Nelikud

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
kerstik
Postitusi: 30
Liitunud: Teisipäev 01. Aprill 2008, 14:50:04
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Nelikud

Postitus Postitas kerstik »

Leidsin Ambla kihelkonna sünnimeetrikast sissekande, et 1885. a. on seal sündinud nelikud:

Saaga EAA.1248.1.32:244

Mäletan, et paar aastat tagasi, seoses tookordsete kolmikute sünniga, kirjutas üks perekonnaseisuametnik, et Eestis on teadaolevalt sündinud ühed nelikud ja just 19. sajandil. Kas need Ambla nelikud ongi Eesti ainsad või on keegi veel kohanud niisuguseid mitmikuid?
marapu
Postitusi: 338
Liitunud: Teisipäev 01. Mai 2007, 10:08:05
Status: Eemal

Nelkikud

Postitus Postitas marapu »

Tere!

Nelikud sündisid kindlasti Saaremaal ka 20. sajandil, sündisid umbes 1957 või 1958 aastal.

Tervitades,
Malle
siirite
Postitusi: 147
Liitunud: Pühapäev 28. September 2008, 10:00:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas siirite »

Tere!

Ka minul on nelikud silmajäänud, aga momendil ei mäleta, kas olid Vorumaal? Ja kuna? Kolmikuid tuleb ikka ette vahel. Isiklik kokkupuude piirdub vaid kaksikutega.

Siiri
Andrus Martin
Postitusi: 48
Liitunud: Pühapäev 24. Juuli 2005, 00:59:07
Asukoht: Loo,Harjumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus Martin »

Tere ja head isadepäeva kõikidele isadele!
Usun et nelikuid on sündinud Eestis ikka korduvalt. Ehk on vaid ühed kes kõik on ellu jäänud?
Ka minu suguvõsas on nelikud sündinud. Minu vaarvanaisa Jaan Habermann Mõisima Kukelt oli abielus Männa Annoga ja neil sündisid 29.juulil 1848 aastal nelikud. Üks poeg sündis surnult, kaks poega ja tütar jäid mõneks tunniks elama. Kaks last neist jõuti ka ristida. Maetud Kullamaa kalmistule.

Andrus
Marika Jyrisson
Postitusi: 31
Liitunud: Reede 11. Juuli 2008, 23:44:07
Asukoht: Saaremaa,Leisi vald
Status: Eemal

Kolmikud-kaksikud

Postitus Postitas Marika Jyrisson »

Saaremaal.Pöidel kandis on sündinud 1902 a.kahekmnest järjestsünnist veebruarist augustini ühed kolmikud ja neli paari kaksikuid,kas loodusjõud või,mis mõjuvad...
eeve
Postitusi: 77
Liitunud: Pühapäev 25. Veebruar 2007, 17:10:02
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Postitus Postitas eeve »

Seoses kaksikutega on mul selline küsimus, et kas teie suguvösas tuleb ette kaksikuid(mitmikuid)? Kui, siis mitu pölve ridamisi see kaksikute (vöi mitmikute)saamine edasi on läinud?
Öeldakse, et see on päritav üle pölve.Muidugi ei vasta see fakt töele aga päritavaks jääb see ikkagi.
Minu emapoolses suguvösas on palju kaksikuid ja minul teada olevalt 3 pölve järjest: vanaemal, tema tütrel ja siis tütretütrel.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

eeve kirjutas: Kui, siis mitu pölve ridamisi see kaksikute (vöi mitmikute)saamine edasi on läinud?
Öeldakse, et see on päritav üle pölve.Muidugi ei vasta see fakt töele aga päritavaks jääb see ikkagi.
Mina muideks ise olen kaksik, kahjuks küll vennas mul katkes ca. 3 kuul :cry:

Sugu pidi päranduma isaliinis, kaksikute saamine ma eeldaks, et on emast tingitav asjaolu. Aga võib olla ka et isad kannavad ikkagi kuidagi edasi ja avaldub tütardel. Seda ma ei oska küll öelda.

Igal juhul minu emaemal kui ka emaisal olid kaksikutest õed/ vennad. Edasi peast enam ei mäleta ka. Võib olla see üle ühe põlve väga vale polegi kuid ka Fortunal on siin ilmselt palju mõju (kõik võimalik keskkonna mõju)

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
eeve
Postitusi: 77
Liitunud: Pühapäev 25. Veebruar 2007, 17:10:02
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Postitus Postitas eeve »

Leidsin kellegi targa inimese teadmise ühest foorumist kaksikute geeni kohta ja see oli selline:
"Tegelikult arvatakse, et identsete kaksikute sünd ei ole üldjuhul pärilik (on vaid väga väike tõenäosus, nagu igasuguste muude asjadega, ehk et erand kinnitab reeglit). Erimunakaksikute sünd aga on pärilik. Tõsi ta on, et ainult tütarde kaudu saavad erimunakaksikud sündida. Aga kaksikute geeni võivad tütrele anda nii ema kui isa (ehk siis kaksikute emapoolne vanaema või vanaisa). Põlvkonda vahele ei pea ilmtingimata jääma. Pigem oleneb erimunakaksikute sünni tõenäosus ema vanusest - mida vanem ema on, seda suurem on tõenäosus kaksikute sünniks. "


Minu sugupuus on ka nii olnud ,et ühe pere 2 tütart saavad kaksikud.Ja nende ödede venna poeg samuti(see siis peaks tema naise teene olema?!).Nendest edasi sünnivad siis jälle ema liinipidi 2 pölvkonda kaksikuid.
siirite
Postitusi: 147
Liitunud: Pühapäev 28. September 2008, 10:00:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas siirite »

siirite kirjutas:Tere!

