimi. Vanasti siis tõesti leidus sellist nime? Kas ta Helis või midagi sinna kanti ei saa olla? Aga tänud siiski.(:
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Kusjuures, Peeter Lambing oli abielus mitte Hels Üllimsoniga vaid Nelz Üllimsoniga. Veel lugesin sealt välja, et nende abielu oli registreeritud 7. aprillil 1898. Suure pusimise peale sain nime loetud, veidikene ka ema abiga.!(: Aga sooviksin veel abi vanaisa tädi leidmisel, Anna Lambing, ja vanavanavanaisa Jaan Lambingu leidmisel. Samuti kui saab abi paluda , kas nende sünnikuupäevade ja laste nimesid saab ka teada kuskilt?(Peeter, Anton, Jaan....)
Aga suuuuuured suuuured tänud.(:
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Mina pakuks ka Hels. vt ka Saaga EAA.3148.1.166:115
Siin on öeldud, et Peeter on Anna abieluväline poeg. ?

Veidi ülevalpool on Peeter Reinu p Lambingu abielu Miili Jaani tr Havakatsiga 15 02.1898 Saaga EAA.1269.1.743:54?332,1318,672,94,0
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Peeter ei saa Anna poeg olla, sest, et Anna peaks olema Peetri õde.
Peeter Reinu p Lambingu abielu Miili Jaani tr Havakatsiga 15 02.1898 see ei ole see Peeter, kuna Anton ja Peeter on vennad, kellel oli ühine isa Jaan Lambing. Seega saab Peeter olla ainult Peeter Jaani poeg. vms.:)
Saan ma sealt õigesti muidu aru, et Peetri sünniaasta on 05.02.1873? Kas on võimalik leida ka Helsi sünniaasta? Ja kas on võimalik teada saada , kas neil oli veel lapsi võis siis oli neil ainult üks laps, kes karmi talvekülma kätte ära suri?!
Aga muidu suured tänud leiu kohta.:)
Viimati muutis Kaku, Neljapäev 27. August 2009, 19:33:08, muudetud 1 kord kokku.
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Tänu Maidu viitele sain veel selest teada, et need abielud on seal kõik registreeritud Kahkva vallas, Võrumaal, Räpina kihelkonnas. Kas võib see olla reaalne, et ilmselt seal asuvadki enamus Lambingu juuri, või võin ma eksida? :oops: :?:
Riina.Kallas
Postitusi: 925
Liitunud: Reede 07. Aprill 2006, 19:03:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Riina.Kallas »

Selle Hels'i pere on siin: Saaga EAA.1269.1.802:105?292,1659,684,80,0
Arvan, et see Peeter & Hels ei ole Sinu Antoni vend ja vennanaine - Peeter on sündinud 1873.a. ja Anton 1905.a. Tõenäosus on pisike ...
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Aitäh!:)
Ilselt olen sattunud selle Peetriga vist tõesti eksiteele. :oops: :(
Aga noh, kunagi saab ikkagi õige inimene leitud.:)
Aga aitäh siiski.(:
Kellel veel abi pakkuda on siis postitage juurde, kõik info Lambingute kohta on praegu väga vajalik!(:
Tänud kõigile ette ka!(:
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Kaku kirjutas:... Ja kas on võimalik teada saada , kas neil oli veel lapsi võis siis oli neil ainult üks laps, kes karmi talvekülma kätte ära suri?!
Aga muidu suured tänud leiu kohta.:)
Siin on kirjas 5 last: 1. Ella Johanna s 13.12.1899
2. Helene Wilhelmine s 07.11.1901
3. Alfred Johannes s 21.3.1907
4. surnud
5. Hans Leonhard s 22.1.1916
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

