Libene, Männik,

Vasta
katriroos
Postitusi: 33
Liitunud: Reede 04. Aprill 2008, 20:17:04
Asukoht: virumaa
Status: Eemal

Libene, Männik,

Postitus Postitas katriroos »

Tere!
Ehk on kellegil nende nimedega kokkupuudet olnud:) Hetkel on mu andmed suht lünklikud.

Männikud põlvnesid Vaivara vallast, Libese talust. isa oli Libese Ado. Üks vend sai nimede panemisel Libese nime, teine vend, Jüri, Männiku nime.
Jüril oli kaks abielu, teisest abielust oli muuhulgas poeg Mihkel, kes suri üsna varakult, tema pere elas Sõtke jõe orus, Böckleri silla kohal. Hiljem olevat see olnud Abel Klementi põld. Mihklil olid pojad:
1.Toomas Männik (29.08.1825-05.04.1901),
tema naine Anne Tambi (28.07.1821-25.07.1899). Nende lapsed Mari, Madis, Leena, Jüri, Liina.

2.Mihkel Männik abiellus Eva Steinmanniga, lapsed Mart, vist ka Ado,

3.Jaan Männik, tütar Greta, kes abiellus Annus´ega

Vanavanaema kirjades seisavad veel sellised nimed Oru Toomas ja Toomas Orvik (ei tea, kas sama inimene, kuid elas Perjatsil ja tal oli 8 last), Tiila, Kolga Jaan,

Et siis kui kellegi sugupuudes esinevad sellised nimed, siis oleks tore nendega tutvust teha:)
Kalli Klement
Postitusi: 2
Liitunud: Esmaspäev 01. Detsember 2008, 12:15:12
Asukoht: Malmö
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalli Klement »

Tere.
Toomas Männik oli minu isa ema vanaisa. Toomasel oli viis venda ja kaks õde. Toomase isa oli Jüri (ristitud Jürg, 1782-1830) ja tema vanaisa oli Mihkel (1742-1795). Mihkli isa oli Libese Jaak (u. 1700-1787). Jaagul oli vend Bertel ja nende isa oli arvatavasti Jüri.
Olen mõnda aega uurinud nii Männikuid kui ka Klementeid ja olen kõikidest andmetest väga huvitatud.
Tervitades,
Kalli Klement
Kalli
murakmari
Postitusi: 2
Liitunud: Kolmapäev 11. November 2009, 09:20:11
Status: Eemal

Re: Libene, Männik,

Postitus Postitas murakmari »

Tere! Minu vanavanaema ema oli sünninimega Anu Tambi (abielludes Orgo) sündinud nov. 1855. Sündinud vist Veneveres. Tean, et suguvõsas oli ka Libene nimi. Vist oli Liisa Libene ja ta oli minu vanavanaema õde. Seotud Vaivara kandiga.
maret7
Postitusi: 1
Liitunud: Pühapäev 19. September 2010, 20:55:09
Status: Eemal

Tiila

Postitus Postitas maret7 »

tere,
Googeldasin arvutis Tiila nimega ja sugupuude uurimisel sama mis minu neiupõlve nimi.Ei tea nimest eriti rohkem midagi kui et vanaisa oli Adolf Tiila (u.1920-1990)ning tedagi pole elusees näinud.Oleks tore küll kui kaskilt midagi saaks teada oma pärinevusest.Olen ka mõned korrad vaadanud saagast,kuid sealt ei oska midagi välja lugeda.Kui keegi leiab mingit seost Adolf Tiilaga oleks väga tore teada saada.
Ootan põnevusega!
Maret.
katriroos
Postitusi: 33
Liitunud: Reede 04. Aprill 2008, 20:17:04
Asukoht: virumaa
Status: Eemal

Re: Libene, Männik,

Postitus Postitas katriroos »

Tere!
Tiila nime esineb http://www.geni.com" onclick="window.open(this.href);return false; 90 korda, osad neist on muidugi kindlasti topelt:)
Adolfit ma kahjuks ei leidnud, aga ilmselt on ikkagi sama sugupuu...
Katri
mari.m6gi
Postitusi: 1
Liitunud: Reede 09. November 2012, 21:58:11
Status: Eemal

Re: Libene, Männik,

Postitus Postitas mari.m6gi »

Tere!

Männiku Leena abiellus Mart Orikaga, nad elasid Puhkova külas, maetud Sininõmme kalmistule. Neil oli 4 last: Kaarel, Madis, Toomas ja Helena. Toomas võttis naiseks Adele Annuse, neil oli 5 last. Greta, Ello, Mare, Eva ja Rein. Nii Toomas kui Madis võtsid Orvik , Kaarel aga Tungal uueks perenimeks. Minu ema nimi on Eva, tema abikaasa on Erich Mägi, neil on 3 last: Erika, Mari ja Kadri. Kui on huvi, andke märku!

Parimat! Mari
Vasta

Mine “Vaivara kihelkond”