Tarkvara tõlkimine

Arvutiabi
Vasta
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Tarkvara tõlkimine

Postitus Postitas avagula »

Ma olen vaadanud mitmeid sugupuu uurimise programme, mis omavad eestikeelset liidest, ja mõnevõrra häirib sealjuures stiililine segadus.
Ma olen küll ise tõlkinud eesti keelde kümneid muude elualade rakendusi, aga siin ei tahaks nagu väga kätt külge panna, masu ajal vaevab pisuke ajapuudus ja teisest küljest, ma ei valda päriselt sugupuu uurimise terminoloogiat. Lisaks pean ma paljusid oma tõlkeid ka jooksvalt haldama ning ka see röövib rohkem aega, kui ma sooviksin.
Küll aga tahaksin anda ühe nõuande tõlkijatele: kasutage seda stiilijuhendit: http://hasso.linux.ee/doku.php/eesti:kde:stiilijuhend
See aitab hoida natuke korda majas ja stiililiselt ühtsed tõlked on silmale ilusamad vaadata. Jutt on küll lühike, aga kui süüvida, siis on sellest palju kasu. Küsimuste korral võin ma hea meelega nõu anda.
Eikee
Postitusi: 2
Liitunud: Teisipäev 08. Märts 2011, 13:29:03
Status: Eemal

Re: Tarkvara tõlkimine

Postitus Postitas Eikee »

Tere!
Sattusin seda lugema täiesti juhuslikult. Vajaksin nõu PAF-programmi tõlkimisel. Olen selle peaaegu valmis saanud, kuid pean veel toimetama ja üle kontrollima. Kas oleks leida mõnd head terminibaasi. Olen kasutanud keeleveebi arvutisõnastikke, kuid seal on erinevusi. Tänulik vastuse eest, Eike Urke (eike.urkeATgmail.com)
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”