VILBERG / KADAJAS

Vasta
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

VILBERG / KADAJAS

Postitus Postitas Kalev Kask »

Tere! :)

Uurin Mobelite suguvõsa.

Tiina, Juhani t. Mobel (s.1874 Kärus) abiellus 1897.a. Kristov, Kustase p. Wiilberg/Vilberg-ga (s.1870 Piiumetsas) Türi khk.-st Piiumetsa külast ning neil oli tütar Alide Helene(s.1897 Piiumetsas).

Ka Tiina õde Leena Mobel (s.1878 Käru, L.1895) elas Piiumetsas.

Nende Vilbergide ja Leena Mobeli edasine elukäik on mulle teadmata. :(

:!: Kui kellelgi on nende kohta mingitki informatsiooni, siis palun võtke kindlasti ühendust.

Ette tänades,
Kalev
Viimati muutis Kalev Kask, Reede 14. November 2008, 18:45:11, muudetud 1 kord kokku.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: VILBERG

Postitus Postitas Assar »

Ma tean, et osa Vilberge on võtnud endale uueks nimeks Vilbaste. Sealhulgas tuntud loodusuurija Gustav Vilbaste. Kas sa teda soovid endale sugulaseks :roll:

Assar Järvekülg
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

Tere!:)

Kindlasti sooviksin, ent praeguseks ajaks on arhiividokumentidest selgunud uusi andmeid, mis sellise võimaluse peaksid välistama.
Nimelt:
Kristov Vilberg suri 1939.a. Väätsa vallas Piiometsa külas Kadaka talus ja ta maeti Türi kalmistule.
Pärijateks olid ab. Tiina Vilberg (nn. Mobel) ja tütar Alide-Helene KADAJAS (nn.Vilberg), kes elas 1940.a. Tõdva külas Saku vallas Harjumaal .

NB! Kui keegi teab midagi Tiina ja Alide-Helene edasisest käekäigust, siis võtke kindlasti ühendust!

KK.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Tere Kalev!

Ausalt öeldes, ma nüüd ei saanud küll aru, kuidas Gustav V. välistatud on. Ega sinu sugupuu pelgalt kolmest inimesest koosne või jäi mul midagi kahe silma vahele. :roll:

Ma saan aru, et saab tõestada, et Gustav on sinu sugulane. Aga tõestada, et ta seda pole on õige keeruline protseduur :?

Saadan ühe lingi kui huvitab:
http://www.loodus.ee/vilbaste/gvilbast.htm

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

Tere!

Väitsin seda, kuna sugulus Vilbergidega on Kristovi abikaasa Tiina kaudu ning nagu ma aru olen saanud, oli neil üks laps - tütar Alide -Helene. Sugupuu ei koosne tõesti ainult kolmest inimesest, vaid sugulus on lihtsalt naisliinis.
Ta võib olla hõimlane.
100% ei saa kindel olla, ent igatahes siin harus sugulust ei paista olema, võibolla mõnes teises harus, sest uurimine on veel pooleli.:?

Lugupidamisega,
Kalev Kask
Vasta

Mine “Türi kihelkond”