Brother's keeper

Arvutiabi
Vasta
Lembit Reiter
Postitusi: 5
Liitunud: Kolmapäev 12. Oktoober 2005, 10:23:10
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Brother's keeper

Postitus Postitas Lembit Reiter »

Aitäh, Margo.

Sammukese sain edasi. Aga ikkagi on veel arusaamatusi.
Sisestan enda arvutisse uusi andmeid. Näiteks mitte uusi isikuid, vaid muudan midagi juba olemasolevate isikute juures.
Näidisolukord: Muudan Jüri sünnikuupäeva, lisan Jaagu surmadaatumi, mis enne ei olnud teada, ühendan seosega juba varem sisse kantud perekonna-Toomas+Tiina ja nende 8 last, minu vanaonu naise Mariga, kuna selgus, et Toomas ja Mari olid õde-vend. Ja veel võib olla 17 muudatust.
Kui nüüd 5 nädalat hiljem tahan neid muudatusi saata oma sugulasele, kes samuti vahepeal on teinud mingeid teisi täiendusi oma andmebaasis, siis tekib segadus. Mis saab veel siis, kui tema tahab oma tehtud muudatusi mulle tagasi saata?
Programm lisab importimisel juurde kõik, mis saadeti. Ilma midagi selekteerimata. Näiteks ka kaks korda ühte ja sama isikut, isegi kui andmed olid täpselt samad.
Kuidas ma tean, millist osa oma muutunud andmebaasist ma peaksin eksportima? Kuidas mu sugulane teab, millise osa minu saadetud andmetest peab ta importima, ilma et ta kahekodistaks samu isikuid?
Kas seda tuleb kõike ikka kõigil osapooltel paberil graafiliselt analüüsida ja siis alles käsitsi sisestada oma arvutisse?
Väga keeruline ja tülikas tundub olevat. Eriti just juhul, kui andmebaas hakkab kasvama suuremaks, kui seda on võimalik korraga peast hallata. Nt. 200 isikut + nendevahelised seosed.
Paluks ikka veel abi, äkki saan siis aru.
anu.mullari
Postitusi: 62
Liitunud: Reede 07. Oktoober 2005, 14:01:10
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Brother's keeper

Postitus Postitas anu.mullari »

Tere Lembit!

See, mida soovid on andmebaaside sünkroniseerimine andmete ekspordi/impordi teel. Sellist võimalust Brother Keeper küll ei tundu sisaldavat.

Niisugusel juhul, kui igaüks leiab omal käel uusi fakte ühtede ja samade isikute ja nende sugulaste kohta ja tahetakse sugupuud ühiselt täiendada, siis on vajalik jagatav andmebaas ühiselt ligipääsetavas serveris. Näiteks võiks olla phpGedView.

Teine võimalus on täiendada oma GEDCOM faili kordamööda. Alustada sellest, et luua üks Brother Keeper'i andmebaas, kus senini olemasolevad andmed ilusti olemas. Seejärel sisestab esimene uurija oma uued andmed BrotherKeeperisse, teine samal ajal registreerib oma leitud andmed mingil talle sobival kujul, mille abil on hiljem võimalik andmeid kerge BrotherKeeper'isse sisestada. Mingil kokkulepitud ajal lõpetab esimene uurija oma andmete sisestamise ja saadab oma andmebaasist eksporditud GEDCOM faili teisele uurijale. Teine uurija impordib saadud GEDCOM'i faili BrotherKeeper'isse vana andmebaasi asemel ja sisestab andmebaasi omalt poolt väljauuritud uued andmed. Samal ajal esimene uurija registreerib oma leiud kõik hoolikalt väljaspool BrotherKeeper'it, kuniks ta saab teise uurija käest täiendatud GEDCOM'i.

Tundub keeruline? Veel on võimalik, et registreerite uued leitud faktid, mis teistele huvi pakuvad, väljaspool Brother Keeperit ja mingi hetkel saadate lihtsalt need faktid üksteisel ja igaüks kananb ise hoolt, millised faktid ta oma andmebaasi sisestab.

