Sänna möis

Vasta
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Sänna möis

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

Tere, palun abistada ja tänan ette,

Ma vaatan läbi Röuge andmed ja mina leidsin oma suguvösast kaunis palju andmed 1800-1820 aa. perioodist. Minu vana-vana-vanaisa oli kokk Jaan parun von Budbergi ajal ja elas perega möisas. Paistvalt oli Sänna möis väiksem koht ja elanikke polnud nii palju? Kas kuskil on lähemad andmed eriti Sänna möisa suhtes? Plaan vöi talude nimed?

Nii kui ma juba teada sain oli Jaan Wirga Reino poeg, se tähendab, Rein oli Wirga talust pärit. Minu siiamaani andmed Wirga talu suhtes ei leidnud, kas oli ka Sänna möisa juures?

Viimased küsimus on: mis tähendab Tarre? Vadderid Jaani lastel on köik parun von Budbergi perest, aga ka näiteks Tarre Linnert ja Kangro Jakkab ja tema naine An. Kas Kangro on nimi vöi äkki hoopis talu koht? Ma siiamaani pole leidnud Marri isa nimi, kas vöiks arvata, et Tarre vöi Kangro oleks temaga seatud?

Tervitades Saksamaalt
Rita Zimmermann
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Mõned lingid: Mõisaportaal ja Kupits-halduspiiride kaardiserver

Tarre ja Kangro võivad tähendada talukohta.
koreinik
Postitusi: 78
Liitunud: Reede 03. November 2006, 14:10:11
Asukoht: Võrumaa
Status: Eemal

Re: Sänna möis

Postitus Postitas koreinik »

Rita Zimmermann kirjutas:Tere, palun abistada ja tänan ette,

Viimased küsimus on: mis tähendab Tarre? Vadderid Jaani lastel on köik parun von Budbergi perest, aga ka näiteks Tarre Linnert ja Kangro Jakkab ja tema naine An.
Tere!
Ühe tõenäolise versiooni järgi on Tarre Linnert (tare, toa) lihtsalt toapoiss Linnert umbes nagu Kammer-Linnert saksa k. Tõenäoliselt on tegemist sellise lisanimega, mis ei pärandu edasi lastele.
Lugupidamisega,
Kadri
koreinik
Postitusi: 78
Liitunud: Reede 03. November 2006, 14:10:11
Asukoht: Võrumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas koreinik »

Tere!
Nüüd olen sellest Tare=Toa Linnart asjas üsna kindel. Teisi asju otsides sattusin kirjele "Tarre Pois Hindrik", kes on siis toapoiss Hindrik. Seega, usun, et ka Linnart oli toapoiss.
KK
Vasta

Mine “Rõuge kihelkond”