Franz Oehren

Üliõpilased, õppejõud, ülikoolide töötajad
Vasta
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Tere jälle! Kaks päeva olen istunud ja otsinud Elisabeth Oehreni (Öhreni) surmadaatumit.Lappasin läbi,kusjuures 2x terve Tallinna Pühavaimu koguduse surnute nimekirja, isegi aastani 1920,kus vanaproua oleks olnud 106 aastane!! Aga minu ülipüüdlikkus ei kandnud vilja ja ma ei leidnud, ainult silmad hakkasid valutama. Siis võtsin ette Kose koguduse ja kohe kümnesse - Elisabethi surm on kandes Kosel, aastal 1888, juulis,seega aasta peale pildil märgitud daatumit. No milline õnnestumine,sest ei kujutanud ette, kust teda veel oleks otsida saanud,ehk sünnikohast Järlepalt, aga miks ta oleks pidanud vanuigi sinna minema? Aga kohe ka küsimused: miks läks Elisabeth Kosele ja kas siis Leonhard ( s. 1876) jäi 12 aastasena üksi Tallinna, sest Mardo leidis, et Leonhard tuli Kosele aastal 1893? Või ei elanudki Leonhard Elisabethiga koos? Ja kus oli poiss siis selle vahepealse aja? Tekib mõte, et ehk olid Elisabethil siin sugulased. Kuidas saaks seda nüüd edasi arendada, et selgust tuua. Ja tõlkeabi paluks ka, kohe kogu rea kohta,nii palju sain aru, et Karli naine, tuli Tallinnast,aga ei muud.Saaga EAA.1215.1.104:37?110,1282,1783,76,0
Ja veel. Tegelikult olen ma täiesti õnnetu, sest kui ei saa tõendada, et Nikolai oli Leonhardi isa, siis on kogu minu Oehrenite sugupuu liiva jooksnud ja minu tegelik sugupuu algab Leonhardist, olgu ta kelle poeg tahes. Aga mina küll ei näe võimalust, kuidas seda saaks teada,pole ju mingit kirjalikku tõestust sellele.Ainult minu isapoolse suguvõsa jutt, kes kõik teadsid arst Nikolaist, kes suri võõrsil ja kelle auks minu isa teine nimigi sama. Arst Nikolai oli tõesti olemas, nagu teie abiga selgeks sai, aga kui ei tule välja seost Nikolai ja Leonhardi vahel, siis oli ta lihtsalt üks arst ja võib-olla kellegi isa ka. Ja üldse suguvõsas räägiti meelsamini vanaema-liini suguvõsast, kohalikud, lugupeetavad ,
tuntud Jürgensonid, üks nendest on tuntud pomoloog ja sordiaretaja Jaan Jürgenson-Raeda, kes tegutses Rae mõisas. Aga vanaisapoolsest suguvõsast nagu palju ei kõneldud, seda küll, et tüdruku laps ja ema Leenu, ja kuna vanaisa pidas sadulsepa ametit ja rändas palju ringi, oli napsu- ja naistemees kah veel, oli tema side koduga vist nõrgem, talugi oli vanaema nimel.
Assar, aitäh sulle! Esiotsa pole ma veel jõudnud seda Franz Oehrenit sugupuusse sobitada (no näed, võib-olla polegi mul selle sugupuuga mingit pistmist :( ), aga tore leid oli see sul küll. Homme, kui arvutisse saan, hakkan vaatama.
Vot sellised mured ja probleemid. Püüan veel otsida selle Leenu Kassi kohta andmeid, tema on nüüd küll minu otsene sugulane (ma loodan). Ja loodan ka teie kõigi abile. Head ööd. Niina
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Ära muretse, küll iga asi selgub omal ajal.

Proua Elisabeth Öhren, sündinud Hansen, kaupmees Karli lesk, elukoht Tallinn, sünnikoht teadmata, on surnud 75 aasta vanusena 18. juulil ja maetud 21. juulil. Perekonnaseis: lesk. Surma põhjus: magenleiden [need on vist mgid kõhuhädad].

