Rajapuu, Rajapu, Sahar, Peets

Vasta
marapu
Postitusi: 334
Liitunud: Teisipäev 01. Mai 2007, 10:08:05
Status: Eemal

Rajapuu, Rajapu, Sahar, Peets

Postitus Postitas marapu »

Tere!

Oleme huvitatud igasugusest informatsioonist Rajapuu (Rajapu, Raiapu, Raiapuh, ka Ein või Hein?), Sahar (Sahhar) ja Peets (Peetz) kohta.

Minu mehe vanavanemad, Simuna kihelkonnast pärit Tõnu Rajapuu (sünd 1871) ja tema naine Lena (neiuna Sahar, oli olnud Roela mõisas teenijaks) oma kolme lapsega rändasid Siberisse 1907 aastal. Puudub informatsioon Tõnu ja Leena õdedest-vendadest, nende järeltulijaist, eelmistest põlvedest.

Seni leitud andmete alusel tundub, et Tõnu vanaisa Juhhan (sünd 1812) sai 1830-ndatel perekonnanimeks Ein.
Abiellumisel 1840 a Ann Peets´uga oli ta nimi Juhhan Hein: Saaga EAA.1229.1.153:36

Esimese lapse Hans´u sünd 1841 a aga on registreeritud Raiapu nimega:
Saaga EAA.1229.1.147:66

Hiljem esineb nimi ka järgnevate kirjapiltidega: Rajapuh, Rajapu ja Rajapuu.
Seega on meil tekkinud arvamus, et kõik Rajapuu-nimelised on 1812 a sündinud Juhhan Rajapuu seostega. Arvamus ei pruugi muidugi vett pidada!

Ette tänulikuna,
Malle Rajapu
Mae Mitt
Postitusi: 33
Liitunud: Teisipäev 15. August 2006, 23:06:08
Asukoht: Tapa
Status: Eemal

Arvamus

Postitus Postitas Mae Mitt »

Mina olen kohanud palju Eina (Heina) nimelisi Emumäe ja Koila Kaavere registrites- kõik muidugi Simuna kihelkonnas. Aga soovitan hingerevisjonide raamatud läbi lapata- saab ehk selgust.

Lugupidamisega
Mae
Viimati muutis Mae Mitt, Teisipäev 24. Juuni 2008, 20:50:06, muudetud 1 kord kokku.
marapu
Postitusi: 334
Liitunud: Teisipäev 01. Mai 2007, 10:08:05
Status: Eemal

Postitus Postitas marapu »

Tänud Teile!

Jah, lappangi läbi personaalraamatud ja hingeloendid.

Algul näib, et Hein asemel Rajapuu perekonnanime saanud Juhhan Rajapuu perekond läkski 1853 a Laekveresse ja sealsamas elasid tema lapsed 1880-ndatel oma peredega. Edasine kõik vaja veel uurida!

Näib kummaline, et äsja (1830-ndatel) antud perekonnanimi on muutunud 1840 - 1841 aastate vahepeal...

Saatsin foorumisse küsimuse ka eesmärgiga, et ehk kellelgi on jooksnud uurimistes need nimed läbi või ehk keegi teab-tunneb Rajapuu (Rajapu) ja Sahar nimelisi inimesi.

Siia juurde üks leidmise-ajalugu:

Hulk aastaid tagasi meile helisenud telefonikõne võttis vastu abikaasa. Helistaja hääl oli abikaasa onupoja Aadi oma! Helistaja oli aga meile hoopis võõras, kes rääkis, et ta on Rajapu-nimeline ja otsib, et ehk juhtume meie olema sugulased. Ka tema vanavanemad olid rännanud Venemaale, kuid minu abikaasa ei teadnud sellest Rajapuu perest midagi. Helistaja hääl oli aga nii sarnane onupoja omale, et mu abikaasa tol korral helistajale ütleski: Aadi, teed nalja või!

