www.geni.com

Arvutiabi
Riina.Kallas
Postitusi: 925
Liitunud: Reede 07. Aprill 2006, 19:03:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Riina.Kallas »

u.kask kirjutas:Genis on see nipp, et ei tule teha minu sugupuud. Alustuseks palutakse seal ju panna kirja mina. Mina panin minuks kõige kaugemal asuva teada oleva esivanema praegusel hetkel ja asi loksus kõik ilusti paika ka uurimise mõttes.
Palun nõu ja abi: tahan geni'sse importida GEDCOM-faili, kus on esiisast alanevalt 8 sugupõlve. Mina ise olen sellele esiisale 10.-s põlvkond, st. mind (=Riina) seal GEDCOm-failis pole. OK, panen "minuks" selle esimese põlvkonna esiisa, aga siis on ju kõikide isikute juures "Managed by" see esiisa. Kas saan kuidagi enda nime sinna mänedzeerimisse lisada?
Ette tänades
Riina
anu.mullari
Postitusi: 62
Liitunud: Reede 07. Oktoober 2005, 14:01:10
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas anu.mullari »

Riina.Kallas kirjutas:Palun nõu ja abi: tahan geni'sse importida GEDCOM-faili, kus on esiisast alanevalt 8 sugupõlve. Mina ise olen sellele esiisale 10.-s põlvkond, st. mind (=Riina) seal GEDCOm-failis pole. OK, panen "minuks" selle esimese põlvkonna esiisa, aga siis on ju kõikide isikute juures "Managed by" see esiisa. Kas saan kuidagi enda nime sinna mänedzeerimisse lisada?
Ette tänades
Riina
Kopeerin siia Henn Sarve nõuande geni diskussioonide lehelt. Ei ole ise proovinud:).
Kui sul on olemas oma suguvõsa andmebaas koostatud mõne suguvõsajoonistamise programmiga, siis saad selle "suurema vaevata" Genisse üle tuua. Eelduseks on, et programm, mida siiani kasutasid, oskab GEDCOM-i faili exportida. On piirang kahh - kuni 50000 inimest (nime, profiili) võib olla selles failis

GEDCOM on levinud mitteveelpärisstandard genealoogilise info edastamiseks eri süsteemide vahel.

Kuidas GedCom import toimib.

1. GEDCOMi ei saa importida olemasolevasse puusse. GEDCOM tuleb importida uue puuna ja siis see tasahilju mõne olemasoleva külge mestida (mergeda).

2. Kui alustad GEDCOMi importi, siis logitakse sind genist välja ja sa alustad nö tühjalt lehelt. Koos importimisega tehakse sulle ka uus konto, millega saad siis sisse logida - seega varu endale alternatiivne meiliaadress.

3. Peale importimist kontrolli puu üle, kui läks valesti, kustuta oma imporditud puu maha. Kui sul on mitu puud erinevate GEDCOMi failidena, siis impordi nad eraldi ja mesti (merge) kokku, proovi et failides oleks vähe ülekattumisi, sidumine lihtsam.

4. Viimaseks tee oma "uus konto" pereringis nähtavaks (kutsu ta oma perre) - ja seda vastastikku (uus konto kutsub vana koto oma perre). Siis saad mergeda nagu tavalisi puid. Võid ka lihstalt lisada mõnele isikule uues puus olemasoleva meiliaadressi - siis algab puude mergemine automaatselt

NB! GEDCOM import on keerukas tegevus, see ei ole igaühele vajalik, vaid neile, kes on kogunud juba suure hulga suguvõsaandmeid ja tahvad selle üle tuua. Nõuab see töö korrektsust ja täpsust, et uus seotud puu ei tekitaks segadust ja müra. seepärast panen alles jutu lõppu, kuidas gedcom import käivitada:

mine aadressile http://www.geni.com/gedcom/start

Henn (ei ole ise veel praktikas proovinud)
[quote/]
Riina.Kallas
Postitusi: 925
Liitunud: Reede 07. Aprill 2006, 19:03:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Riina.Kallas »

Suur tänu vastamast, Anu!
Olen ise mitu korda importinud ja see süsteem on mul (vist) selge. Taas kõik kustutanud, sest minu meelest pole korrektne, et sugupuu "sisestas" 1680.-ndal sündinud esiisa. Nii näitavad senised katsed :(
Tervitades
Riina
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Postitus Postitas avagula »