Viimase lahtri sisu ma ei oska, keegi tark inime võiks proovida selle välja veerida!
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Äkki on Elisabeth Kosel käimise ajal surnud ja selle pärast ka sinna maetud. Elu kohaks on ju märgitud Tallinn.
Nüüd võiks arvata, et Öhrenetel elasid sugulased? tuttavad? Kosel, varsti läks sinna ka ju Leonhard. On ka võimalus, et Leonhard elas Kosel juba varem aga 1893 aastal vahetas ametlikult kogudust.

Seda, et Leonhardi isa oli Nikolai ei saa jah kuidagi tõestada aga Oehrenite sugupuu uurimise aeg pole küll asjata olnud, sest nad on Leonhardi elus ikka tähtsat rolli mänginud, vähemalt lapsepõlves (Elisabeth oli ju tema ristiema). Ning lisaks olete teada saanud kust pärineb Teie neiupõlvenime juured.
Hea oleks kui leiaks kuskilt kirikuraamatust Nikolai nime koos märkusega "CVI", siis vähemalt teaks, et Nikolai on rikkunud 6. käsku ja tal võib olla vallaslaps.

Otsisin ka Elisabeth Oehreni esivanemadi Juuru koguduse alt aga kahjuks ei leidnud midagi. 1816 aasta hingeloendist ma Elisabethi (Liisat) ja tema ema Kreeta ei leidnud ei Järlepa ega ka Kaiu mõisa alt. Kuna Elisabeth oli abielludes vaba neiu siis võimalik, et nad on kirjas kuskil Tallinna hingeloendites. Juuru kirikuraamatus pole kirjas ka Elisabethi ema Kreeda ja Kolgo Hansu abielu.


Ma pakun, et see Assari leitud Franzi isa võib olla Gustav Reinholdi ja An Dorothe poeg Carl Gustav Öhren (sündinud 23.03.1777) aga selle kohta peab kuskilt raamatust ka tõestuse otsima. Ehk on Märjamaa koguduse abielumeetrikas Gustav Öhreni ja Anna Maria Saksi abielu kirjas?
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Katsa »