Tol korral jäi asi sinnapaika, kuigi telefonis olid mehed rääkinud, et võiks kord kokku saada..

Aasta tagasi viis juhus mehed siiski kokku! Siis panime kirja aastate-taguse helistaja isa-ema ja vanaisa-vanaema nimed.

Tänu Saaga´le on tänaseks selge, et helistaja on sama Juhhan Rajapuu ühe poja-poja-poja-poeg, minu abikaasa aga teise poja-poja-poja-poeg.

Helistajal ei näi olevat sarnasust minu abikaasa vanavanemate järeltulijaiga. Kuid hääl on sarnane!!!

Meil on uurimistöö alles ees.

Parimat,
Malle
Meelis.Pohlak
Postitusi: 154
Liitunud: Esmaspäev 11. Veebruar 2008, 22:08:02
Asukoht: Rakke vald,Koila
Status: Eemal

Postitus Postitas Meelis.Pohlak »

Tere
Rajapu saagas 1229.1.162.86. Juhhan sündinud 24.04.1812 Koilas ja tema neli last
kariiin
Postitusi: 1
Liitunud: Laupäev 02. August 2008, 23:47:08
Status: Eemal

Sahar

Postitus Postitas kariiin »

Tere!
Nagu ma aru saan, otsitse Te sahari nimelisi. Minu perekonnanimi on Sahar. Tulnud on see vist vanaisalt, sealt edasi ma ei tea. :)
Vallokas
Postitusi: 86
Liitunud: Laupäev 22. September 2007, 01:32:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Vallokas »

Ei oska küll arvata, kas on kasu, aga Tapal elab üks vanem naisterahvas, kelle neipõlvenimi oli minu teada Peets. Kahjuks ei tea eriti tema juurtest midagi aga öelda. Kui mingit huvi uurida asja kohta, kontakteeruge.
kelly.peets
Postitusi: 2
Liitunud: Teisipäev 05. August 2008, 11:35:08
Asukoht: Lääne-Virumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas kelly.peets »

Minu tädimees on Hein. Elab Jõgeval :roll:
meelis.rajapuu
Postitusi: 1
Liitunud: Neljapäev 14. August 2008, 14:51:08
Status: Eemal

Postitus Postitas meelis.rajapuu »

No natukene saan ehk Rajapuu osas aidata. Tean, et isa on sündinud
Laekveres 1939. Kuid ylejäänu on teadmata. Kuid saan uurida oma
vanaisa kohta, sest ei tea temast midagi.
virve.einberg
Postitusi: 1
Liitunud: Pühapäev 17. August 2008, 20:16:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Saharite suguvõsast

Postitus Postitas virve.einberg »

Tere!
Pärinen isapoolse suguvõsa kaudu Saharitest. Minu vanaisa Johannes Sahar (elas aastatel 1885-1950) oli abielus Virumaalt pärit Mariega (neiuna Püss). 20-nda sajandi algul rändas minu vanaisa samuti Vene-
maale oma perega,kust nad 1922 .a Eestisse tagasi tulid. Oma vanaisast
tean ainult tema isa nime,kas Hindrik või Hindrek. Kas vanaisal õdesid,
vendi oli,pole aimugi. Oleksin väga tänulik,kui suudaksin leida mingeidki
sugulussidemeid.
Niipalju ainult infoks,et Soome (eriti Helsingi ) telefoniraamatutest olen
leidnud üsna paljusid Sahari variante,millest olen järeldanud,et tegemist
võis olla ingeri päritolu suguvõsaga.
Olen päris kindel,et juured Virumaalt pärit Saharitega viivad kokku.
Lootma jäädes vastukajale,
Virve Einberg (neiuna Sahar)
suhkrunöör
marapu
Postitusi: 334
Liitunud: Teisipäev 01. Mai 2007, 10:08:05
Status: Eemal

Postitus Postitas marapu »

Tänud kõigile vastajaile!

