kuidas otsida?

Meremehed, laevnikud
Vasta
kadiorav
Postitusi: 33
Liitunud: Pühapäev 18. Juuli 2010, 15:46:07
Status: Eemal

kuidas otsida?

Postitus Postitas kadiorav »

Tere!
Minu vanaonu uppus sõja ajal laeva peal kuskil inglismaa lähistel ja on väidetavalt maetud inglismaale. Olen üritanud otsida kõikjalt kust vähegi annab, et millise laeva peal ta olla võinuks ja muud infot aga ei suuda midagi leida. Ehk on kellegil ideid, kust leida laevade meeskondade nimesid, samas pole ma isegi kindel et tegu oli sõjalaevaga ja ei oska enam kuskilt infot leida. Ais ja ra, ei oma mingit teavet ta isiku kohta :( Nimeks on tal Endel Mitt.
Ehk on kellegil ideid?

Suur tänu :)
Uurin perekonnanimesid : Amor ( Amur), Maido, Kont, Rohrmann, Mitt, Iter, Aso, Tannvert (Tannwert,Tanvert,Tammwert, Tamvert, Tannverk, Tammverk, Tamberg)
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas Assar »

Ma arvan, et kõige parema vastuse saate ehk siis, kui pöördute meie kohaliku briti saatkonna poole. Nemad kindlasti ise midagi ei tea, aga nad teavad kuidas teada saada. :roll:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas Uku.Velbri »

kadiorav kirjutas:Tere!
Minu vanaonu uppus sõja ajal laeva peal kuskil inglismaa lähistel ja on väidetavalt maetud inglismaale...
Kahtlustan, et ikka merre on ta "maetud". Aga siin foorumis on merenduse huviline, nimeks ruheline, ehk oskab ta aidata (saada talle priva, näiteks).
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
kadiorav
Postitusi: 33
Liitunud: Pühapäev 18. Juuli 2010, 15:46:07
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas kadiorav »

Noo seda ma ei oska kommenteerida aga ema väitel on tema näinud mingeid pilte kuskilt inglismaa surnuaiast, kuhu ta on maetud. Vanatädi olevat tahtnud vene ajal inglismaale minna, neil kel omastest keegi sinna maetud olevat lihtsam olnud viisat saada. Ise kahjuks ei ole neid pilte näinud ja ei tea ka kelle käes nad olla võiks...
Aga suur tänu vihje eest :)
Uurin perekonnanimesid : Amor ( Amur), Maido, Kont, Rohrmann, Mitt, Iter, Aso, Tannvert (Tannwert,Tanvert,Tammwert, Tamvert, Tannverk, Tammverk, Tamberg)
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas müürisepp »

Aga küsi militaar.net-ist. Neil on täitsa selline teema olemas: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... sc&start=0
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas Uku.Velbri »

kadiorav kirjutas:...Vanatädi olevat tahtnud vene ajal inglismaale minna...
Sellisel juhul peab tema kohta kuskil vastav toimik olema, toksi AIS-i tema nimi sisse ja vaata mida leidub:
http://ais.ra.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
kadiorav
Postitusi: 33
Liitunud: Pühapäev 18. Juuli 2010, 15:46:07
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas kadiorav »

Ma olen aisi juba umbes 5 korda läbi vaadanud ja otsinud nime erinevate vormidega ja tühjus, täna avastasin mingi veeteede palga raamatu, ehk see annab mingi niidiotsa... aga muidu ei leidu seal tema kohta küll mitte midagi:(
Uurin perekonnanimesid : Amor ( Amur), Maido, Kont, Rohrmann, Mitt, Iter, Aso, Tannvert (Tannwert,Tanvert,Tammwert, Tamvert, Tannverk, Tammverk, Tamberg)
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas Assar »

kadiorav kirjutas:Ma olen aisi juba umbes 5 korda läbi vaadanud ja otsinud nime erinevate vormidega ja tühjus, täna avastasin mingi veeteede palga raamatu, ehk see annab mingi niidiotsa... aga muidu ei leidu seal tema kohta küll mitte midagi:(
Sellisel juhul võib arvata, et ehk teie vanatädi siis tegudeni ei jõudnudki Inglismaale mineku suhtes. Kui ta oleks ka eituse saanud, peaks ka selle kohta olema toimik säilinud. Toimik hoiti alles sellest hoolimata, kas inimene sai loa välismaale minekuks või mitte.

Muidugi jääb võimalus, et toimik pole säilinud või on mingil põhjusel lülitatud mõne teise toimiku koosseisu. Kas vanatädi enda käest enam küsida ei anna?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
kadiorav
Postitusi: 33
Liitunud: Pühapäev 18. Juuli 2010, 15:46:07
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas kadiorav »

vanatädi ei käinud jah inglismaal, ma täpselt ei tea miks ja kas ta üldse esitas taotluse või mitte, kahjuks mõlemad vanatädid ja vanaema surnud, nii et küsida tõesti pole kellegilt:(
Uurin perekonnanimesid : Amor ( Amur), Maido, Kont, Rohrmann, Mitt, Iter, Aso, Tannvert (Tannwert,Tanvert,Tammwert, Tamvert, Tannverk, Tammverk, Tamberg)
kadiorav
Postitusi: 33
Liitunud: Pühapäev 18. Juuli 2010, 15:46:07
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas kadiorav »

Pärast pikki otsinguid leidsin ühe toimiku, mis asub inglismaa rahvusarhiivis, kahjuks ei oska hetkel sellele ligipääsu saada. Toimiku pealkirjast võib oletada, et tegemist oli laeva peal töötava kaupmehega, nii et väike samm edasi, vast õnnestub lähiajal saada ka ligipääs sinna, siis saab ehk rohkem infot :)
Uurin perekonnanimesid : Amor ( Amur), Maido, Kont, Rohrmann, Mitt, Iter, Aso, Tannvert (Tannwert,Tanvert,Tammwert, Tamvert, Tannverk, Tammverk, Tamberg)
ruheline
Postitusi: 159
Liitunud: Pühapäev 08. Veebruar 2009, 12:14:02
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas ruheline »

Tere kaaslane kadiorav!

