Ei leia sünnisissekannet

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Relika.Metsallik
Postitusi: 70
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 23:06:08
Status: Eemal

Ei leia sünnisissekannet

Postitus Postitas Relika.Metsallik »

Tere

Minu uuritavaks nimeks on Tower ja hätta olen sattunud ühe inimese Märt Tower sünnisissekande leidmisega.
Personaalraamatu järgi on Märt sündinud 7.01.1825 ja leeritatud 04.04.1834.
(vanemad Jaan ja Kreet, lehekülje keskel)
Saaga EAA.1259.1.35:275
Tema sündimist jaanuaris kinnitavad ka hilisemad personaalraamatud. Sünnikoht siis Luke.
Sünnid 1825 aasta jaanuar algab sellelt lehelt.
Saaga EAA.1259.2.1:214
Olen korduvalt seda vaadanud ja endiselt tulemusteta.

Siit siis minu küsimused. Kas on võimalik, et mingil põhjusel ei olegi seda tehtud? On sellised juhuseid? Või otsin ma lihtsalt valest kohast? Samuti ei leia ma infot selle inimese leeris käimise kohta.

Olen tänulik igasuguse abi eest, et järjepeale saada.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Kas te olete Radurakstist proovinud?
Sealt tuleks otsida siis Lugazi nime alt.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Relika.Metsallik
Postitusi: 70
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 23:06:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Relika.Metsallik »

Aitäh vastamast.
Raduraksti on minu jaoks täiesti uus asi ja seda ma varem kasutanud ei ole.
Proovisin otsida Nõo kihelkonda, aga kuidas võiks see läti keeles olla?
N-tähega kogudusi on 4, ma oletan, et Nõo on üks neist. Kui see seal üldse kirjas on.
Neretas
Nīcas
Nītaures
Nurmuižas

Nagu ma arusaan, siis täiesti eraldi on veel Luke kihelkond, minul on vaja Luke mõisa, mis kuulub Nõo kihelkonna alla.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Relika.Metsallik kirjutas: N-tähega kogudusi on 4, ma oletan, et Nõo on üks neist. Kui see seal üldse kirjas on.
Neretas
Nīcas
Nītaures
Nurmuižas

Nagu ma arusaan, siis täiesti eraldi on veel Luke kihelkond, minul on vaja Luke mõisa, mis kuulub Nõo kihelkonna alla.
Tähendab Nõo nimelist kohta seal iseenesest ei peaks olema. Küll aga soovitaksin otsida Luke alt ehk lätipäraselt Lugazi. Kui see tulemust ei anna võite proovida muidugi ka Valka alt. Osa Luke asju on ka Saagas Valga Jaani? koguduse all vist.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
siirite
Postitusi: 147
Liitunud: Pühapäev 28. September 2008, 10:00:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas siirite »

Ei usuks, et üks laps on Radurakstis Lätimaal kirjas ja ülejäänud Eestimaal Nõo kihelkonnas. Luke asub nii Eestimaal Nõo lähedal, kui ka Lätimaal Eesti piiri lähedal. On nii eelmised kui järgnevad lapsed ilusti Nõo kihelkonnas ju kirjas.
Jäi väike kahtlus, et sünniku on hoopis juuni, aga ka see ei aidanud Märti leida. Sai natuke otsitud ka ümberkaudsetest kantidest, kui linnast, aga ei hakanud silma. Samas pole märkmeid vanemate liikumise kohta.

Olen olnud ka kimpus, personaalraamatu andmetel sündis Ropkas, hiljem selgus ikkagi vanemate liikumine ning tegelik sünnikoht oli Ränimõisas ning sünnikanne oli Tartu-Maarja koguduses.

Jaksu otingutes

Siiri
Relika.Metsallik
Postitusi: 70
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 23:06:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Relika.Metsallik »

Minu jaoks ongi kõige kummalisem see, et varasemad ja hilisemad lapsed on kirjas, aga just Märt, keda mul vaja oleks, ei ole kirjas.
Liikunud pere ei ole. Luke mõisas on pärit nii Jaan (Rebase talu) kui Kreet (Kachna talu). Mõtlesin juba korra, et äkki on ema järgi sünd registreeritud, aga kuna ema samast kohast, siis ei aita see edasi.

