Rohusi saar

Vasta
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Rohusi saar

Postitus Postitas fossiil »

Selgub, et üks mu esiisa on võtnud Rohusi saarelt naise.
Kas keegi teab midagi Rohusi saarel elanud peredest - neid olla olnud kaks peret. Kust nad sinna tulid, kas mandrilt või mõnelt kõrvalasuvalt väikesaartelt (Rammu, Prangli vms) või veel kuskilt mujalt?
kattre
Postitusi: 125
Liitunud: Reede 12. November 2010, 00:32:11
Status: Eemal

Re: Rohusi saar

Postitus Postitas kattre »

Äkki on midagi neist raamatutest leida? Rohusi märksõnana küll ei esina, küll on aga Rammust jt saartest kirjutatud:

http://tallinn.ester.ee/search~S1*est?/aKlamas-Loo%2C+" onclick="window.open(this.href);return false;{u00D5}ie%2C+1931-2005/aklamas+loo+w~aie+1931+2005/-3%2C-1%2C0%2CB/exact&FF=aklamas+loo+w~aie+1931+2005&1%2C2%2C
kussu
Postitusi: 106
Liitunud: Esmaspäev 17. November 2008, 14:21:11
Asukoht: Rammu saar
Status: Eemal

Re: Rohusi saar

Postitus Postitas kussu »

Olen need raamatud läbi lugenud, tegemist rohkem reisikirjadega, ning nii mõnigi sugupuud puudutav n.n. fakt tundub natuke kahtlane. Autoriks siis minu vanatädi tütar. Samas tundub ka, et naisliinipidi sugulus pole nagu üldse sugulus. Raamatus räägitud ainult isaliini pidi sugulusest.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Rohusi saar

Postitus Postitas fossiil »

Kas neid raamatuid on raamatupoodides veel saadaval? Loeksin huviga.
Isegi kui mõne sugupuud puudutavad faktid kahtlased on (ja neid kahtlasi fakte saab siis ju arutada, et miks kahtlased ja kellel on mingeid teistsuguseid fakte jne).
kussu
Postitusi: 106
Liitunud: Esmaspäev 17. November 2008, 14:21:11
Asukoht: Rammu saar
Status: Eemal

Re: Rohusi saar

Postitus Postitas kussu »

Tava raamatupoodidest vaevalt leiad, kuid piilu kasutatud raamatupoodidesse ja ka raamatukoi lehele.

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/isik?14521" onclick="window.open(this.href);return false;
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Rohusi saar

Postitus Postitas fossiil »

Raamatukoi ütleb, et mõlemad raamatud on läbi müüdud.
Eks pean siis vist raamatukogu teenuseid kasutama.
Vasta

Mine “Kuusalu kihelkond”