Viimasele 5-le vastajale saadan privaatsõnumid, et mitte koormata foorumi-lugejaid.
pankertom
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 13. Juuni 2009, 23:54:06
Asukoht: Estonia
Status: Eemal

Re: Rajapuu, Rajapu, Sahar, Peets

Postitus Postitas pankertom »

Tere minu sugulane oli Tiina Sahar/ Panker kes oli minu vanaisa ema, mina nimelt olen Toomas Panker, minagi nimelt olen huvitatud tema eellaste sugupuust, siin on kõik mida mina olen suutnud tema kohta väljaselgitada. :roll:
???? Marriage of Tiina to Johannes Panker
1972
JUL 21 Age 90 Burial of Tiina
Koeru, Raplamaa, Estonia
1972
JUL 8 Age 90 Death of Tiina Panker
Estonia
1911
JUL 28 Age 29 Birth of Juhan Panker
Russia
1909
APR 1 Age 27 Birth of Joosep Panker
Katsina, Russia
1907
JUL 25 Age 25 Birth of August Panker
Katsina, Russia
1905 Age 22 Birth of Anni Panker
1882
MAR 30 Birth of Tiina Panker
Katsina, Russian Federation
Toomas Panker
Hilvi
Postitusi: 44
Liitunud: Laupäev 12. Juuli 2008, 21:57:07
Asukoht: Virumaa(Illuka,Tamsalu)
Status: Eemal

Re: Rajapuu, Rajapu, Sahar, Peets

Postitus Postitas Hilvi »

Tere!Lisaks siia ka võibolla ühe niidi minu "äia" ema on sündinud Männisalus ja ta oli Ein Linda tema isa on Villem 1877-1954 ja ema Helene.Villemi vanemad on pärit Rastlast Jaan ja Mai Hein.
pankertom
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 13. Juuni 2009, 23:54:06
Asukoht: Estonia
Status: Eemal

Re: Rajapuu, Rajapu, Sahar, Peets

Postitus Postitas pankertom »

Tere, minu isa Arnold Pankeri isa Joosep Pankeri ema oli Tiina Sahar, ma olen nende sugupuud ka Geni.comis ehitanud ja sealt saate lähemalt uurida. Aga kust nad pärinevad seda ma ei tea.
Toomas Panker
pankertom
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 13. Juuni 2009, 23:54:06
Asukoht: Estonia
Status: Eemal

Re: Rajapuu, Rajapu, Sahar, Peets

Postitus Postitas pankertom »

Tere, minu vanaisa ema neiupõlvenimi oli Sahar Tiina, nende perekond kolis Ingerimaale Katsinasse kus ta abiellus Johannes Pankeriga ja sealt tuli ta koos oma laste ja lastelastega tagasi Eestisse. Ja on maetud Koeru kalmistule Järvamaale. Ta sündis 30. märtsil 1882 ja suri 8. juulil 1972. Kas tema võib olla teie hõimlane? Tema konto leiate te Genist http://www.geni.com/people/Tiina-Panker ... b/overview" onclick="window.open(this.href);return false;. :D
Toomas Panker
pankertom
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 13. Juuni 2009, 23:54:06
Asukoht: Estonia
Status: Eemal

Re: Rajapuu, Rajapu, Sahar, Peets

Postitus Postitas pankertom »

Tere, minu vanaisa Joosep Pankeri ema neiupõlvenimi oli Tiina Sahar, ta abiellus Johannes Pankeriga ja rändas 20. sajandi alguses Ingerimaale, Katsinasse kust tuli 1940-nendatel, kui Venemaa omaarvates venemeelseid eestlasi Eestisse tagasi saatis tagasi ning on maetud Koeru kalmistule. Joosep elas Kohilas ja suri seal, 1984. Genis on teTiina profiili aadress: http://www.geni.com/profile/index/60000 ... b/timeline" onclick="window.open(this.href);return false;. :D
Toomas Panker
Vasta

Mine “Virumaa üldküsimused”