Ühesõnaga täiesti kummaline ja oska kuskilt edasi otsida :(


Aga suured tänud.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Relika.Metsallik kirjutas:Minu jaoks ongi kõige kummalisem see, et varasemad ja hilisemad lapsed on kirjas, aga just Märt, keda mul vaja oleks, ei ole kirjas
...
Ühesõnaga täiesti kummaline ja oska kuskilt edasi otsida :(
Aga, kui sa leeriaega ka tead, siis võid ju selle järgi ka otsida. Või otsisid juba. Vajad sa andmeid vanemate kohta?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Relika.Metsallik
Postitusi: 70
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 23:06:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Relika.Metsallik »

Assar kirjutas:
Relika.Metsallik kirjutas:Minu jaoks ongi kõige kummalisem see, et varasemad ja hilisemad lapsed on kirjas, aga just Märt, keda mul vaja oleks, ei ole kirjas
...
Ühesõnaga täiesti kummaline ja oska kuskilt edasi otsida :(
Aga, kui sa leeriaega ka tead, siis võid ju selle järgi ka otsida. Või otsisid juba. Vajad sa andmeid vanemate kohta?
Põhimõtteliselt ma sealt mingit olulist lisainfot ei otsi, andmed on teada, lihtsalt huvi pärast hakkasin otsima ja ei leidnud. Leerilaste nimekirjast teda ka ei leidnud. Kui sünniaasta on 1825 siis leeri peaks minema u 1842?
Kambja kihelkonna vaatasin ka läbi. Proovin veel kõrval kirikuid vaadata.

Teema panin, et teada saada, kas selliseid juhtumeid on veel, et sünnisissekandeid ei ole ja mis võiks olla põhjused?
siirite
Postitusi: 147
Liitunud: Pühapäev 28. September 2008, 10:00:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas siirite »

Kui ei eksi, siis oli leeriaeg (conf) 1843 kirjas, kuid jah, polnud miskit ümbruskonnast leida või polnud leerinimekirju (nt. Tartu linnas). Eks vahel ikka jääb "valge laik", ehk aeg annab arutust...
Bibilotta
Postitusi: 137
Liitunud: Teisipäev 24. Aprill 2007, 13:19:04
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Bibilotta »

Juhtub... juhtub... ;)
Nagu ikka kombeks, siis just nende persoonidega, kes kõikse rohkem huvi pakuks. Minul tegu samuti Luke mõisaga ja "kadunud" on siis minu vana-vanaisa Peter Adamson. Tean, et sündinud on ta 1850, seda kinnitab personaalraamat ja ka hauaplaat perekonna hauaplatsil, aga millal on täpsem sünnitaatum?... jääbki vist saladusse. Samas õde-vendi oli kokku 6 ja kõik on kenasti meetrikatest ülesse leitud ja Peterit ei kuskil. Ei ole hullu... ma vaikselt ikka loodan, et kunagi ehk selgub "tõde".
Jõudu kõigile!
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Bibilotta kirjutas: Minul tegu samuti Luke mõisaga ja "kadunud" on siis minu vana-vanaisa Peter Adamson. Tean, et sündinud on ta 1850, seda kinnitab personaalraamat ja ka hauaplaat perekonna hauaplatsil, aga millal on täpsem sünnitaatum?... jääbki vist saladusse.
Kas see Peter hingerevisionis figureerib muidu?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
siirite
Postitusi: 147
Liitunud: Pühapäev 28. September 2008, 10:00:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Ei leia sünnisissekannet

Postitus Postitas siirite »

Relika.Metsallik kirjutas:Tere

Minu uuritavaks nimeks on Tower ja hätta olen sattunud ühe inimese Märt Tower sünnisissekande leidmisega.
Personaalraamatu järgi on Märt sündinud 7.01.1825 ja leeritatud 04.04.1834.
(vanemad Jaan ja Kreet, lehekülje keskel)
Saaga EAA.1259.1.35:275
Tema sündimist jaanuaris kinnitavad ka hilisemad personaalraamatud. Sünnikoht siis Luke.
Sünnid 1825 aasta jaanuar algab sellelt lehelt.
Saaga EAA.1259.2.1:214
Olen korduvalt seda vaadanud ja endiselt tulemusteta.

Siit siis minu küsimused. Kas on võimalik, et mingil põhjusel ei olegi seda tehtud? On sellised juhuseid? Või otsin ma lihtsalt valest kohast? Samuti ei leia ma infot selle inimese leeris käimise kohta.