Sellised mõtted siis minu poolt. Ise teen alles esimesi samme suguvõsa uurimises ja pole veel päris selge, milline on minu jaoks kõige sobivam meetod andmete sisestamiseks. Esialgne kogu on BrotherKeeperis, PhpGedWiev katsetus on ka olemas.



Jõudu ja edu,
Anu


[quote="Lembit Reiter"]Aitäh, Margo.

Sammukese sain edasi. Aga ikkagi on veel arusaamatusi.
[...]
Väga keeruline ja tülikas tundub olevat. Eriti just juhul, kui andmebaas hakkab kasvama suuremaks, kui seda on võimalik korraga peast hallata. Nt. 200 isikut + nendevahelised seosed.
Paluks ikka veel abi, äkki saan siis aru.[/quote]
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Ega sellist sünkroniseerimist vist mujal ka pole. Ei tea programm näiteks et Jürri Kusk ja Jüri Kuusk on üks ja sama isik või Jüri Kuusk sünd. 1880 ja Jüri Kuusk sünd. 1881 on tegelikult üks ja sama isik aga erinevate sünniandmetega.
Kuidas ma tean, millist osa oma muutunud andmebaasist ma peaksin eksportima? Kuidas mu sugulane teab, millise osa minu saadetud andmetest peab ta importima, ilma et ta kahekodistaks samu isikuid?
Kas seda tuleb kõike ikka kõigil osapooltel paberil graafiliselt analüüsida ja siis alles käsitsi sisestada oma arvutisse?
Üks võimalus on muidugi leppida kokku kes millist haru (mingi esivanema järglase järeltulijaid) uurib ja siis kogutud andmed kokku liita.
Teine võimalus on teha üks andmebaas ja siis kordamööda andmeid sisestades, parandades ja siis jälle andmebaas teisele saata (aga see vist on tülikam).

Paberil ei pea analüüsima, sest raporteid on võimalik salvestada ka tekstifailina (txt). Ise kasutan mõne asja puhul komaeraldusega faili (raportites väli 91) mida on hea üle kanda excelisse (mul üle 2300 nime andmebaasis).
Mailis Mölder
Postitusi: 60
Liitunud: Teisipäev 13. Detsember 2005, 15:21:12
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Mailis Mölder »

Tere,
ei tea, kas see vana teema on päris lukus? Ärgu väga pahandatagu ülessoojendamise pärast :)
Lisaks siia oma kogemuse, et mõningatel juhtudel olen kasutanud Brothers Keeperi puhul sellist faili nagu bkaudit.txt (üks programmi arvukatest abifailidest). Sellesse on salvestunud muudatused, mida olen olemasolevate isikute juures teinud, umbes nii:
-----------------------------------------
20080115 4741 07 05.12.1835
20080115 4737 18 1 --> 3171.1.54 kaader 178 Tikkerma? Kas sai teise nime või mis seos?
20080115 4736 03 1796 09.12.1793
20080115 4735 07 11.04.1853
20080115 4736 07 11.06.1856
-----------------------------------------
Siit siis välja kopeerinud mingi portsu muudatusi ja näiteks meiliga saatnud. Teine pool on pidanud need oma baasi uuesti sisse toksima, aga siiski... Kui on sellised üksikud parandused üle baasi, on see täitsa asjaks. Igal real on muudatuse kuupäev, isiku nr, välja kood ja muudatuse sisu. Toimib küll ainult siis, kui teisel pool on puudutatud isikud samade numbritega.
Ülaltoodud lõiguga saan edastada teisele kolm surmakuupäeva (koodiga 07), ühe märkuse ( 18 ) ja ühe sünnikuupäeva paranduse (03).
Ja muidugi kui on vaja leida mingi parandatud välja varasemat sisu, siis tasub kah sellesse faili kiigata.

Parimat,
Mailis
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”