1941 aasta Kuressaare kommunistliku massimõrva nimekiri

Vasta
AnneliRoode
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 12. Veebruar 2014, 15:43:02
Asukoht: Austria
Status: Eemal

1941 aasta Kuressaare kommunistliku massimõrva nimekiri

Postitus Postitas AnneliRoode »

Tere!
Kas oskab keegi kätteviidata interneti avarustest koha, kust võiks saada täieliku nimekirja 1941 aasta septembris Kuressaares hukatud inimmestest.
Otsin nimelt naisterahvast ADELE PINDER Kustase t. (s. 17.03.1912 / 30.03.1912 Paides - surnud Kuressaares).

Adele Pinder oli minu vanatädi. Minu tädi teadis vaid, et olla hukatud, st mahalastud, aga millal kas 1941 või 1942 ja täpsemalt mis põhjustel ja kelle poolt, seda ei teadnud või ehk sellest õigemini ei räägitud.
Nii palju mäletas tädi veel, et ta olla kuidagi olnud seotud Kuressaare linnavalitsusega, aga kuidas - seda ei tea elusolevaist keegi.
Minu huvi siinkohal on vaid saada teada võimalikult täpne surma daatum ja koht (ka põhjus).

Lugupidamisega
Anneli Neumann-Roode
anneli.roode@facebook.com
jussK
Postitusi: 1033
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: 1941 aasta Kuressaare kommunistliku massimõrva nimekiri

Postitus Postitas jussK »

Arhiivis oled käinud ? Seal on üks Adele ERAF.13.2.111
AnneliRoode
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 12. Veebruar 2014, 15:43:02
Asukoht: Austria
Status: Eemal

Re: 1941 aasta Kuressaare kommunistliku massimõrva nimekiri

Postitus Postitas AnneliRoode »

Tänan abistava viite eest!

Arhiivis ise kohapeal käinud ei veel ei ole. Senini olen suguliste kohta kogunud materjali läbi neti nii palju kui ise olen osanud otsida (peamiselt Saaga ;) ja vestelnud elusolevatega (aga needki juba kõrges vanuses ja paljutki enam ei mäleta või ei taha mäletada). Minu isa ja tädi olid aga väga noored kui nende ema suri (st Adele õde) ja paraku on side selle sugupuu haruga suhteliselt pinnapealne olnud.
Üritan selle viite all esitatud materjalist tellida endale koopia, sest füüsiline arhiivi minek on hetkel välistatud kuna elan Austrias :)

Lugupidamisega
Anneli Neumann-Roode
jussK
Postitusi: 1033
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: 1941 aasta Kuressaare kommunistliku massimõrva nimekiri

Postitus Postitas jussK »

A kas sa Saaremaalt oled küsinud?
Saada neile email ja kurda oma mure ära ja seda ka et et elad välismaal ega pääse kohapeale. Kui nad ka muud ei leia siis 1936a avatud perekirja saad ikka. Juhul kui surm on registreeritud siis saad selle ka :)
Saaremaaga küll kogemusi pole a teiste kohtadega head kogemused , ühest kohast ei tahetud koopiaid mulle Soome saata aga andsin ämma aadressi Eestis :)

https://saare.maavalitsus.ee/et/perekon ... ljastamine" onclick="window.open(this.href);return false;

Terv. Juho
AnneliRoode
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 12. Veebruar 2014, 15:43:02
Asukoht: Austria
Status: Eemal

Re: 1941 aasta Kuressaare kommunistliku massimõrva nimekiri

Postitus Postitas AnneliRoode »

Tänud kasuliku info eest!
Panen oma Saaremaa tuttavad tööle :)

Kui muidu ei saa, eks siis suvel peab proovima kohale minna :) Proovin ka uurida Saarema Muuseumi kaudu, sest neil olla olnud seal mingi näitus vastavast teemast 2011, kus ka täielik nimekiri olla väljas rippunud. Et noh kui seal nimekirjas pole, eks siis pean muid allikaid hakkama uurima-puurima, sh EKP Saaremaa osakonna liikmeid :)

Tervitades
Anneli
AnneliRoode
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 12. Veebruar 2014, 15:43:02
Asukoht: Austria
Status: Eemal

Re: 1941 aasta Kuressaare kommunistliku massimõrva nimekiri

Postitus Postitas AnneliRoode »

Tere veelkord!
Tahtsin vaid lisada, et sain vajaliku info EILI-st (Eesti Isikulooline Indeks) :) Ostsin 8 euri eest 100 punkti ja alles on veel üle 80 punkti :). Mind huvitav laekus mõne minutiga e-mailile ja osalt oli lisatud kenasti viide täpsele allikale kust otsida (Memento materjalid) ja selle eest punkte ei maksnud. Ja veel, mulle tundus EILI kasutamine lihtsam :)

Minusugusele füüsikust perekonnaajaloo huvilisele on hetkel seda infot küllaga (sünni-surma daatumid, koht ja KA põhjus on kenasti olemas - puudub küll matmise koht, aga eks seda saa hiljem vajadusel Riigi Arhiivi varamutest täpsustada). Ja muidugi, kui oma sugupuu just raamatu vormi valada (kauges tulevikus :), siis peaks seal tõepoolest olema ka väljavõtted toimikutest, koopiad originaalist jmt.

Tervitades
Anneli Neumann-Roode
Vasta

Mine “Saaremaa üldküsimused”