Ka minul on nelikud silmajäänud, aga momendil ei mäleta, kas olid Vorumaal? Ja kuna? Kolmikuid tuleb ikka ette vahel. Isiklik kokkupuude piirdub vaid kaksikutega.

Siiri
Sattusingi jälle Võrumaa nelikutele, kes sündisid 15. jaanuar 1789 Antslas. Saaga EAA.1297.2.3:249?1113,1056,1006,460,0

Siiri
anniks_4
Postitusi: 1
Liitunud: Kolmapäev 25. Veebruar 2009, 22:31:02
Status: Eemal

Postitus Postitas anniks_4 »

Kuressaares 27.06.1958 a.sündisid nelikud, aga kahjuks üks sündis surnuna ja tänu sellele nad registreeriti kolmikutena. Tean, kuna minu isa oli üks neist :)
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas fred.puss »

Veel ühed nelikud, sündinud 1891 Kose khk-s

http://www.eha.ee/saaga/shortcut.php?sh ... 5.1.96:181
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Nelikud

Postitus Postitas maidu.leever »

Nelikud - kaks poissi ja kaks tüdrukut Roela vallas Virumaal 11.01.1930
Kirjutab Läne-Elu 25.01.1930 http://dea.nlib.ee/image.php?pid=l616251&nocut=1&con=0
madis.michelson
Postitusi: 577
Liitunud: Kolmapäev 04. Märts 2009, 13:02:03
Status: Eemal

Re: Nelikud

Postitus Postitas madis.michelson »

Lisa nelikute loetellu - http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1062,404,0" onclick="window.open(this.href);return false;
turnips
Postitusi: 13
Liitunud: Kolmapäev 10. November 2010, 16:56:11
Asukoht: Harjumaa,Turba
Status: Eemal

Re:

Postitus Postitas turnips »

eeve kirjutas:Leidsin kellegi targa inimese teadmise ühest foorumist kaksikute geeni kohta ja see oli selline:
"Tegelikult arvatakse, et identsete kaksikute sünd ei ole üldjuhul pärilik (on vaid väga väike tõenäosus, nagu igasuguste muude asjadega, ehk et erand kinnitab reeglit). Erimunakaksikute sünd aga on pärilik. Tõsi ta on, et ainult tütarde kaudu saavad erimunakaksikud sündida. Aga kaksikute geeni võivad tütrele anda nii ema kui isa (ehk siis kaksikute emapoolne vanaema või vanaisa). Põlvkonda vahele ei pea ilmtingimata jääma. Pigem oleneb erimunakaksikute sünni tõenäosus ema vanusest - mida vanem ema on, seda suurem on tõenäosus kaksikute sünniks. "


Minu sugupuus on ka nii olnud ,et ühe pere 2 tütart saavad kaksikud.Ja nende ödede venna poeg samuti(see siis peaks tema naise teene olema?!).Nendest edasi sünnivad siis jälle ema liinipidi 2 pölvkonda kaksikuid.
Minu emapoolses suguvõsas ei ole mitte ühtegi mitmikut aga mul endal sündisid 2 aastat tagasi kaksikud. Erimuna omad siis. Isapoolsest suguvõsast ei tea ma kahjuks midagi, aga väidetavalt ei ole olnud selliseid juhuseid. Nii et ei tea kas asi on päritavuses. :D
Triinuxas
Postitusi: 18
Liitunud: Teisipäev 28. Detsember 2010, 02:07:12
Asukoht: Viljandi linn , Käravete Ambla vald
Status: Eemal

Re: Nelikud

Postitus Postitas Triinuxas »

Avastasin täna oma vanavanavanaonu perekonna, kus härral oli 8 poega ja ühtki tütart.
Esmalt poeg, siis kaksikud, siis kolmikud ja siis uue naisega veel kaks poega.
Kui suur on tõenäosus, et kaksikud ja kolmikud nõnda järjest :)
Kahju vaid, et kaksikutest 2 suri kahenädalastena ja üks aastasena. Kaksikutest üks aga mõne kuusena.
Isapool:Kask(Ambla,Avinurme),Medrei,Rosenberg(Ambla),Erlbaum,Kutsmann(Ambla),Rüga,Plaado(Võrumaa),Vaaks(Obinitsa)Emapool:Jaeski(Vastemõisa),Juhkov(Ida-Virumaa),Vinni,Laur Muud:Türk,Kaasik(Järva-Madise),Tultsev,Lipand,Kõdar,Nurk,Pugal
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”