Läheneda võib mitmeti:
A. Võib esitada nimelisi järelpärimisi Inglise ranna-äärsete maakondade kirikoguduste kantseleidele - juhul kui ta leiti uppununa rannalt ja dokumendid olid alles, või pääses põhjalastud laevalt päästepaadiga, aga suri siiski külmetuse/vigastuste tõttu - need surnud võivad vabalt olla maetud Inglise rannaäärsete maakohtade kalmistuil.
B. Kadunu otsimist võib alustada ka teisalt - katsuda tuvastada laev, millega otsitav hukkus. II maailmasõja alguasaegadega on lihtsam - sellal põhjalastud laevadest on üksikasjalikum teave olemas - tollased artiklid ajalehtedes, pääsenute kirjeldused sündmustest, pääsenute nimistud jms. Enam-vähem rahuldavalt leiaks infot kõigi sündmuste kohta, mis leidsid meredel eesti laevadega aset kuni nõukogude võimu kehtestuseni. Sestpeale muutub eesti meremeeste üksikasjalikum käekäigu vaatlemine tülikaks - ei naasenud ju mitmed tollal välisvetes viibinud laevad enam iial Eestisse - paljud endised eesti laevad jäid juba II maailmasõja algul sõdivate poolte käsutusse - Saksamaa või Inglismaa meresõjaväe käsutusse, kas sõdureid ja moona vedavateks transpordilaevadeks vms. , varustati pardarelvadega ja laskuritega, sõitsid koodnimede all militaaridest kaptenite juhtimisel. Taoliste laevade eestlastest meeskonnaliikmed - tüürimehed, masinistid, tekimehed - võisid laeval edasi teenida. Väga hea ja ülevaatlik allikas on: http://www.wlb-stuttgart.de/seekrieg/chronik.htm" onclick="window.open(this.href);return false; Seda materjali uurides võib otsa peale saada, millise laevaga otsitav isik hukkus (selles on mitmeid vihjeid endistele eesti laevadele, mis II ms tingimusis saksa või inglise poolel teenistuses olid).

Ütlen ette ära, et otsing pole lihtsate killast kummaski variandis, aga ta võib pakkuda üllatavalt palju põnevaid lisateadmisi.
Jõudu ja indu otsinguteks Sulle!
kadiorav
Postitusi: 33
Liitunud: Pühapäev 18. Juuli 2010, 15:46:07
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas kadiorav »

Suur tänu Info ja nõuannete eest Ruheline!

Kindlasti ei ole see ülesanne kergete killast, tegelen sellega juba jupimat aega ja pole väga edasi jõudnud, aga seda põnevam väljakutse see minu jaoks on.
Kindlasti uurin ka Teie poolt antud infot.
Kahjuks ei ole inglise rahvusarhiiviga eriti kerge suhelda, millegipärast annab nende selgitamisoskus kõvasti soovida ja kahjuks pakuvad nad välja 2 võimalust ainult kuidas ma seda toimikut näha saaks, et kas sõita inglismaalre või palgata sinna kedagi seda tegema. Kumbki võimalus ei ole hetkel aga päevakorras.
Ilmselt jätkan siis nende infokildude uurimist, mis minuni eri foorumitest laekunud on.

Igatahes suur tänu kõigile, kes oma soovitusi ja teadmisi jaganud on!
Uurin perekonnanimesid : Amor ( Amur), Maido, Kont, Rohrmann, Mitt, Iter, Aso, Tannvert (Tannwert,Tanvert,Tammwert, Tamvert, Tannverk, Tammverk, Tamberg)
ruheline
Postitusi: 159
Liitunud: Pühapäev 08. Veebruar 2009, 12:14:02
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas ruheline »

Tere veelkord, tragi kaaslane kadiorav!

Nagu siinses teemas ülalpool viidati, et Sa pöörduksid oma minu (so. ruhelise) jutule, nõnda soovitan Sul küsida minu merendushuviliselt kamraadilt, siitasamast MERENDUSE alafoorumist - küsi kasutajalt vibu11
Tema tegeles tänavu kevadtalvel II maailmasõja algusaegsete eesti laevade materjalidega üsna pikalt ja ulatuslikult - esita talle otsitava andmed , võibolla on Endel Mitt vibu11-l kusagil juba ära märgitud, ja Sa peagi enam otsingutes ekslema.

Edu Sulle!
kadiorav
Postitusi: 33
Liitunud: Pühapäev 18. Juuli 2010, 15:46:07
Status: Eemal

Re: kuidas otsida?

Postitus Postitas kadiorav »

Veelkord suur tänu Ruheline!
Pöördun kindlasti teie viidatud isiku poole ja võibolla tõesti veab ning tal on mingit infot :)
Uurin perekonnanimesid : Amor ( Amur), Maido, Kont, Rohrmann, Mitt, Iter, Aso, Tannvert (Tannwert,Tanvert,Tammwert, Tamvert, Tannverk, Tammverk, Tamberg)
Vasta

Mine “Merendus”