Millist tarkvara valida

Arvutiabi
Vasta
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Millist tarkvara valida

Postitus Postitas fred.puss »

See on alatine küsimus ja ega ühest vastust pole. Kõige populaarsem on vist Family Tree Maker, mis on ka üsna soodus - 30 USD ehk alla 400 krooni ning ühekordset krediitkaarti, millega maksta, peaks SEB Eesti Ühispank pakkuma 10 krooni eest (vähemalt mõne aja eest pakkus).

Varem on rohkem kasutatud Eestis Brothers' Keeper'it, mille Marko Liventaal tõlkis ka eesti keelde. Seal jääb aga graafiline pool vist veidi kesiseks, kuigi tal on ka omad plussid.

Võrdluse 2005. a seisuga leiate http://genealogy-software-review.topten ... tree+maker. Selle järgi sai kuldmedali Legacy, mis on plaanis ka eesti keelde tõlkida.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Mina kasutan Brother's Keeper'it
Olen alguses proovinud ka teisi: Geno Pro, Family Tree Maker ja muid, kuid igal on omad plussid ja miinused.
Ingliskeelse programmi põhiliseks miinuseks on paberil väljatrükid. Kui eesti ja inglise keel on segamini siis asi just kõige nägusam pole.
Olen ka ise Brother's Keeper'i eesti keelseks teinud.
Eesti keele faile Brother's Keeper'ile saab siit
Brother's Keeper töötab ka registreerimiseta, kuid registreeritud versioonil on mõned lisavõimalused.
Graafiline pool on üsna lihtne, ega ta peagi väga kirju olema.
Programm on jõudnud versioonini 6.2.68
Viimati muutis maidu.leever, Pühapäev 23. Detsember 2007, 09:46:12, muudetud 3 korda kokku.
eve.jarv
Postitusi: 46
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 10:39:07
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

graafika

Postitus Postitas eve.jarv »

Kuna ise veel printerit ei oma, kuid tahaks soetada, siis uuriks seda, millised programmid võimaldavad normaalset graafilist väljundit printides? Ise olen kasutanud veebipõhist ancestry.com, kuid seal on viimasel ajal toimunud muutusi ja asi enam nii hästi ei toimi kui varem - enam ei õnnestu jagamiseks kutseid laiali saata, samuti ei aktsepteeri ta enam mu uut sugupuud. Samuti on seal kehv väljatrükk -esivanemaid 7 põlve, kuid järeltulijatega annab kuvada ainult 4 põlvkonda-seega ei saa ma isegi elus olevaid põlvkondi ühe pildi peale. Kuid andmete sisestamiseks mugav ja toetab gedcom faile - seega saab seal tehtud tööd igal ajal oma arvutisse suvalisse programmi tõmmata. Kas mõni programm võimaldab ka ilutrükki - ehk võimalust omi andmeid ette antud puudesse sobitada või muud ilusat varianti?
Arvo Ruustal
Postitusi: 69
Liitunud: Neljapäev 21. Juuli 2005, 10:59:07
Status: Eemal

Postitus Postitas Arvo Ruustal »

Soovitan Legacy Standard Edition http://www.legacyfamilytree.com/
See on suurte võimalustega ja tasuta.
Arvo Ruustal
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Ise kasutan ka programmi Brother's Keeper'it ja olen sellega rahul.
Siis üks PHP põhine programm on veel PhpGedView

Sugupuu välja printimiseks pole ma mingit väga head programmi leidnud olen hakkama saanud ka Brother's Keeper'iga.
Family Tree Maker teeb ka igasuguseid skeeme (järglaste, esivanemate, "liivakella"(esivanemad ja järglased koos) ning terve andmebaasi)
Mingi skeemi tegemis programm on OnePage Genealogy
Kuid kahjuks pole leidnud ügtegi programmi mis mingi puu moodi kujundatud sugupuud välja prindiks.
marvi meriniit
Postitusi: 143
Liitunud: Teisipäev 26. Juuli 2005, 15:54:07
Status: Eemal

Postitus Postitas marvi meriniit »