mh, tundub nagu tegu on õige inimesega, aga just need lapsed ja kõik need sünnidaatumid s.h ka Peetri sünnidaatum nagu ei klapi, aga samas andmed Peeter Lambing Jaani poeg - kõik see klapib. Appiii, ma ei saa enam midagi aru.:D
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Kui Peetriga praegu asi eriti ei suju, siis võiks keegi aidata üles leida Anna Lambing'ut Antoni õde. Vanaisa räägib mul kogu aeg, et tal on miski pärast imelik tunne, et Anna Lambing võis neil külas käia Viljandi maalt kuskilt, vb ta isegi eksib. Aga, kui leiaks Anna kohta täpseid andmeid, siis ehk õnnestub leida ka hilje Peetri ja nende isa Jaan Lambingu kohta mingisuguseid andmeid. Aga aitäh kõikidele, kes abistavad!:)
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Sain juurde mõne tähtsama info.
See Peeter, kelle kohta siin leitud info on, pole Antoni vend tõesti. Seda ütles mu vanaisa. Vanaisa ütles seda, et Peeter peab kindlalt olema kõige noorem laps Jaan Lambingu peres. Vanaisa ütles seda ka, et Jaanil oli peres kolm last : 1.Anna 2. Anton 3.Peeter/Peter ( vanaisa sõnutsi oli tema vanaisa peres üks tüdruk ja kaks poissi.) Veel abiks info otsimisel ka see, et Jaan Lambingu perekond kolisid Venemaale umbes 1914 või 1915. aastal ( Leningradi oblastisse, Okulovski rajooni. Tänapäeval on see Novgorodi oblast, Okulovski rajoon, Torbino jaam, Vjaloe küla). Selgus info , et Peeter oli abielus Leida või Lydiaga(Liidia).Peetri kohta teadis vanaisa öelda seda, et Peeter oma perekonnaga oli departeeritud Siberisse. Siberini nad ei jõudnud; peatusid Uurali lähistel, sest laps (umbes aastane) haigestus ja hiljem suri. Vanaisa teadis öelda ka täpset infot selle kohta, et Peetri/Petri naine tuli hiljem tagasi Eestisse üksi, kuid kuhu jäi Peeter/Peter selle kohta info puudub. Vanaisa sõnutsi oli Leida/Lydia(Liidia) umbes 1940ndatel aastatel mitte vanem kui 30. Vanaisa sõnutsi Ka Anna kohta info on see, et temagi elas Venemaal, kuid käis vanaisa sõnutsi pärast sõja lõppu külas sugulastel siin Eestis (ilmselt Peetri naisel ja teistel sugulastel). Vanaisa räägib veel seda, et sugulaste kohta on infot seepärast vähe, et tol ajal oli võimul Stalin ja tema ajal olid sidemet departeeritud eestlastega rangelt keelatud ja väga ohtlikud kõikidele pereliikmetele. Selle info sai minu vanaisa oma tädilt, Annalt, ka juhuslikult küsides, et kus ta kogu aeg käib. Anna edastas info vanaisale salaja, öeldes, et ta peab vaikima, kuna info edasikandumine on otsene oht pereliikmetele, mille tagajärg on surm.) Eestist lahkus Lambingute perekond Venemaale Võrumaalt, Kahkva mõisast( kus olid arvatavasti tööl karjamõisas, millest tuleneb ka perekonnanimi LAMBING- s.t lambakarja läheduses olev) seoses maareformidega, Venemaal said nad maad, mis oli Venemaale tähtsusetud maad, kus oli soine ja tühi ala. Venemaal, Novgorodi oblastisse asustasid eestlased Martini talu (v.k Martõnov hutor), mille omanikuks oli mees nimega Martin (siit ka talu nimetus). Sooviksin abi ikkagi Jaan Lambingu ja tema perekonna liikmete andmete leidmisel. SELGUS SEE, ET INFO ANTON LAMBINGU KOHTA ON SÕNA SÕNALT JA ANDMETE POOLEST 100% ÕIGE, SEDA KINNITAB MINU VANAISA JA ANDMETE LEIDJA(TE)LE SUUURED SUURED TÄNUD! Tänud ette.!:) (P.S andestage, et tüütan vb nii palju, aga pole kogenud iseseisev otsija. Palun mõistvat suhtumist!)
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Keegi oskab öelda, mis on kirjutatud perekond nr. 242 kohta?
(Lambing)
http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=18 ... daf4130da5
Tiia K
Postitusi: 11
Liitunud: Neljapäev 19. Veebruar 2009, 09:54:02
Status: Eemal

Postitus Postitas Tiia K »

Ei andnud rahu see teema. Midagi leidsin, kas õige, seda ei tea. Kanne nr. 304 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1971.2.57:41
Kadri102
Postitusi: 364
Liitunud: Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 22:07:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Kadri102 »

Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Aitäh Tiia leiu kohta, kuid kahjuks on see teine perekond. Pole kahjuks meiega seotud.(:
Kaku
Postitusi: 15
Liitunud: Kolmapäev 26. August 2009, 17:26:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Kaku »

Aitäh Kadri, leidsime sele sissekande ülesse, kuid kahjuks on tegu vale perekonnaga nagu eelnevalt mainisin. Aga tänud siiski.(:
a.konsap
Postitusi: 8
Liitunud: Reede 03. Juuli 2009, 07:27:07
Asukoht: Leevaku
Status: Eemal

Re: Otsin sugupuud...

Postitus Postitas a.konsap »

Võibolla siin on midagi http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=18 ... d3214dbede" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”