Sõjaväelased 19. saj. keskpaigas

Ohvitserid, nekrutid
Vasta
jaanusa
Postitusi: 14
Liitunud: Teisipäev 23. Märts 2010, 12:04:03
Status: Eemal

Sõjaväelased 19. saj. keskpaigas

Postitus Postitas jaanusa »

Ega ei oska keegi nõu anda kust leida sõjaväeosade nimekirju (19 sajandi keskpaik)? Sõjaväkke kutsutute nimekirjad on küll Saagas olemas kuid üks minu esivanematest tundub olema elukutseline sõjaväelane kes teeninud ilmselt Harjumaal asunud 9-ndas Süürtükipatareis ( http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,342,179,0" onclick="window.open(this.href);return false; ). Kõikides seni leitud andmetes ta enda kohta pole teada midagi rohkemat kui nimi, abikaasa, abiellumise aeg ja lapsed kelle sündide juures on alati olnud märge sõjaväelasest isast. Ehk on keegi sarnase asjaga kokku puutunud?

Lugupidamisega,
Jaanus
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Sõjaväelased 19. saj. keskpaigas

Postitus Postitas Assar »

jaanusa kirjutas: Teisipäev 23. Märts 2010, 18:45:03 Ega ei oska keegi nõu anda kust leida sõjaväeosade nimekirju (19 sajandi keskpaik)? Sõjaväkke kutsutute nimekirjad on küll Saagas olemas kuid üks minu esivanematest tundub olema elukutseline sõjaväelane kes teeninud ilmselt Harjumaal asunud 9-ndas Süürtükipatareis ( http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,342,179,0" onclick="window.open(this.href);return false; ). Kõikides seni leitud andmetes ta enda kohta pole teada midagi rohkemat kui nimi, abikaasa, abiellumise aeg ja lapsed kelle sündide juures on alati olnud märge sõjaväelasest isast. Ehk on keegi sarnase asjaga kokku puutunud?

Lugupidamisega,
Jaanus
jah, ka tollal oli ilmselt vajadus hoida isikkoosseisu ja selle suurust saladuses. Kohapeal polnud ju mingit vajadust kellelegi neid nimesid esitada, kahtlen et neid siin üldse on. Venestamis ajast on asjad natuke lihtsamad, vaata kohalike õigeusukirikute pihinimekirju. Mingi ülevaate see annab, olen neid kohati uurinud. Kui keegi oli juba elukutseline ja tsaariteenistuses, siis ilmselgelt pidi ka õigeusklik olema
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Sõjaväelased”