Soomekeelne Sukuohjelmisto 2000 (2004) on ka väga heade võimalustega programm ja ei ole keeruline kasutada. Miinuseks on, et tasuta sisestuste arv on piiratud 250-ga. Aruanded word'i jms on muidu väga tasemel.
http://www.genealogia.fi/sukuo/suku2000/

Hetkel kasutan minagi Brother's Keeper'it.
Avo
Postitusi: 20
Liitunud: Pühapäev 31. Juuli 2005, 23:21:07
Asukoht: Hageri kihelkond
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Avo »

Seda mida pakutakse tasuta ei ole selliste võimalustega kui tasulised programmid. Kahjuks paljud suguvõsad ei ole leidnud veel sellist keelt, et maksta ühiselt korraliku programmi eest. Seniks kui ei ole korralikku programmi peab leppima vabalt pakutavate lahendustega, mis kõike lahendusi ei paku. Seniks lihtsalt olen teinud ise oma väikese andmebaasi tabeltöötluse ja andmebaaside programmide vahenusel. Vähemalt suudan andmeid kuvada ja neid säilitada! Olen teinud ka uue väljatrüki igakord kui uus uuendus sees, et paberkandjal säilitada. Siiamaale olen hakkama saanud ja ootan, et suguvõsa teadmine jõuaks niikaugele, et see on meie ühine vara mida säilitame.
Kaukaasia eestlaste jälgedes
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas fred.puss »

Marvi Meriniit kirjutas:Soomekeelne Sukuohjelmisto 2000 (2004) on ka väga heade võimalustega programm ja ei ole keeruline kasutada. Miinuseks on, et tasuta sisestuste arv on piiratud 250-ga. Aruanded word'i jms on muidu väga tasemel.
http://www.genealogia.fi/sukuo/suku2000/
Kas Sukuohjelmisto järeltulejate aruannet joontega ei võimalda? Tutvustuses on ainult tekstipõhine järeltulijate aruanne.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
eili
Postitusi: 14
Liitunud: Reede 02. September 2005, 14:50:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas eili »

Mina kasutan programmi Family tree maker . Kuna olen suhteliselt algaja siis mind on ta siiani ilusti rahuldanud. Kurb,et tal eesti keelset tõlget pole. Aga ehk kunagi tulevikus... :)
Piret.Güninen
Postitusi: 13
Liitunud: Neljapäev 01. September 2005, 00:54:09
Asukoht: Helsingi
Status: Eemal

Postitus Postitas Piret.Güninen »

Mina kasutan Family tree maker 2005 ja olen väga rahul. Siiamaani on õnnestunud sisestada 2300 isikut. See, et ta on inglise keelne - mida rohkem kasutad, seda selgemaks saab.
marvi meriniit
Postitusi: 143
Liitunud: Teisipäev 26. Juuli 2005, 15:54:07
Status: Eemal

Postitus Postitas marvi meriniit »

Kas Sukuohjelmisto järeltulejate aruannet joontega ei võimalda? Tutvustuses on ainult tekstipõhine järeltulijate aruanne.[/quote]

Võimaldab ka joontega aruannet, aga täpsemat juhist ei oska anda - pole ammu seda programmi kasutanud.
mlauri
Postitusi: 321
Liitunud: Laupäev 23. Juuli 2005, 18:32:07
Status: Eemal

Postitus Postitas mlauri »