Elisabeth on maetud vanale kalmistule - Auf dem alten Gottesacker bestattet.
Katrin H.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Tere ja ilusat laupäeva! Ei saanud ma eile arvutisse, aga täna on mul see võimalus terveks päevaks, nimelt taat Tallinnas, mängib Kose võistkonnas Harjumaa meistrivõistlustel malet!Nii er arvuti minu päralt!
Kõigepealt suur-suur tänu teile kõigile, mul oli nii hea meel jälle teie postitustest. Jääb selline tunne, et olete nagu usinad mesilinnud, kes iga küsimuse peale,mida küsida jõutakse, kohe lendate materjali otsima ja kibekiiresti vastama. Igatahes see kiirus ja põhjalikkus on aukartustäratavad.Ja see võime välja lugeda igasugust loetamatut kribukirja, mida hästi isegi luubiga ei näe! Katsa, sa lugesid välja, et Elisabeth on maetud vanale surnuaiale, see on seesama surnuaed, mille kõrval ma elan ja tunnen seda nagu oma viit sõrme! Kabeli juures on vanad hauad massiivsete kivi- ja raudristidega, siia maeti lugupeetavamad, siit algaski matmine.Tahan nüüd uuel nädalal minna kirikusse ja veidi uurida seda asja, äkki on mingeid säilikuid. Usun, et kui E.-l on elukohaks Tallinn,siis võib Mardo oletus, et ta oli siin külas ja suri,olla täiesti tõepärane, ja ta maetud olla selle inimese hauaplatsil, kelle juurde ta tuli.Ja kui sellel inimesel on siin Kosel veel järeltulijaid, siis võib see plats veel praegugi alles olla, kuigi siin kalmistul tehakse väga palju pealematmisi vanadele haudadele, lihtsalt kalmistu on kitsaks jäänud ja laieneda ta ei saa - ühel pool olen mina oma Männiku taluga ja teisel pool Tartu maantee. Aga veel. Kuna ma arvutisse ei saanud, siis ma mõtlesin, muudkui mõtlesin ja jõudsin omameelest heale järeldusele: Elisabethil oli peale poeg Nikolai veel 11 aastat varem sündinud tütar Julia Wilhelmine (1836). Miks ei võinud olla see tütar, kelle juures ema käis ja võib-olla oli Leonhardki Julia juures juba ennem? Mardo pandud Geni lingilt sain Julia kohta teada, et ta abiellus Johann Kophelmiga (Jaan Kopwillem), tal oli 2 last ( muide, Mardo, sul on õigus, see Johann Kophelmi surmaaeg on kindlalt vale (1859), sest peale Juliat oli tal veel naine Amalie (neiuna Reinfeld), kellega tal oli kaks poega, Emil ja Ernst, viimane s. 1880, vähemalt niikaua pidi Johann elama :) ). Selle abielu kohta, aga ka Johanni esimese abielu kohta pole Genis mingeid andmeid, ei aega,ei kohta. Samuti pole ka Julia W. surmaaega.Ta võis ju ka surnud olla kui Johann teist korda abiellus. Ja nüüd ma mõtlesingi hakata otsima mingit seost Kosega,praegu minu teada Kosel Kopvillemeid pole, nad on vist rohkem Viljandimaal. Niisugune plaan mul. Ja teine vanem liin, sellega on mul jälle mingi segadus. Franz Georg Öhren, sünd. Sõtke mõisas 1838, leer Märjamaal 1855. kena, klapib. Vanemad Carl Gustav Öhren ja Anna Maria (Saks),mõnes kohas ka Sax. No tore, aga milline Carl Gustav? Mardo, sinu pakutud 1777 a. s. Carl Gustav ei saa see olla, liiga vana, 61 aastat ju? Ja ta oli mölder, mitte kübarsepp? ja teine Carl Gustav (s. 1801), Nikolai isa, oleks vanuselt küll sobinud, aga tal oli kõigest kaks last. Võib-olla jookseb mingi vendade parallelliin.,kust SEE Gustav välja tuleb. Igatahes olen ma segamini,enam sotti ei saa.
Ja veel: loomulikult on mul väga hea meel, et koos teiega nii palju teada saime Oehrenitest, on nad siis minu otsesed sugulased või mitte, ja nagu Mardo ära märkis, oli Elisabeth kui mitte minu vanaisa Leonhardi vanaema, siis ristiema päris kindlasti. Ja veel viimane: Suur aitäh sellele teist, kes minu lingid kõik kenasti korda tegi, avanevad. Nüüd hakkan otsima. Niina
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Ja ikkagi veel: mis allikas see võiks olla, kust Nikolai paturegister (CIV) kirjas oleks? Temast on kirikuraamatus ainult sünnikanne, leeri ajal oli ta veel "patuta", ka ülikooli lõpetas 1875 puhta poisina, siis läks Eestist ära ja rohkem ilmselt siin ei käinud. Polegi ju allikat? Või on võimalusi? kõike te ka teate, minu jaoks oli jällegi üllatuseks selliste kannete olemasolu võimalikkus. N
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Julia Wilhelmine oli kindlasti enne surnud kui Johann uuesti abiellus.
Johann sai uue naisega esimese lapse aastal 1871, järelikult Julia suri 1870 või natuke varem.


Minu pakutud Carl Gustav (sünd 1777) on liiga vana jah, see ei sobi.
Üles on aga vaja leida Gustav Öhreni ja Anna Maria Saksi abielukanne, enne ei oska midagi arvata.