Mulle tundub, et see geni.com on viimasel ajal nii aeglane, et seda on praktiliselt võimatu kasutada. Ilmselt ei olnud nii suure asja flashis ehitamine just arukas tegu.
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Vanemate arvutitega on ka hirmus aeglane.
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas passer urbanus »

tahtsin lisada siin teema esimesel kolmandikul arenenud arutelule, et ilma genita poleks ma hakanud oma suguvõsa uurima - ma lihtsalt selline digitaalne inime. paari ööpäevaga pikendasin senise teadmise mitme-setme kordseks - mul vanaisa uuris asja 1970ndail ja kaugemale oma vanaisa arvatavast nimest ei jõudnud, saaga abiga kõmmutasin paari tunniga paar põlve otsa - (vist tüüpiliselt) 18. sajangu lõppu ... lisaks tuvastasin, et mu vanaema ema oli kaksik ja et vanaisa isa abiellus vereseugulasega ...
ja andmete säilimisest - ma olen üsna päris veendunud, et genisse sisestatult on andmeil ziljon korda suurem tõenäosus marsi vallutuste ajani jõuda, kui minu enda arvuti kõvakettal, välisel kõvakettal ja/või suvalisel paberkandjal mu tulekindlas seifis.

konspiratsiooniteooriate huvilisena (me ei ole skisod) muidugi ainest jätkub, et milleks geni ellu kutsutud on ...
Martti_
Postitusi: 10
Liitunud: Pühapäev 22. Veebruar 2009, 01:54:02
Status: Eemal

Postitus Postitas Martti_ »

passer urbanus kirjutas: ja andmete säilimisest - ma olen üsna päris veendunud, et genisse sisestatult on andmeil ziljon korda suurem tõenäosus marsi vallutuste ajani jõuda, kui minu enda arvuti kõvakettal, välisel kõvakettal ja/või suvalisel paberkandjal mu tulekindlas seifis.
Nõus.
Avo.Kiisk
Postitusi: 70
Liitunud: Neljapäev 22. September 2005, 19:16:09
Asukoht: Läänemaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Avo.Kiisk »

Geni on täitsa hea asi tegelikult, kui töötab, aga kui ei tööta, siis on jama :) Olen küll geni kasutaja, aga oma andmebaase ikka hoian eraldi ka. Uusi sugulasi, kellest õrna aimugi ei ole olnud, olen sealt küll leidnud. See viimane asja positiivsem pool ehk ongi.
Martti_
Postitusi: 10
Liitunud: Pühapäev 22. Veebruar 2009, 01:54:02
Status: Eemal

Postitus Postitas Martti_ »

Avo.Kiisk kirjutas:Geni on täitsa hea asi tegelikult, kui töötab, aga kui ei tööta, siis on jama :) Olen küll geni kasutaja, aga oma andmebaase ikka hoian eraldi ka. Uusi sugulasi, kellest õrna aimugi ei ole olnud, olen sealt küll leidnud. See viimane asja positiivsem pool ehk ongi.
Genis andmed säiluvad kindlasti, kui silmas pidada füüsilist andmete säilitamist ja tagavarakoopite tegemist firma poolt.

Suurem oht, mida olen märganud, peitub andmete ülekirjutamises sugulaste, kaastöötajate või sõprade poolt. Kontole jääb küll märge, kes ja millal kontot muutis, kuid mida muudeti (nii nagu näitab näiteks Vikipeedia), ei ole tagant järgi enam näha.

Samuti ei ole teada, kui usaldusväärne keelegi allikas teatud muudatuse tegemiseks on.
Siljah
Postitusi: 3
Liitunud: Pühapäev 25. Oktoober 2009, 21:53:10
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas Siljah »

Aga kas kellelgi on kokkupuuteid ka geni portaalis tasuliste teenustega? Tasuliste otsingutega? ON abi olnud? On usaldusväärne?
Martti_
Postitusi: 10
Liitunud: Pühapäev 22. Veebruar 2009, 01:54:02
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas Martti_ »

Siljah kirjutas:Aga kas kellelgi on kokkupuuteid ka geni portaalis tasuliste teenustega? Tasuliste otsingutega? ON abi olnud? On usaldusväärne?
Abi on ehk väheke kaugemate sugulaste otsimisel.
Samas mitte midagi sellist, ilma milleta ei saaks Genis sugupuud ehitada.