Olen tänulik igasuguse abi eest, et järjepeale saada.
Tundub, et selle asjaga on mingi "jama", sest surmakandes Märt Toweril puudub sünnikoht. Kõigil teistel on see korralikult kirjas. Saaga EAA.1259.1.284:62?174,1214,1354,100,0
Erast Parmasto
Postitusi: 30
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 22:52:07
Status: Eemal

Re: Ei leia sünnisissekannet

Postitus Postitas Erast Parmasto »

Relika.Metsallik kirjutas: Minu uuritavaks nimeks on Tower ja hätta olen sattunud ühe inimese Märt Tower sünnisissekande leidmisega.
Personaalraamatu järgi on Märt sündinud 7.01.1825 ja leeritatud 04.04.1834.
.
9-aastaselt ikka vist ei leeritatud. Emb-kumb aastatest on ebaõige.
Bibilotta
Postitusi: 137
Liitunud: Teisipäev 24. Aprill 2007, 13:19:04
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Bibilotta »

Assar kirjutas:
Bibilotta kirjutas: Minul tegu samuti Luke mõisaga ja "kadunud" on siis minu vana-vanaisa Peter Adamson. Tean, et sündinud on ta 1850, seda kinnitab personaalraamat ja ka hauaplaat perekonna hauaplatsil, aga millal on täpsem sünnitaatum?... jääbki vist saladusse.
Kas see Peter hingerevisionis figureerib muidu?
Jah, personaalraamatus on ta kenasti kirjas:
Saaga EAA.1259.1.320;96
Kõige alumine perekond ja neljas laps, kenasti aru saada, et sünnikoht on Lugden ja aasta 1850.... viitega järgmisele leheküljele, kus on Peteril juba oma perekond. Olen mitu korda lähaiaja sünnimeetrikad läbi lapanud ja pole sünnikannet leidnud, aga eks lootus kustub viimasena.

Aga minu jaoks on fakt, et ta olemas oli :D ja ta minu vana-vanaisa on.
Relika.Metsallik
Postitusi: 70
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 23:06:08
Status: Eemal

Re: Ei leia sünnisissekannet

Postitus Postitas Relika.Metsallik »

Erast Parmasto kirjutas:
Relika.Metsallik kirjutas: Minu uuritavaks nimeks on Tower ja hätta olen sattunud ühe inimese Märt Tower sünnisissekande leidmisega.
Personaalraamatu järgi on Märt sündinud 7.01.1825 ja leeritatud 04.04.1834.
.
9-aastaselt ikka vist ei leeritatud. Emb-kumb aastatest on ebaõige.
Leeriaasta on ikka 1843.
Relika.Metsallik
Postitusi: 70
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 23:06:08
Status: Eemal

Re: Ei leia sünnisissekannet

Postitus Postitas Relika.Metsallik »

Vahepeal on 10 aastat mööda läinud ja otsin endiselt Märt Toweri sünnikannet.
Leidsin kirje, kust viidatakse Kodijärvele. Paluksin abi, et saada aru, millega seoses see viide on ehk mida tähendab sõna Kodijärve ees?
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1259.1.320:234

Kodijärve sünnikanded on juba läbi otsitud ja sealt ei leidnud midagi sobivat.
mihkel
Postitusi: 211
Liitunud: Pühapäev 19. Juuli 2015, 12:49:07
Status: Eemal

Re: Ei leia sünnisissekannet

Postitus Postitas mihkel »

Tere!

Kui küsimus on selle sõna kohta siin:
Saaga EAA.1259.1.320:234?131,396,78,22,0

siis seal paistab olema "Viehzüchter", mis tähendab sõna-sõnalt kariloomade kasvataja, tänapäevases tähenduses tõuaretaja.
arkin
Postitusi: 1498
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Ei leia sünnisissekannet

Postitus Postitas arkin »

mihkel kirjutas: Esmaspäev 30. Juuli 2018, 18:08:07 siis seal paistab olema "Viehzüchter", ...
Või siis "Viehpächter", rentnik.
mihkel
Postitusi: 211
Liitunud: Pühapäev 19. Juuli 2015, 12:49:07
Status: Eemal

Re: Ei leia sünnisissekannet

Postitus Postitas mihkel »

See sobib paremini jah
Relika.Metsallik
Postitusi: 70
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 23:06:08
Status: Eemal

Re: Ei leia sünnisissekannet

Postitus Postitas Relika.Metsallik »

arkin kirjutas: Esmaspäev 30. Juuli 2018, 18:46:07
mihkel kirjutas: Esmaspäev 30. Juuli 2018, 18:08:07 siis seal paistab olema "Viehzüchter", ...
Või siis "Viehpächter", rentnik.
Aitäh.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”