Jaaksonid Jausast

Vasta
Mailis Mölder
Postitusi: 60
Liitunud: Teisipäev 13. Detsember 2005, 15:21:12
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Jaaksonid Jausast

Postitus Postitas Mailis Mölder »

Tere!

Uurin Jausa külast pärit Jaaksoneid. Järglaste seas on enamesinevad nimed veel Pomerants, Sergo, Aamer, Aunapu, Teller.
Päikest,
Mailis
kadi.laid
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 16. August 2006, 01:17:08
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:
Status: Eemal

pomerantsid

Postitus Postitas kadi.laid »

pomerantse on uurinud seltsi liige koidula ameerikas, tema pomerantside puu olemas hiiumaal sõru muuseumis. tegelikult on mul see skanneeritult ka tööarvutis. täpsemalt saaksid küsida otse pr ameerikase käest. ta on aktiivne liige ja peaks käima tallinna osakonna koosolekutel. hoia silma peal ka endel saare järjejutul - sõruots hiiumaa lõunarand, mis ilmub hiiu lehes. hr saar käsitleb just praegu pomerantside suguvõsa.
Kadi Kiiver [Laid] (Orunuk) tel 5647 5796!
kadi.laid
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 16. August 2006, 01:17:08
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:
Status: Eemal

tellerid

Postitus Postitas kadi.laid »

uurinud seltsist rait talvoja. tema koostatud puu praegu hiiumaal sugupuude näitusel. jausa telleritest on andmeid kogunud ka priidik tatter, see materjal on hiiumaa muuseumi kogus, mis asub pikas majas kärdlas.
Kadi Kiiver [Laid] (Orunuk) tel 5647 5796!
kadi.laid
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 16. August 2006, 01:17:08
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:
Status: Eemal

pomerantsid

Postitus Postitas kadi.laid »

pomerantside uurimisel teeb praegu suuuurt tööd endel saar, jookseb järjejutuna hiiu lehes, järgmise aasta algul ilmub kogu lugu sõruots hiiumaa lõunarand III osas
Kadi Kiiver [Laid] (Orunuk) tel 5647 5796!
ruheline
Postitusi: 159
Liitunud: Pühapäev 08. Veebruar 2009, 12:14:02
Status: Eemal

Postitus Postitas ruheline »

Tere!

Ühed Hiiumaa, Käina kihelkonna, Aadma mõisa, Jausa küla Jaakson`id on juhtumisi minu esivanemad. 1842. aastal asuvad nad talupoegade ümberkirjutusega Läänemaale Massau`sse:
Saaga EAA.1864.2.IX-164:189?239,1357,1061,106,0.
Sealt aga lahkuvad nad 1845. aastal talupoegade ümberkirjutusega Virumaale, Aaspere mõisa alla kuuluvasse Käsmu külla:
Saaga EAA.1864.2.IX-94:64?163,1151,2309,493,0.
Parun von Dellingshausen paneb nad elama Käsmu Preediku kohale, kuna endine peremees on surnud ja sellel ei olnud poegi. Ühtlasi saab Peeter koos naise Krõõda ja tütre Kerstiga omale endise peremehe järgi uueks perenimeks "Weintrup". Üks Peeter Jaakson`i poegadest saab Käsmus omale uueks perenimeks "Juhanson". Nendest saavad põlvnema Käsmu küla Weintrup`id ja Juhanson`id.

Kõrvalpõikena lisan siia, et omaaegne kuulus ümbermaailmapurjetaja Ahto Walter põlvneb ema poolt nendestsamadest Hiiumaa juurtega Weintrup`idest!
Mailis Mölder
Postitusi: 60
Liitunud: Teisipäev 13. Detsember 2005, 15:21:12
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Mailis Mölder »

Vat see on küll pauk praegu :D
See haru oligi mul täiesti kadunud, kirjas on selle Peetri naine ja neli last ja siis alates 1842 ongi tühi maa, millegipärast pole ma ka seda viidet leidnud, et nad ära läksid. Ja sinu antud viited klapivad täiesti - inimesed ja nende vanused. Üks Peetri tütar Liisa *1842 on kaduma läinud vahepeal, aga nüüd on aimu, kust edasi otsida.
Sellist juhust minu senises uurimises polegi ette tulnud, et perekond, kellel on juba nimi olemas, saab ümberasudes ka uue perekonnanime...
Argo.
Postitusi: 8
Liitunud: Teisipäev 26. Veebruar 2008, 16:18:02
Kontakt:
Status: Eemal

tänud Sirjele

Postitus Postitas Argo. »

Jaaksoneid ja teisi sain ka Sirje Jakobsonilt kui koostasin oma sugupuud Tribalpagesis. Jaaksoneid 26,Pomerantse 18 tükki, Sergo 24 jne.Seal peaksi vist natuke täiendama ja kontrollima. Kellel huvi võin anda ka ligipääsu aga niisama nimeloendit saab uudistada http://koppel1962.tribalpages.com/
Vasta

Mine “Käina kihelkond”