Saatsin Sulle GeniPro prooviversiooni (kestab 2 nädalat), vaata ise järele!

Päikest!
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas passer urbanus »

pro accounti põhjused:
- reklaamivabadus
- maksad heasti tehtud asja eesti ning aitad tal areneda
- hot match ja mergemine
Martti_
Postitusi: 10
Liitunud: Pühapäev 22. Veebruar 2009, 01:54:02
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas Martti_ »

passer urbanus kirjutas:pro accounti põhjused:
- reklaamivabadus
- maksad heasti tehtud asja eesti ning aitad tal areneda
- hot match ja mergemine
Nõus.
Siljah
Postitusi: 3
Liitunud: Pühapäev 25. Oktoober 2009, 21:53:10
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas Siljah »

teie olete siis Pro accounti eest maksnud? palju sealt sugulasi leida võiks? ainult neid, keda keegi sinu kaugetest sugulastest on viitsinud, tahtnud või osanud kirja panna?
Martti_
Postitusi: 10
Liitunud: Pühapäev 22. Veebruar 2009, 01:54:02
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas Martti_ »

Siljah kirjutas:teie olete siis Pro accounti eest maksnud? palju sealt sugulasi leida võiks? ainult neid, keda keegi sinu kaugetest sugulastest on viitsinud, tahtnud või osanud kirja panna?
Tõesti ainult neid, keda on juba varem Genisse üles pandud, ise need kirjed ju ei teki.
Siljah
Postitusi: 3
Liitunud: Pühapäev 25. Oktoober 2009, 21:53:10
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas Siljah »

ühesõnaga siis pead ärgitmaa oma kaugemaid sugulasi ka asjaga tegelema, et võrgustik suureneks :)

vahel tundub, et juured on liiga olulised edasiseks enda arendamiseks... :)
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas avagula »

Lühidalt ei anna see pro mitte midagi muud, kui reklaami puudumise.
Hot Matche näeb tavakontoga kah, ainult kasutada neid ei saa, selle asemel tuleb HM poolt pakutud nimi lihtsalt otsingusse tippida.
Mida see eriline mergemine endast kujutab, mida PRO saab teha? (Tavalist profiilide ühendamist saab ju igaüks teha). Mul üks PRO just ühendas minu loodud profiilid, masendavalt valesti, murra nüüd pead, kuidas kahte inimest, kes pole üks inimene (vanusevahe kah oma 50 aastat), ära lahutada.
Ainus arukas tegevus tegelikult, mida pro võimaldaks, oleks Advanced Search, mida paraku keegi ei märganud kirja panna.
Ain Vagula
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas janelys »

Kuidas saaks oma Ahnenblatti sisestatud info gedcom failiga genisse kanda? Kas ainus võimalus on uus konto endale teha ja pro-ga liituda? Kas PRO-ga saab ka ajutiselt liituda ja hiljem loobuda?
Kuidas andmekaitsega genis lood on ehk kuidas ära keelata võõrastele inimestele iga sisestatud persooni kohta andmete näitamist?
Kas andmekaitsega võib keegi mulle külge hakata ka juhul, kui genisse ainult inimeste nimed ja sugulusvahekorrad sisestan(ilma daatumiteta)?
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
kussu
Postitusi: 106
Liitunud: Esmaspäev 17. November 2008, 14:21:11
Asukoht: Rammu saar
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas kussu »

janelys kirjutas:Kuidas saaks oma Ahnenblatti sisestatud info gedcom failiga genisse kanda? Kas ainus võimalus on uus konto endale teha ja pro-ga liituda? Kas PRO-ga saab ka ajutiselt liituda ja hiljem loobuda?
Kuidas andmekaitsega genis lood on ehk kuidas ära keelata võõrastele inimestele iga sisestatud persooni kohta andmete näitamist?
Kas andmekaitsega võib keegi mulle külge hakata ka juhul, kui genisse ainult inimeste nimed ja sugulusvahekorrad sisestan(ilma daatumiteta)?
Ei pea Pro olema kui tahad gedcomi importida, kuid uuest kontost ei pääse (pärast saad vanaga siduda). Oli ka mingi 2 nädalane Pro proovikas olemas. Privacy alt saad oma puu täielikult ära peita, kui tahad.
Gedcomi importimist alusta siit http://www.geni.com/gedcom/start" onclick="window.open(this.href);return false;
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas janelys »

