perekonnanimi Grauen/Grawen

Vasta
MMA
Postitusi: 3
Liitunud: Teisipäev 20. Veebruar 2007, 15:04:02
Status: Eemal

perekonnanimi Grauen/Grawen

Postitus Postitas MMA »

Tere,

Otsin infot perekonnanime Grauen/Grawen tekke kohta. Vanim teadaolev isik on Jakob Grauen (1840-1933), mingitel andmetel oli ta isa nimi Herman. Sündinud ja surnud peaks too Jakob olema Järva-Jaani või Peetri kihelkonnas (kuigi enamuse elust viibis Venemaal).

Lisaks veel - andmebaas mis asub ( http://www.kuijsten.de/navigator/estonia/ ) pakub märksa põhjalikumat infot Grauenite/Grawenite kohta, aga minu vanavanavanaisa juures side katkeb. Näiteks leidub Aleksander Grauen, kelle isa/ema on Jakob Grauen ja Triinu Suurkivi (õiged inimesed), aga Jakob'ist enam edasi ei jõua. On küll üks teine Jakob kellest edasi (ajas tagasi) minna, aga tema sünniaeg ei sobi, ehk siis eeldatavasti on teine inimene.

Kui keegi oskab taolise perekonnanime tekkeloo kohta mõne viite anda või tõenäolise stsenaariumi välja pakkuda, oleksin väga tänulik.


Kõike paremat,
Märt-Martin
Viimati muutis MMA, Esmaspäev 19. Märts 2007, 10:26:03, muudetud 1 kord kokku.
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Sõerde > Pürkovsky > Grauen

Postitus Postitas Eike Riis »

Ei oska kahjuks vastata esitatud küsimusele, vaid küsin hoopis ise. Mul on andmebaasis Johannes Grauen, kes abiellus 1900.a Adele Sophie Pürkovsky'ga ja neil oli poeg Olev. Perekond võttis endale 1938.a uueks perekonnanimeks Arengu (Põltsamaa linna perekonnaseisuametniku otsus). Edasine info mul puudub.

Uurin ise Sõerdete sugupuud. Adele isa Ado Pürkovsky oli abielus Elisabeth Sõerdega (seda perekonnanime kirjutati ka Sörd, Sörde jms). Sealtkaudu siis seos Grauenitega.

Kas see võib olla kuidagi Teiega seotud?
MMA
Postitusi: 3
Liitunud: Teisipäev 20. Veebruar 2007, 15:04:02
Status: Eemal

Johannes Grauen -> Olev Grauen

Postitus Postitas MMA »

Tere,

Johannes Grauen oli minu poolt mainitud Jakob ja Triinu Grauen'i (Suurkivi) poeg. Suguvõsa kaardi järgi olid Johannese eluaastad 1875-1950, tema abikaasa Adelia Sõerde (Pürkovsky nime seal millegipärast esitatud pole) omad 1879-1955 ning nende poja Olevi omad 1919-1943. Rohkem lapsi neil nendel andmetel ei olnud.

Olevi kohta mäletan vanaisa juttudest, et oli Saksa sõjaväkke kas läinud või värvatud ning kuskil Euroopas (võis olla Poolas) hukkunud.

Loodetavasti oli sellest infost kasu, kahjuks lõppes see liin väga kiiresti.


Märt-Martin
Vasta

Mine “Järvamaa üldküsimused”