Veidi lugemist

Vasta
v6rgutaja
Postitusi: 10
Liitunud: Reede 23. November 2007, 13:39:11
Status: Eemal

Veidi lugemist

Postitus Postitas v6rgutaja »

Kild infot weebiavarustest, ehk pakub kellegile huvi:
http://www.pipeline.com/~pihel/history/ ... ginal.html
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Veidi lugemist

Postitus Postitas Assar »

v6rgutaja kirjutas:Kild infot weebiavarustest, ehk pakub kellegile huvi:
http://www.pipeline.com/~pihel/history/ ... ginal.html
Kas võib järeldada, et uurid ise Pihel´d?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Patrick Rang
Postitusi: 514
Liitunud: Kolmapäev 11. Jaanuar 2006, 22:06:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Patrick Rang »

See infokild on äärmiselt tänuväärne :)

Pihelite esiisa Andrus on Reigi personaalraamatute andmetel sündinud 1776 Leesiku kohal Kõpu külas; hingerevisjonid pakuvad sünniajaks ca 1777 / 1778. Esimest korda esineb Andrus 1811 hingerevisjonis Ülendi küla talus nr 151 (on koduväiks tulnud, aga kuskohast - ei ole mainitud). Ni 1795 kui 1811 Reigi khk hingerevisjonid on silmapaistvalt kohakalt peetud, inimesi tekib ja kaob "nagu jumal juhatab". Abielumeetrikas on Andrus 18 Dec 1810 kirjas kui "Lesigo Andrus".

Ja nii olen ma nuputanud juba aegu, kuidas Andruse päritolu selgitada... Nimetatud mälestuste abil aga selgub, et Andrus peab olema identne 27 Aug 1780 sündinud Leesiku Mardi Mareti vallaspoeg Andrusega, kelle "Vater" on meetrikas "Wohlens".

Kes see Wohlens on, selgub 20 May 1986: ajalehes Hiiumaa ilmunud Leo Tiigi artiklist "Volensi perekonnast Hiiumaal". Kui kedagi huvitab, võin artikli üles otsida, skännida ja saata.

Terv,

PR
v6rgutaja
Postitusi: 10
Liitunud: Reede 23. November 2007, 13:39:11
Status: Eemal

Postitus Postitas v6rgutaja »

Siis ju küll vahva kui kild puzzlet lahendada aitas ;)

Kuna ise olen samuti Pihel, siis pakub kõik seonduv enesestmõista huvi...
Uurija ma ei ole ja vaevalt saabki, nagu näha on tõsisemaid tegijaid minutagi.
vibu11
Postitusi: 208
Liitunud: Neljapäev 01. Veebruar 2007, 19:16:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas vibu11 »

Patrick Rang kirjutas:
Kes see Wohlens on, selgub 20 May 1986: ajalehes Hiiumaa ilmunud Leo Tiigi artiklist "Volensi perekonnast Hiiumaal". Kui kedagi huvitab, võin artikli üles otsida, skännida ja saata.

Terv,

PR
Aga kas oleks võimalik seda siiasamasse foorumisse antud teemasse üles riputada? Aga ise oleks ka väga huvitet selle vana ajalehe peale mõteldes.
vibu11@hot.ee
Jaanis Valk
http://www.ahtofilm.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Patrick Rang
Postitusi: 514
Liitunud: Kolmapäev 11. Jaanuar 2006, 22:06:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Patrick Rang »

Ikka võin üles riputada, kuid kui keegi selgitaks, kuidas ühe faili siia panemine käib, teen selle ära.

Terv,

PR[/img]
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Katsa »

Kõigepealt tuleb fail kuskile avalikku serverisse laadida - kusjuures tuleb silmas pidada, et mitte kõik serverid ei luba kuvada otselinke. Näiteks hot lubab, zone ei luba - kui ma õigesti mäletan... jne.

Kui tegemist on pildimaterjalidega (näit jpg formaadis), siis tuleb link täies pikkuses ja täpselt (s. t. suur- ja väiketähed nii nagu on) asetade siia nii, et enne lingi algust on [img]ja%20lõpus[/img], tühikuid ei tohi jätta. Väga suurte piltide puhul on halb see, et nad venitavad foorumi antud teema ebaloomulikult laiaks ja seda on siis halb lugeda. Sellisel juhul on parem lihtsalt panna siia link pildile.
Katrin H.
v6rgutaja
Postitusi: 10
Liitunud: Reede 23. November 2007, 13:39:11
Status: Eemal

Postitus Postitas v6rgutaja »

vibu11
Postitusi: 208
Liitunud: Neljapäev 01. Veebruar 2007, 19:16:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas vibu11 »

Kas ma saan valesti aru, või tõesti on osa teksti puudu?
Jaanis Valk
http://www.ahtofilm.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Patrick Rang
Postitusi: 514
Liitunud: Kolmapäev 11. Jaanuar 2006, 22:06:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Patrick Rang »

Jah on küll. Mul ei õnnestunud seda kuidagi paremini skännida. Aga puuduolev osa on selline:

III tulp: Kuna juhtmõtteks oli, et ühes kihelkonnas anti mingisugune perekonnanimi ainult ühise isa otsestele järglastele, siis järelikult pidid ka eelmainitud isikud olema ühise põlvnemisega. Selle selgitamiseks tuleb meil tagasi pöörduda....

IV tulp: olema umbes 1778. Kuid Keskri Jaagu Kirsti tütar Kreet sündis 4. augustil 1783, seega viis aastat hiljem. Arvatavasti oli ta 1816. aastal juba teenijatüdrukuna ammu koduste hoole alt ära ning piisavalt vananenud. Aga edasi.....

Terv,

PR
Vasta

Mine “Reigi kihelkond”