CIV on kirjas ainult(?) personaalraamatutes. Nüüd oleks vaja Nikolai üles leida kuskilt personaalraamatust, kui teda üldse seal kirjas on.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Mardo, kuidas seda mõista? Julia Wilhelmine ema neiupõlve nimi oli ju Hansen? Saaga TLA.238.1.60:7?219,611,930,160,0
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Abiellunud on Andres Truus ja Julie Wilhelmine Hansen
Siin on nende kihlus Saaga TLA.238.2.19:257?251,760,910,308,0
Aga kas nad on ka kuidagi seotud Elisabeth Öhreniga - ei oska öelda.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Jah, see oli juhuslik kokkusattumus, et eesnimed ja ema neiupõlvenimi siis perenimeks, muud ei midagi ühist, täiesti võõrad inimesed. Aga ma ei leidnud Julia Wilhelmine Oehreni ja Johann Kophelmi abielu aega ega esimese lapse sündi Pühavaimu koguduse meetrikatest,ometi oli Julia W. selle koguduse liige ja ka tema sünd on seal kirjas. Otsin edasi. Ja vabandust eksitavate andmete pärast. Niina
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Tere hilisõhtust! Kaks pingsat otsingupäeva ei viinud mind seekord karvavõrdki edasi - ei leidnud ma Elisabeth Oehreni tütre Julia Wilhelmine Kophelmi kohta mingeid lisaandmeid. Ei ole Pühavaimu meetrikates andmeid ei tema leeri, abielu, laste sünni ega tema surma kohta. Kui tema mees on uuesti abiellunud aastal 1871 ja Julia viimane laps sündinud 1867, siis selle vahemiku otsisin ma surmameetrikas läbi ja ei olnud ühtki kannet. Samad aastad ja samad kanded otsisin ka Kose kogudusest, et leida kasvõi mingit pidepunkti Kosega seoses ja jälle ei midagi. Aga kas võis ta näiteks abielludes üle minna mõnda teise, näiteks mehe kogudusse? Ja kes nüüd teab, milline kogudus see oli? Kas Tallinnas või kuskil mujal? Neid Kophelme või Kopv(w)illemeid on Viljandi pool, kuid mingeid andmeid ma sealt ei leidnud. Ja võib-olla otsin ma asjata seda Julia sidet Kosega, et kuidagi põhjendada tema ema Elisabethi tulekut Kosele ja siin suremist. Samuti pole kuskil rohkem mingeid andmeid Leonhardi elukäigu kohta. Homme võtan ühendust Kose koguduse õpetaja Mare Palgiga ja ehk saan mingit infot Kose vanale surnuaiale maetute kohta. Lootus muidugi väike, see oli ju nii ammu, aastal 1888, nüüd juba ülejärgmine sajand. Aga lootma peab. Head ööd. Niina
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Tere,

Genis võid alati asjaomastele isikutele kirjutada ja küsida; enamasti inimesed vastavad lahkesti (ajah selleks vist peab Geni kasutajaks registreeruma jne).

Julia tütar Alide (kui uskuda Geni andmeid) peaks olema Oleviste hingekirjas:
Saaga TLA.236.1.54:116?1174,984,791,121,0

Ja Johan/Jaani ema ja vennad Viljandi Pärsti mõisas: Saaga EAA.1290.1.545:247

Johani ja Julia abielu jm. võiks siis emmast-kummast otsida.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh, Mari! No küll sa ikka oled vapper, selline hea uudis enne und! Kas sa üldse ei maga, muudkui abistad? Ilusat und, homme tuleb jälle otsingute päev. Niina
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Teinekord ikka juhtub, et magan ka, tänan küsimast. Head und sullegi. Mari
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Katsa »