Kas saan õigesti aru, et genisse gedcom'i importimiseks tuleb uus konto luua, see siduda praeguse olemasolevaga ning siis võin uue konto ära kustutada. vajadusel võin 2nädalaks PRO kasutajaks registreeruda ning selle 2nädala möödumisel ei pea edasi PROd kasutama ega ka selle eest maksma, lihtsalt kaob PRO boonused?
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas passer urbanus »

natuke apdeiti geni osas:

ma olen oma viimase poole aasta töö tulemused otse Genisse kandnud, lisanud viidad ka saagale. kui 1000 profiili koos viitade ja kommentaaridega sees, hakkasin muretsema, et mis siis, kui ikkagi. tegelikult probleemi pole - genist alla laaditav gedcom sisaldab kogu sisestatud infot ning normaalse standalone programmiga on kõik nähtav. suur eelis on veel see, et saab alla laadida ainult mitte oma puud, vaid kogu metsa - s.t. ka in-laws treed, mille vaatamiseks sul õigus on. samuti saab alla laadida muid nähtavaid puid. sõnaga - ma töötan nii, et alustuseks andmed genisse ja siis backup alla, koos metsaga. väljatrükke teen hetkel genboxist (kuu aega tasuta) - hea graafika teeb ja väljatrükki on võimalik enne trükkimist korrastada oma äranägemist mööda (s.t. Assari probleemidele on tegelikult lahendus olemas :wink: )
eelised sellisel töötamisel - teiste jagatud töö ärakasutamine + kui vea teed, siis hoolsad sugulased tõstavad kisa. samuti on töö tulemus kohe jälgijatele näha.

geni Pro tasuta testkasutamine - seda registreerides peab krediitkaardi numbri sisse panema ja klõpsama linnukese sinna kohta, et kui see periood läbi saab, siis sa enam ei taha jätkata (muidu läheb automaatselt raha maha) - AGA - kindlam on jälgida, et õigel ajal krediitkaardi andmed eemaldad - mul tuttaval juhtus, et olenemata linnukestest läks raha maha. näib, et saab tagasi, aga vaja ikka jurada ja mingi kadu ilmselt ikka tekib.

basic accountiga EI SAA leitud matche mergeda - s.t. teiste puudega ühenduda - veel enam, sa ei näe ka, kas see leitud match on tegelik või ainult nimekaim, samuti mitte, kes selle sisestanud on. Kui teine pool on Pro ja algatab mergemise, siis toimib, aga kaks basicut kokku ei saa.
Pro otsing on igavesti vinge, aga suht kasutu - saab otsida asukohtade järgi, aga asukohti eriti ei sisestata; saab otsida kuupäevade järgi - taas - ka neid sisestatakse osaliselt. loodetavasti olukord paraneb. esialgu pole ma suurt midagi (s.t. kedagi) leidnud - aga viimase paari(teist) kuu jooksul on geni eestlaskonna juurdekasv eksponentsiaalne - seega varsti peaks hakkama tulemusi andma.

tahtsin lühidalt, aga tuli välja, nagu tavaliselt. :roll:

häid pühi!
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas Mari.Sarv »

passer urbanus kirjutas:
kaks basicut kokku ei saa

Pro kontota saab isikute kokkuviimist algatada, kui viitsid sisestada aadressreale
"http://www.geni.com/profile/compare/xxx ... tch&to=yyy"
ja asendada xxx ja yyy geni profiilinumbritega

Otsingud on vist tänapäeval kõigil ühtmoodi.

