Krönström (Grönström)

Vasta
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Krönström (Grönström)

Postitus Postitas kroonstrom »

Uurin Kiiu-Ablast pärit Krönströmide suguvõsa? Esinevad veel nimed: Reinberg, Lindemann, Pikström, Klamas, Lambot jt. Viimased kaks ka Jõelähtme kihelkonnas.
nunnu
Postitusi: 1
Liitunud: Reede 18. August 2006, 20:57:08
Asukoht: Gothenburg
Status: Eemal

Re: Krönström (Grönström)

Postitus Postitas nunnu »

kroonstrom kirjutas:Uurin Kiiu-Ablast pärit Krönströmide suguvõsa? Esinevad veel nimed: Reinberg, Lindemann, Pikström, Klamas, Lambot jt. Viimased kaks ka Jõelähtme kihelkonnas.
Minu vanavanemate nimed oli Piksalu/Remmelgas. Usun et se on minu suguvõsa mida sa uurid.
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Postitus Postitas kroonstrom »

Minu vanavanavanaisa Jaan Krönström (1854-1933) oli abielus Ann Joosti t. Pikströmiga (1854-1931). Joost Pikströmi (1828-1912) vanim teadaolev esivanem isaliini pidi minu andmetel Eriko Jaan (1738-1804), kes oli abielus Kadriga. Eriko Jaani poeg oli Eriko Joost (1762-1806), kelle poeg Madis Pikström (1802-1852) oli Joost Pikströmi isa.
Kuidas olete suguluses Leesi (Eriko ja Kadapiku?) Pikströmidega?
aimi_tedresalu
Postitusi: 23
Liitunud: Laupäev 20. Jaanuar 2007, 19:44:01
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Krönström (Grönström)

Postitus Postitas aimi_tedresalu »

kroonstrom kirjutas:Uurin Kiiu-Ablast pärit Krönströmide suguvõsa? Esinevad veel nimed: Reinberg, Lindemann, Pikström, Klamas, Lambot jt. Viimased kaks ka Jõelähtme kihelkonnas.
Lambotid kuuluvad minu suguvõsaandmebaasi. Samuti on seal mõned Klamased.

aimike@hot.ee
kussu
Postitusi: 106
Liitunud: Esmaspäev 17. November 2008, 14:21:11
Asukoht: Rammu saar
Status: Eemal

Postitus Postitas kussu »

Nii, minu puuga Liideti täna päris palju Kilströme samast kandist, Kiiu-ja Kolga-Haablast.
Siin üks huvitav jutuke sealsest kandist http://kaja.ekstreem.ee/?ID=1556&s=com
Minuga on see seotud seal kandis elanud Nelbergidega (vanaema neiupõlve nimi oli Nelberg).
Kui sul on infot sealsetest Nelbergidest siis olen väga infost huvitatud.

Samuti käib minu puust läbi Aleksander Lindemann (k.a. Aleksander Lindemann junior)

peep (at) prants.ee
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Krönström (Grönström)

Postitus Postitas fossiil »

Kuigi siia on viimati kirjutatud viie aasta eest, tahaksin jagada huvitavat infot Krönströmide (ka Kröönströmide) jaoks.
Hiljaaegu tutvusin mehega, kes pärit Abhaasiast ja kelle perekonnanimeks on Ivanišvili. Kuigi mees räägib üsna siledat eesti keelt, ei osanud teda mingit otsapidi eestlaseks pidada. Ootatamtult selgus aga, et tema ema neiupõlvenimi on Krönström ja ta on pärit Abhaasiast, Salme külast. Kohtusin tema ema Lilliga, kelle andmed oma vanaisast klappisid Kiiu-Ablast välja rännanud Krönströmidega (isa Mart, pojad Mart ja Joosep). Härra Ivanišvilil tuli huvitav mõte ühele maalapile istutada iga ülesleitud Krönströmi auks üks puu. Seega - andke endast märku, Krönströmid ja Kröönströmid! Võibolla jõuab see mõte sõnadest kaugemale.
SiimLiivarand
Postitusi: 1
Liitunud: Kolmapäev 22. Jaanuar 2014, 13:23:01
Status: Eemal

Re: Krönström (Grönström)

Postitus Postitas SiimLiivarand »

Leidsin enda sugupuust üles Teie vanavanavanaisa Jaani ja tema kaasa Anna. Minu andmetel pärineb enamus Krönströme kahest vennast - Hans Krönström'ist (sünd. ca. 1798) ja Jaagu Mart Kröönström'ist (1801-1833). Teie vanavanavanaisa on Jaagu Mart'i pojapoeg ning pärinete minu andmetel seega Jaagu Mardist. Minul olemasolev sugupuu läheb vendadest tagasi veel viis põlvkonda umbes aastani 1630 (Praga (Bracka) Jacob Krönström). Enamus sugupuust peaks olema avalik ning peaksite saama geni.com'ist selle üles leida.
*PS: Kahjuks pole aastaid jõudnud Leesi kalmistule, kuhu paljud meist maetud on, kuid (võin eksida) miskipärast on mul lapsepõlvest meeles olnud, et hauakividel kirjutati perekonnanime, kui "Grönström" (ehk siis roheline vool/jõud/oja vms)

Lugupidamisega
Siim Liivarand (Krönström)
siim@ranno.eu
Võtke julgelt ühendust
Vasta

Mine “Kuusalu kihelkond”