Mina kasutan The Master Genealogisti - sai mitu aastat tagasi ostetud. See on väga võimas programm. Minu jaoks oli otsustavaks paindlikkus, suure andmebaasi võimalus ning rohke raportite võimalus (sj nende modifitseerimise võimalus).
Võimalik on kasutada väga suurt valikut erinevaid kirjeid/tunnuseid ja sealjuures lõpmata arv kordi (nt on mõne inimese kohta 4-5 erinevat sünniaega), lisaks võimalus lisada oma kirje tüüpe - nt olen tekitanud eraldi kirjed hingerevisjonide kohta.
Võib ühte projekti (neid võib olla aga palju) lisada nii miljon nime :wink: ja väga palju erinevaid raporteid ja tabeleid saab joonistada - nii Wordis kui ka spetsiaalses graafika versioonis. Nad on ka kõik modifitseeritavad. Lisaks väga soodne võimalus erinevate viidete lisamiseks ning ka tööülesannete lisamiseks.
Probleem on kahtlematult hinnas. Ja tundub, et viimastel aastatel on programmi küll muudetud edevamaks ja paindlikumaks, kuid erilisi funktsionaalseid vapustusi pole toimunud, kuigi uuem versioon (v6) on loomulikult kallim. 5.versiooni uuendused olid aga tasuta umbes 2 aasta jooksul ning nüüd pole leidnud vajadust uuemat endale osta.
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Brother's Keeperi v.6 võimalused on ka väga suured: 10 000 000 inimest andmebaasis (andmebaaside arv piiramatu), umb. 100 erinevat sündmust (sünd, surm, abielu, laulatus, ristimine jne.), registreeritud versioonil saab ise sündmusi juurde lisada, ühele isikule võimalus sisestada sama tüüpi sündmust kuni 999 korda (näit. 999 sünnikuupäeva kui vajadus tekib), igal isikul saab sisestada 100 abielu, 75 last igast abielust, erinevaid nimesid (erinevad kirjapildid, hüüdnimed, nimi talu järgi, peale abiellumist jne.), 999 pilti igale isikule, erinevad raportid (võimalus ise valida välju raportisse) jne. Versioonis 6.2 võimalus ka lisada erinevaid meediafaile (pilt, heli, video jne). Kõiki võimalusi ei oska kasutadagi. Mõni üksik võimalus ei tööta registreerimata versioonis.
Mis muidugi kõige parem - väljatrükid on võimalik saada eesti keelsed. 8)
ando
Postitusi: 4
Liitunud: Neljapäev 22. September 2005, 14:16:09
Status: Eemal

Postitus Postitas ando »

Minul kasutuses:
http://genj.sourceforge.net/

Miks see?
Vaba tarkvara(GPL) - kui mõni funktsioon puudu, võib ise juurde kirjutada või lasta kellelgi kirjutada.
Multiplatvormne - töötab Windows, Linux, Solaris, Mac OS X platvormidel ja võib ka veebi välja panna.
Kasutab andmebaasina standardset gedcom formaati.

Ma pole küll ka eriti tõsine uurija aga minu vajadused rahuldab. Kui on asjast huvitatuid, võiks mõelda ka eestlastele kohandamisele.

ando
Avo.Kiisk
Postitusi: 70
Liitunud: Neljapäev 22. September 2005, 19:16:09
Asukoht: Läänemaa
Status: Eemal

Re: graafika

Postitus Postitas Avo.Kiisk »

eve.jarv kirjutas:Kuna ise veel printerit ei oma, kuid tahaks soetada, siis uuriks seda, millised programmid võimaldavad normaalset graafilist väljundit printides?
Printeri puudumisel soovitan kasutada CutePDF Writer nimelist tasuta programmi, mis teeb arvutisse virtuaalse printeri ja see prindib prinditava dokumendi pdf failiks. Pdf failist väga hea vaadata, milline dokument välja näeb päris printimisel. Samuti saab siis faili endale kuskile netti üles riputada või floppy peale panna ning välja printida kuskil mujal, kus on printerile juurdepääs.
eili
Postitusi: 14
Liitunud: Reede 02. September 2005, 14:50:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas eili »

Piret.Güninen kirjutas:Mina kasutan Family tree maker 2005 ja olen väga rahul. Siiamaani on õnnestunud sisestada 2300 isikut. See, et ta on inglise keelne - mida rohkem kasutad, seda selgemaks saab.
Seda küll. Ainult veidi häiriv on ,et pool teksti saab eesti keelne, pool jälle inglise keelne. Aga muidu igati väärt programm. :)
Amatöörist nuuskur, kes leiab kunagi üles selle mida otsib.Hetkel otsin kõige rohkem Ipsberg(Kambja) ja Toom (Otepää või täpsemalt Nõuni), et lüngad ära täita.
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”