Kose pastoraadist Helve Karro on vist see isik, kes kõige rohkem teab surnuaiast, maetutest läbi aegade.
Katrin H.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh, Katrin! Sina ka unetu :) Helve Karro on mulle hea tuttav, minu tädi oli tema perekonnaga väga tihedas läbikäimises. Temalt siis uuringi.Ta ei ole küll väga vana inimene, aga ta kiriku juures tegev, teab kindlasti midagi. Kena päeva. Niina
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Tere! Ei olnud eilne päev tühi, lausa uudisterohkeks vüõib teda nimetada. Võtsin kohe hommikul Helve Karroga ühendust (aitäh, Katsa) , ja tema,praegu 83 aastane vanaproua, mäletas nii mõndagi. Eeskätt minu vanaisa Leonhardi!, kes olevat olnud väga jutukas (minusse :D ) ja igati muhe mees ja nende peres üsna sage külaline ( vanaisa ja Helve isa,Kosel väga lugupeetud arsti dr. Kaupmehe vanusevahe oli kõigest 12 aastat). Helvel on meeles, et Leonhard oli mitmel korral rääkinud oma kasuisast, Kose koguduse õpetajast Johansonist, kes oli võtnud tema ja ühe teise poisi oma perre kasulasteks (pastoril olid endal tütred) ja siin olevat ta kasvanud. Ja veel teab Helve, et Johansonide perekonna hauaplats on Kose kirikuaias (tegelikult on kirikuaed vanem kui nn. vana kalmistu) ja tema teadmist mööda on Johansonide pere hauaplatsil viimases reas veel 2 hauda, millest üks olevat selle teise kasupoja ja üks siis ilmselt Elisabethi haud, kes siis tõenäoliselt tuli Kosele oma risti- (või poja)poega Leonhardi vaatama ja siin suri. Igati loogiline ju? Sellega oleks probleem Elisabethi ja Leonhardi Kosele sattumisest lahendatud ja Kophelmid võiks rahule jätta (muide leidsin nad tõesti kõik Oleviste koguduse alt). Aga selleks lähen täna kirikuaeda ja otsin selle hauaplatsi üles ja vaatan, mida ma sealt leian. Siis saan otsida täpset nimekuju teades veidi rohkem infot pastor Johansoni kohta (muide, praegu on koguduses abiõpetaja ehk diakoni kohal ka keegi Johansoni nimeline,Tallinnast Pühavaimust,ehk on sugulane. Vot sellised uudised, jälle samm edasi. Aga seda, et Leonhardi isast oleks nende peres räägitud, Helve ei mäletanud. Seda aga, et ta tüdruku laps oli, teati küll. Ilusat päeva kõigile! Niina
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Käisime taadiga täna kirikuaias ja pidin jällegi ühe pettumuse üle elama: kõster Aleksander Johannsoni (1860-1927) perekonna hauaplatsi leidsime vaevata üles, kirikuaia kalmistu on väga väike, ja tõesti olid teises reas kaks eradi ristidega hauda, aga paraku olid need ka Johanssoni nimeliste vasktahvlitega. Veidi eemal oli puu najal veel üks nimetu raudrist, aga kellele see kuulunud oli ...? Nüüd lähen homme kiriku kantseleisse, äkki on siiski Elisabeht maetud siia minu juurde surnuaeda, sest Helve vaid oletas, et ta puhkab Johanssonite platsil. Ja diakon Johnsonile helistan ka. Vaatasin meetrikatest järele, köster Johansson on ristinud minu tädi ja isa , aga nii see pidigi olema,kui ta siin ametis oli. Aga midagi muud ma tema kohta ei leidnud, ainult hakkas silma, et ta oli kuidagi noor Leonhardi kasulapseks võtmise ajal (kui Elisabeth suri 1888 ja Leonhard oli juba siin Kosel, siis oli köster alles 28 aastane). Igatahes, olles teie abist ja sellega seonduvatest edusammudest nii ära hellitatud, teevad igasugused ebakõlad ja tagasilöögid mind väga õnnetuks. Aga nagu öeldakse - mis ei tapa, teeb tugevaks, ja läheme edasi! Tervitades Niina
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Tere õhtust! Kahjuks ei ole Kose kalmistu vanade matmispaikade plaanil nii vanu andmeid,nagu seda on Elisabethi surmaaeg, 1888 aasta. Nii et ka see niidike läks kaduma. Mida saaks edasi teha? Hakkasin otsima Võisiku hingerevisjonidest andmeid Leenu Kassi kohta, äkki saab teada, millal ta Tallinnasse tuli ja ehk tuli ka tagasi kodukohta ja suri seal. Ja siis tuleb Oehrenitega edasi minna, eks ju? Niina
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

