Ots

Vasta
andri.riid
Postitusi: 141
Liitunud: Teisipäev 25. Oktoober 2005, 11:00:10
Asukoht: Saue vald
Status: Eemal

Ots

Postitus Postitas andri.riid »

Reegoldi valla Taevere Peedi järeltulijad.

Nimed: Ots, Kuresson, Alvinus, Permann.

Pole palju sellega tegelenud, kuna allikad kehvad, suur osa rahvast õigeusklikud ka.

vt. ka
http://tool.dcc.ttu.ee/sugupuu/puu.asp? ... 5&very=yes
MartV
Postitusi: 169
Liitunud: Neljapäev 13. Juuli 2006, 13:35:07
Status: Eemal

Postitus Postitas MartV »

Tere,
Üks minu esivanematest on olnud Kure Jüri. Püüdsin jälgi ajada, et leida, milline perekonnanimi on tema järglastele antud ning jõudsingi enda meelest välja Kuressonideni. Kuid mulle tundub, et seda perekonda saab seostada pigem siiski Vastsemõisa kui Reegoldi vallaga, seda kinnitab ka otsing onomastika.netis (Kureson). Ma võin siin ju muidugi ka puusse panna, sest Kure Jüri tütar Mari abiellus minu esiisa Kaansoo Hansuga juba 1705 aastal. Ehkki Suure-Jaani kohta on Saagas väga head materjalid, on need Põhjasõja ajast siiski mõnevõrra lünklikud ning eksimused pole siin sugugi välistatud. Seetõttu võrdleks heameelega andmeid.
Mart Varvas
andri.riid
Postitusi: 141
Liitunud: Teisipäev 25. Oktoober 2005, 11:00:10
Asukoht: Saue vald
Status: Eemal

Postitus Postitas andri.riid »

MartV kirjutas:Tere,
Üks minu esivanematest on olnud Kure Jüri. Püüdsin jälgi ajada, et leida, milline perekonnanimi on tema järglastele antud ning jõudsingi enda meelest välja Kuressonideni. Kuid mulle tundub, et seda perekonda saab seostada pigem siiski Vastsemõisa kui Reegoldi vallaga, seda kinnitab ka otsing onomastika.netis (Kureson). Ma võin siin ju muidugi ka puusse panna, sest Kure Jüri tütar Mari abiellus minu esiisa Kaansoo Hansuga juba 1705 aastal. Ehkki Suure-Jaani kohta on Saagas väga head materjalid, on need Põhjasõja ajast siiski mõnevõrra lünklikud ning eksimused pole siin sugugi välistatud. Seetõttu võrdleks heameelega andmeid.
Mart Varvas
Vabandan et sellise viivitusega vastan.
Mu pealiin on Otsad. Kuressonid tulevad sinna sisse abiellumise kaudu XIX sajandil, täpsemalt abiellub Mats Kuresson
(sünd. 10.11.1813) 1816. aastal sündinud Ann Otsaga (kes on mu vaarema vanaisa õde). Olen üles kirjutanud ka kolm last - Mari, Madli ja Mart, vastavalt 1835, 1837 ja 1840 sündinud. Aga märkus Vastemõisa kohta peab paika, sinna nad Reegoldist siirduvad.
andri.riid
Postitusi: 141
Liitunud: Teisipäev 25. Oktoober 2005, 11:00:10
Asukoht: Saue vald
Status: Eemal

Postitus Postitas andri.riid »

No ja leidsin Genist teie puust need minusse puutuvad Kuressonid ka kenasti üles. Katsun nende järglaste kohta midagi leida.
Vasta

Mine “Suure-Jaani kihelkond”