geni.com kuidas sisestada, 1 isik 2 harus

Arvutiabi
Vasta
Treksek
Postitusi: 7
Liitunud: Esmaspäev 25. Mai 2009, 19:23:05
Status: Eemal

geni.com kuidas sisestada, 1 isik 2 harus

Postitus Postitas Treksek »

Tere

Kasutan geni.com'i ja lisasin sugulasi. Asi aga selles, et suguvõsas mitu sugulaste vahelist abielu. Nüüd üks isik sugupuus kahekordselt, tahaks need kuidagi siduda, aga ei oska. Kusjuures geni isegi ei näita, et sarnane profiil oleks olemas. Kas keegi oskab aidata või kuidas Teie olete analoogilise probleemi endal lahendanud.
otsin esivanemaid: Lüüs, Kass, Pärn, Kaarna, Reino, Muhli, Tirik, Teder
kussu
Postitusi: 106
Liitunud: Esmaspäev 17. November 2008, 14:21:11
Asukoht: Rammu saar
Status: Eemal

Postitus Postitas kussu »

Vajutad puus isiku juures "More" sealt valid "Move", siis ilmub paremale uus kast. Lähed selle isiku juurde kellega siduda tahad, võtad seal uuest kastist selle isiku, ning lohistad selle isiku peale kellega siduda tahad. Küsib veel kas on sama isik,vend, õde jne.

"Sarviktaadi" õpetus, kuidas geni.com mergeda puid ja inimesi:
puude sidumisel on kaks erinevat faasi - puu struktuuri sidumine ja profiilide sidumine. Puu erinevate harude "kokkutõmbamine" seisneb profiilide sidumises

On täiesti võimalik ehitada puu, mis on alumises otsas seotud teisega ja miskis ülemises uuesti seotud teisega ja ajapikku selgub et need seotud kohad on sama puu ja pikkamööda jooksevadki asjad kokku.

Puu struktuuri sidumisel pannakse algselt kahes puus olevad inimesed kokku. Selleks on põhimõtteliselt kolm võimalust:

1. kahele profiilile sisestatakse sama e-maili aadress
2. inimene, kes on "õigustatud vaatleja" või liige mõlemas puus, tõstab lihstalt kaks profiili kokku
3. Inimene, kes teab et teises puus on sama isik, suhtleb teise puu mõne liikmega, nad kutsuvad end vastastikku üksteise perekonda ja siis juba nagu samm 2

Seega puu struktuuri sidumine algab alati kahe inimese sidumisest.

struktuuride sidumisel vaadatakse profiili ümbrus (vanemad, õedvennad, partnerid, lapsed) ja pakutakse valik, kes neist on samad isikud. Sel moel seotakse järgmised isikud ja järgmised jne kuni struktuurid on koos

Sellele järgmen isikukirjete ehk profiilide sidumine. Profiilide sidumisel kirjutatakse puuduvad andmed kokku, vastuoluliste andmete puhul küsitakse üle, kumb on õige (vale kustutakase või kustutatakse mõemad). Näites kui ühes profiilis on teada sünniaasta ja teises surmaaasta, siis peale sidumist on teada mõlemad. Kui aga kummaski on erinev sünniaasta, sii küsitakse, kumb on õige või kustutatakse mõlemad.

Kõik see eeldab aga kellegi inimese aktiivset tegutsemist ja selle inimese õigust tegutseda mõlema seotava isikukirjega. Kui vastavat õigust ei ole, siis jäävad kirjed sidumisootele (pending merge).

Seega põhimõtteliselt saab kokku siduda suvalisi profiile suvalistest puudest (ka samast puust, tekitada tsükleid (lihtsaim tsükkel on kui kaks venda on abielus kahe õega) ja loomulikutl tekitada ka vigu.

Ahjah - sidumisel on veel neljas võimalus, struktuuri sidumine ilma isikukirjed sidumata. Kui näiteks ühes puus on üks vend ja teises puus on teine vend, siis saab need kokku viia ja öelda, et nad on vennad. Sama juhtub siis kui samas puus mingi isik võiks olla seotud mitmes kohas. Sellesk on käsk MOVE, mis võimaldab "noppida" isiku (isiku kirje pannakse kõrvale töölauale), otsida mujalt üles tema vend ja siis lohistada sealt töölaualt see vend oma venna juurd - küsitase, kuidas kaks inimest on seotud ja luuakse nende vahele side.
Treksek
Postitusi: 7
Liitunud: Esmaspäev 25. Mai 2009, 19:23:05
Status: Eemal

Postitus Postitas Treksek »

Suur tänu kiire ja väga põhjaliku vastuse eest. Sain hakkama :)
otsin esivanemaid: Lüüs, Kass, Pärn, Kaarna, Reino, Muhli, Tirik, Teder
virge.luukas
Postitusi: 11
Liitunud: Kolmapäev 01. Juuli 2009, 18:18:07
Status: Eemal

Appi.