1857. aasta Võisiku hingeloendusest leiame kaks sobivat Lena Kassi
1.20.08.1855 sündinud Lena, Tõnise ja Ann'i tütar
Personaalraamatus:
1836-1865 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 0,288,37,0" onclick="window.open(this.href);return false;
1865-1875 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 2,268,36,0" onclick="window.open(this.href);return false;
1876-1881 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 3,318,36,0" onclick="window.open(this.href);return false; - siin on nüüd Lenal mingi märkus, aga seal on aasta 1881. Siis oleks pidanud ta juba Tallinnas olema - see vist pole õige Lena

2.Hansu ja Ell'i tütar Lena 08.02.1846
Personaalraamatus:
1836-1865 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 3,292,26,0" onclick="window.open(this.href);return false;
1865-1875 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,482,199,0" onclick="window.open(this.href);return false; - vist on õige koht? Kahjuks raamatu lehel on auk. Siin augus peaks olema kirjas Leena edasine saatus
1876-1881 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 4,563,98,0" onclick="window.open(this.href);return false; - Hansu ja Ell'i lapsi pole enam kirjas.

Nendest raamatutest võiks ka Leena Kassi otsida, ehk siit leiab midagi.
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1073.1.246" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1073.1.247" onclick="window.open(this.href);return false;
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh, Mardo! Nii kiire ja nii põhjalik, nagu alati! Kuidas te neid õigeid linke nii ruttu leiate, ei ole ju võimalik, et selle natukese ajaga, mis minu küsimuse ja teie vastuste vahel on, kõik materjalid läbi lappate. Selle saladuse jälile tahaks jõuda küll! Need Leenu Kassid leidsin mina ka eile õhtul ja millegi pärast arvan, et see 1855 a. sündinud Leenu õige on. Ja see märkus seal taga, mille järgi sa arvasid, et see Leenu peaks 1881 a. Tallinnas olema, on ehk hoopis " 28.juunil 1881 läks Leenu Oberpahlenisse"( kui saaks aru, mis selle lahtri päises kirjas on?) Ehk paluks jälle abi "sakslastelt"? Oberpahlen on ju Põltsamaa (mõis) ja ka Kolga-Jaani kuulus sinna alla. Ja peale selle: taat oma sugulaste otsingul on leidnud ühe Kasside perekonna Oberpahleni mõisa Addaferi (Adavere) mailt. Ehk olid Kassidel seal sugulased ja Leenu, jätnud lapse Elisabethi kasvatada Tallinnasse (aga võib-olla koos lapsega kodunt häbiga ära aetud) läks sugulaste juurde Oberp. See muidugi puhas spekulatsioon või üks võimalikest olukordadest. Nüüd hakkan otsima sinu antud ümberkirjutuslehtedest, aga mul läheb aega, ma pole ennem sellistega kohtunud. Ja mis asjad on personaalraamatud? Sa kunagi kirjutasid, et äkki Nikolai puhul on personaalraamatus kirjas CVI e. kuuenda käsu rikkumine. Aga kust seda nt. mina vaadata saaksin, ei saa ju kõiki asju teil korraldada lasta (kuigi päris meeldiv on :) ) Ja veel. See õpetaja Johanson Pühavaimust ei ole kuidagi Kose koguduse endise köstri Aleksander Johanssoni sugulane, ta pärit hoopis Rõuge kandist ja ta pole oma sellisest esivanemast üldse kuulnud. Vabandasin tülitamise pärst, soovisime vastastikku head päeva ja sellega sai ka see niidike otsa. Niina
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Selle lahtri pealkiri on: millal kogudusest lahkunud või surnud.
P.S. tähendab kirikutähte, mis infoks ühest kogudusest teise saadeti (ja millest paljud on saagas olemas koguduse materjalide all, tavaliselt tähestiku järjekorras), ja selle väljaandmise kuupäev.

