Sirkas, Lehrwerk, Schönberg, Kotkas, Hammer

Vasta
piiksu.pirxu
Postitusi: 37
Liitunud: Teisipäev 22. Juuli 2008, 20:37:07
Status: Eemal

Sirkas, Lehrwerk, Schönberg, Kotkas, Hammer

Postitus Postitas piiksu.pirxu »

Kui keegi oskab midagi rääkida, siis oodatud on kõik kommentaarid Harju-Jaani kihelkonnas või ümbruskonnas elanud ja elavate inimeste kohta:
SIRKAS - neid palju seal praegugi, huvitab Telliskivi talus elanud Sirkased, perekonnapea oli Johannes Sirkas
HAMMER - pärit Palverest aga hiljem oli neid ka Parilas, Helga Hammer kasvas üles Sirkaste talus nö kasulapsena pärast vanemate surma 1930-ndatel
LEHRWERK (1938a alates Ilumäe)- ainulaadne perek.nimi, pandi ainult Harju-Jaani kk, Kambi's! Teadaolevalt sellenimeline Maria Hammer (Lehrwerk), sünd 1881, abielus Kustav Hammeriga, surn 1930-ndatel
SCHÖNBERG (1936a alates Lehtmaa)- Miina Hammer (Schönberg) surn 1918, oli abielus Kustav Hammeriga
KOTKAS - Harju-Jaani kk, Esku talu, Erich Kotkas (elas tõenäoliselt ajavahemikul 1900-1950)
Ranet
Postitusi: 1
Liitunud: Kolmapäev 26. Mai 2010, 11:37:05
Status: Eemal

Re: Sirkas, Lehrwerk, Schönberg, Kotkas, Hammer

Postitus Postitas Ranet »

Tere. Ma ei tea kas see veel enam aitab aga kui mõeldud on/oli Toivo-Johannes Arnold Sirkas siis tema oli mu vanaisa. Tema elas 30-ndatel Parila külas.
Kadrina
Postitusi: 10
Liitunud: Esmaspäev 07. Detsember 2009, 12:43:12
Asukoht: Haapsalu/Tallinn
Status: Eemal

Re: Sirkas, Lehrwerk, Schönberg, Kotkas, Hammer

Postitus Postitas Kadrina »

Schönbergi nimi on ka meie suguvõsas tugevalt sees, minu otsesed esivanemad, kuid nende järjeltulijad kannavad praegu nime Ilumäe.
Asukoht Taebla ja Martna ning nende lähiümbrus
Uuritavad nimed: Portnoi, Fliess, Käärman, Pärnapuu, Mals, Kaldmaa, Leipsig, Miller(Läänemaa), Krassenberg, Evart(Virumaa, hiljem Läänemaa), Susi(Venemaa, Tartumaa?, hiljem ka Läänemaa),
SigneP
Postitusi: 2
Liitunud: Teisipäev 18. Märts 2014, 10:37:03
Status: Eemal

Re: Sirkas, Lehrwerk, Schönberg, Kotkas, Hammer

Postitus Postitas SigneP »

Meil on ka hõimlasi, kel nimeks Sirkas, samast kihelkonnast - Jüri, isa Jaan Sirkas.
Vasta

Mine “Harju-Jaani kihelkond”