Postitus Postitas virge.luukas »

Tegin ka nii et tahtsin kaks inimest siduda aga selle tagajärjel tuli mul sihuke segadus Sealt kus ma nagu ära võtsin jäi ka alles ,sealt see nimi ära ei kadunud ja selle tagajärjel on nüüd mul mul mitu inimest topelt mida ära ka ei saa kustutda.kastikese peal on ka kirjas 2X.
eveli.saue
Postitusi: 52
Liitunud: Neljapäev 26. Veebruar 2009, 10:56:02
Asukoht: Elva /Hiiumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas eveli.saue »

Inimeste "sidumine" tähendabki seda, et ta puust kuhugi ei kao - profiil on üks, lihtsalt puus on see isik kahes rollis. Seda tähendab see 2x ka seal. Puus ei ole kohati mõtekas seda nö kahte rolli korraga näidata, sest see lööks graafilise esituse sassi.
virge.luukas
Postitusi: 11
Liitunud: Kolmapäev 01. Juuli 2009, 18:18:07
Status: Eemal

Postitus Postitas virge.luukas »

äitähh selgitamast ,ma arvasin et saan ühest kohast ära kustutada et teise kohta üle kanda .Minu arust läks mu puu sellega segasemaks.Ja kui ma hakkasin omast arust asja parandama tegin asja hullemaks Häda kohe sihukeste esivanematega kes abiellusid sellega kellega on ühine esiisa.
virge.luukas
Postitusi: 11
Liitunud: Kolmapäev 01. Juuli 2009, 18:18:07
Status: Eemal

Postitus Postitas virge.luukas »

Veel üks loll küsimus: kui ma pärast avastan, et olen valesid inimesi lohistanud ja nüüd on sihukesed inimesed duubeldunud kes ei peaks olema .Mis siis teha?Tahtsin üht viga enda tarkusega parandada aga tegin asja hullemaks.
kussu
Postitusi: 106
Liitunud: Esmaspäev 17. November 2008, 14:21:11
Asukoht: Rammu saar
Status: Eemal

Postitus Postitas kussu »

Eks siis tuleb hakata X märgile vajutades kustutama ja pärast uuesti õigesse kohta sisestama. Aga X märgile vajutades kustutamist pead alustama kas alumisest või ülemisest otsast, vahepealt ei saa kustutada.

KuSSu
MiliaM
Postitusi: 14
Liitunud: Teisipäev 02. Detsember 2008, 06:32:12
Asukoht: Tabasalu
Status: Eemal

Re: geni.com kuidas sisestada, 1 isik 2 harus

Postitus Postitas MiliaM »

Ühendusi saab lahti haakida ka selliselt, et puuvaates vajutad inimse kastil olevale Edit ja sealt Relationships. Allossa laevad end varsti üles ka kõik nn. ristisuhted. Neid saab sealt canceldada. Nii saad puu uuesti lahti siduda.
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Re: geni.com kuidas sisestada, 1 isik 2 harus

Postitus Postitas avagula »

Kui lahtisidumiseks sobivaid võimalusi ei leia (mõnikord on see ilmvõimatu), tuleb paluda adminnidel seda teha.
Ain Vagula
Henn Sarv
Postitusi: 1
Liitunud: Laupäev 23. Jaanuar 2010, 12:00:01
Status: Eemal

Re: geni.com kuidas sisestada, 1 isik 2 harus

Postitus Postitas Henn Sarv »

Kui on vaja ühendusi lahti siduda, siis PRO kasutajad saavad sind aidata
Kui sul ei ole mõnd tuttavat PRO-d, siis võid alati minu abi kasutada
anu.mullari
Postitusi: 62
Liitunud: Reede 07. Oktoober 2005, 14:01:10
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: geni.com kuidas sisestada, 1 isik 2 harus

Postitus Postitas anu.mullari »

Virge, "perekonnaliikmena" võin ka aidata saada. Otsige mind Genis üles ja andke teada, kelle osas abi vaja

Tervitades,
Anu
virge.luukas
Postitusi: 11
Liitunud: Kolmapäev 01. Juuli 2009, 18:18:07
Status: Eemal

Re: geni.com kuidas sisestada, 1 isik 2 harus

Postitus Postitas virge.luukas »

Tänan kõiki vastajaid, sain oma vea parandatud ,tegin nagu kussu õpetas
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”