Ma ei ole neid kirikutähti palju lapanud, aga teoreetiliselt vist võiks otsida nii Põltsamaa kui Kolga Jaani alt.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Selle ajaga muidugi kõiki ei jõudnud läbi lapata aga õnneks on 1857. aasta Võisiku hingeloendi ees sisukord. Sealt siis vaatasin vajalikult Kassid üle ja otsisin sobivad isikud personaalraamatust üles ning sealt otsimiseks kasutasin "Luteri koguduste personaalraamatute nimeregistrit".


Kuna Leonhard sündis 1876. Tallinnas, siis arvasin, et Leenu peaks olema 1881. aastal kirjas Tallinnas. Aga tegelikult ei pea ta vist üldse Tallinnas kirjas olema, vaid seal olles sündis Leonhard.

Adavere ja Võisiku Kasside sugulust peaks hingeloenditest kontrollima aga kuna see "Kass" on nii tavaline nimi, siis tõenäoliselt pole nad sugulased.

Tegelikult sobivad mõlemad Leenud Leonhardi emaks ja võimalik, et õige ema on veel keegi kolmas Leenu Kass

Siin lehel on seletatud mis on Personaalraamat ja mis Meetrikaraamat.

-------------------------------

1881 abielluvad Madis Avik ja Lena Kass
ja siin on nad personaalraamatus http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1050,123,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Nii, et 20.08.1855 sündinud Leena Kass ei sobi Leonhardi emaks.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Ma loeks siit välja: Vh./Sch. n. Dorpat e. kas abiellunud või kolinud või kirikutäht Tartusse (õed ja vend ka samasse)
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Jälle aitäh kõigile! Ja veel üks Lena Kass.Saaga EAA.3548.1.29:10?403,1648,3568,1399,0
Homme jätkan ümberkirjutuslehtedest otsimist. Niina
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Niina sai esimest korda korraliku postitusega hakkama - ilus lühike link ja roheline kast kah ümber! Nüüd vist küll õppisin ära. Aitäh teile ja ju mul piinlik hakkas, et kogu aeg mu linke kohendate. Aga nüüd, head õhtut teile kõigile, minu abimeestele! Niina
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

männiku kirjutas:Jälle aitäh kõigile! Ja veel üks Lena Kass.Saaga EAA.3548.1.29:10?403,1648,3568,1399,0
Homme jätkan ümberkirjutuslehtedest otsimist. Niina
Seal on kaks Lena Kassi. Personaalraamatutes asuvad nad siin.
1. Leno 14.07.1840 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 2,469,31,0" onclick="window.open(this.href);return false;
2. Leno 18.02.1830 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 0,331,48,0" onclick="window.open(this.href);return false;

Mõlemad on kuhugi läinud ning nende jälgi peab veel otsima.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Tere ja aitäh jälle! Mardo, need Leenud tunduvad tsipa vanad vist? No see, kes 40-ndal sündinud, veel ehk kuidagi sobiks, aga Nikolai (s. 1847) ja teise, 30-ndal sündinud Leenu vanusevahe on ikka 17! aastat. Ja ehk kutsuks jälle "sakslased" appi, äkki keegi loeb välja, mis seal taga kirjas on. Otsisin ka kirikutähte selle Leenu kohta, kes oma õdede ja vennaga 18 aastasena 1864 Tartusse läks,vaatasin nii Tartu kogudused läbi, kui ka Kolga-Jaani ja ei leidnud midagi. Aga peaks ju olema,kui ühest kogudusest teise üle minnakse? Ja kui Nikolai tuli Tartusse õppima, kas siis sellisel juhul ka kogudust vahetati või ei? Igatahes mina küll midagi ei leidnud. Aga täna vaatan jälle ümberkirjutuslehti, see töö läheb väga pikkamööda.Ilusat puhkepäeva kõigile! Niina
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Vanad jah.
1840 Leenu on abiellunud mingi Kristjaniga, vist on viide ka sama dokumendi lk. 77-le.
1830 Leenu kohta on öeldud (viimases veerus), et kirikutäht 13.3.1849 Viljandi.
Vasta

Mine “Kõrgharidus”