Tervit,
Mari
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas janelys »

Tänan vastajaid!
Tekkisid aga veel mõned küsimused...
1.Kas iga kord kui tahan oma programmist(Ahnenblatist) infi genisse üle kanda pean siis uue konto genisse tegema?
2.Kas juhul kui loon uue konto, sisestamaks genisse oma koduarvutis olevasse programmi sisestatud infot, mille peale sisestamist kustutan (peale olemasolevasse kontosse uuest kontost andmete mergemist), siis kustub ka teises(hetkel olemas olevas kontos merge kaudu) sisse kantud info? Segane küsimus, aga ehk keegi saab pihta mida küsida soovisin. :oops: Ainult geniga töötamise välistaks enda jaoks seetõttu, et alati pole mul internetivõimalust, lisaks on geni vahest suht aeglane.
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas passer urbanus »

ma ei ole gedcomi genisse laadinud, aga mingil hetkel oli lihtsam alustada sisestamist vanemast põlvest, kui altpoolt ülesse minnes. siis tegin Luha Karli konto (hot.ee'le saab aliaseid teha ja nied hiljem kustutada), sündinud 1786, geni nati hädaldas, et kole vana, aga lasi asju teha. tegin Luha Karli oma sõbraks, pereliikmeks ja nii edasi ning siis oma konto alt jätkasin. Luha Karli konto panin kinni. tema kaudu käsitsi sisestatud profiilid jäid alles.
Proovi algatuseks väikese jupiga.
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas passer urbanus »

aga kas sa geni help oled uurinud - seal on isegi juhendid olemas ning lubadus, et ehkki täna veel otse eksisteerivasse puusse gedcomi sisse ei saa, siis tulevikus saab.

lühidalt on siis nii, et teed uue accounti, erineva e-maili aadressiga, võib ka oma nimi olla (vähemalt nii saan aru) ning uhad gedcomi üles. pääle seda merged ära, lahendad konfliktsed kanded ja voila ... merged oma uue accounti eksisteerivaga ja üksiti on siis ka owner õige.

juhendeis küll märgitakse, et gedcom impordiks pead pro olema.
...

http://help.geni.com/index.php?_m=knowl ... icleid=631" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.geni.com/2008/07/new-feature---t.html" onclick="window.open(this.href);return false;
unokiri
Postitusi: 100
Liitunud: Laupäev 10. Märts 2007, 12:22:03
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas unokiri »

Kuidas oleks õigem sisestada tütre perekonna nimi, kas sünni nimi, või peale abiellumist saadud nimi ja siis neiupõlve nimi. Abikaasa kohta on kindlasti õigem minu meelest sisestada praegune nimi ja lisada neiupõlve nimi.
Uno
Kadrina
Postitusi: 10
Liitunud: Esmaspäev 07. Detsember 2009, 12:43:12
Asukoht: Haapsalu/Tallinn
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas Kadrina »

unokiri kirjutas:Kuidas oleks õigem sisestada tütre perekonna nimi, kas sünni nimi, või peale abiellumist saadud nimi ja siis neiupõlve nimi. Abikaasa kohta on kindlasti õigem minu meelest sisestada praegune nimi ja lisada neiupõlve nimi.
Uno
Mina olen pannud abielujärgse nime ja neiupõlve nimeks siis sünnijärgse nime.
Uuritavad nimed: Portnoi, Fliess, Käärman, Pärnapuu, Mals, Kaldmaa, Leipsig, Miller(Läänemaa), Krassenberg, Evart(Virumaa, hiljem Läänemaa), Susi(Venemaa, Tartumaa?, hiljem ka Läänemaa),
unokiri
Postitusi: 100
Liitunud: Laupäev 10. Märts 2007, 12:22:03
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas unokiri »

Uute isikute lisamisel osa nimesi tulid mul peenema ja väiksema šriftiga võreldes teiste nimedega. Mis ma tegin valesti
Uno
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas maidu.leever »

unokiri kirjutas:Uute isikute lisamisel osa nimesi tulid mul peenema ja väiksema šriftiga võreldes teiste nimedega. Mis ma tegin valesti
Uno
Kas nendel on ehk pikemad nimed?
Sander
Postitusi: 80
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 20:02:07
Status: Eemal

Re: www.geni.com

Postitus Postitas Sander »

1) Kui ma olen mõne isiku andmeid puus muutnud ja annan käsu save and close või cancel, siis enamasti viskab mind puu algusse, vahel harva jätab puu sellesse ossa, kus muudatusi tegin. Kas on võimalik seadetes midagi muuta, et ei viiks puu algusse vaid jätaks sinna paigale, kus parajasti tegutsesin?
2) Kuidas teha kogu puu nähtavaks? Praegu on nii, et osade inimeste juures on rohelise pilve sees number, millele klikates selle inimese lapsed nähtavale tulevad, muidu neid ei näe.
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”