Palun abi Virumaa kohanimede osas

Vasta
marapu
Postitusi: 338
Liitunud: Teisipäev 01. Mai 2007, 10:08:05
Status: Eemal

Palun abi Virumaa kohanimede osas

Postitus Postitas marapu »

Tere!

Palun, kas keegi abistaks mulle tundmatute Virumaa koguduste ja kohanimede arusaamisel.

Saaga EAA.3114.1.44:62

Viru-Jaagupi Roela küla personaalraamat. Lehe lõpupoole on Rajapuu Juhhan Jaani poeg, sündinud 27.09.1821, leeris käinud 1839, laulatatud 03.10.1854, lahkunud teise kogudusse (või surnud?) 1874, tulnud Simuna kogudusest 1868.

Kus sündinud?
Millises koguduses leeris käinud?
Millises koguduses laulatatud?
Millisesse kogudusse lahkus?

Sama kaadri teisel leheküljel viimases lahtris näib olevat tema tütar Liiso, sündinud 27.12.1875.

Kas Liiso sünniaja juures on mingi kohanimi, milline?

Ette tänades,
Malle
Anne Kaaber
Postitusi: 13
Liitunud: Pühapäev 11. Märts 2007, 18:53:03
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Anne Kaaber »

Mina loen välja, et ta on lahkunud Järva-Jaani kihelkonda (St. Johannis) ja laulatatud Maarja-Magdaleena kihelkonnas (Marien-Magdalenen). Leeritamine on segane, aga äkki võiks proovida Anna kihelkonda (Annen)? Sünnikohta ei loe kahjuks välja.
Igatahes tundub olevat rändaja mees olnud :)

Tervitused,
Anne
Eve Resev
Postitusi: 75
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 19:03:07
Asukoht: Tartumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Eve Resev »

Anne Kaaber kirjutas:Mina loen välja, et ta on lahkunud Järva-Jaani kihelkonda (St. Johannis) ja laulatatud Maarja-Magdaleena kihelkonnas (Marien-Magdalenen). Leeritamine on segane, aga äkki võiks proovida Anna kihelkonda (Annen)? Sünnikohta ei loe kahjuks välja.
Igatahes tundub olevat rändaja mees olnud :)

Tervitused,
Anne
laulatud Koeru kihelkonnas; tütar Liiso sündinud Preedis (Wredensitz, Sitz),
mingi aeg on olnud Simunas ja läinud Järva-Jaani. Kuna Preedi ongi seal kolme ligidal, siis ju pole ta suutnud otsustada
:D Sellest ei saa ma küll aru, kas nad on läinud kõik Tallinnasse või ainult tütar, sest seal on märge Reval ja kuupäev või käib see järgmise pere kohta
Eve
Vasta

Mine “Virumaa üldküsimused”