Sugupuu allalaadimine Genist

Arvutiabi
Vasta
unokiri
Postitusi: 100
Liitunud: Laupäev 10. Märts 2007, 12:22:03
Status: Eemal

Sugupuu allalaadimine Genist

Postitus Postitas unokiri »

Sellest on juttu olnud, kuid kas oskab keegi mind aitata. Kasutan sugupu koostamisel Ahenblatti programmi, ja soovin lisada Genist uusi arusid oma sugupuusse, üksikult on se väga tülikas. Kas see on üldse võimalik?
Virxile
Postitusi: 15
Liitunud: Pühapäev 11. Aprill 2010, 00:35:04
Status: Eemal

Re: Sugupuu allalaadimine Genist

Postitus Postitas Virxile »

Kasutan ise Ahnenblatti ja mingil määral ka Genit, seepärast soovitaks siiski Ahnenblatti kõik sugupuu liikmed eraldi sisse kanda.
Eelkõige saad selliselt käitudes kontrollida andmed üle. Teatavasti lubab Geni sisestada ebaloogilisi andmeid. Ahnenblatt tõstab aga kohe lärmi, kui ebaloogilisus sees ja kui neid on piisavalt, siis jääd lõpuks ise jänni.
Treial, Trankmann, Tarna, Jõemägi, Aks, Mäe - otsingud Kambja, Kadrina, Narva ja Kunda kandist
N.Savi
Postitusi: 2
Liitunud: Teisipäev 21. Jaanuar 2014, 14:08:01
Status: Eemal

Re: Sugupuu allalaadimine Genist

Postitus Postitas N.Savi »

Kõigepealt tervitan kõiki suguvõsa- ja muid uurijaid!

Ei hakanud uut teemat tegema, kuna mul on mure Genist sugupuu allalaadimsega.
Tegin isegi pro konto, aga näitab, et gedcom´i ekspordi puhul on valik 0, ehk siis ma ei saa alla laetavasse gedgom faili sugupuusse mitte ühtegi isikut lisada...?
Oskab keegi aidata, või on kellelgi võimalus minu soovitud sugupuu alla laadida?
Plaanis on kogu olemasolev info erinevatest allikates endale arvutisse koondada, et saaksin ülevaate milline haru või liin vajaks veel uurimist ja täiendamist.
Käsitsi ükshaaval genist kirjutamine võtaks liiga palju une aega ära :)
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Sugupuu allalaadimine Genist

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Geni lubab praegusel ajal (no kuu aega tagasi oli nii, see suhe võib olla muutunud) alla laadida umbes neljakordse koguse isikuid, võrreldes enda sisestatutega. Ehk kui sina oled sisestanud 100 uut isikut, siis saad 400 alla tõmmata.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
N.Savi
Postitusi: 2
Liitunud: Teisipäev 21. Jaanuar 2014, 14:08:01
Status: Eemal

Re: Sugupuu allalaadimine Genist

Postitus Postitas N.Savi »

Aitäh info eest!

Ma olin sisestanud mõned nimed sugupuusse, miks Geni näitab nulli gedcom faili eksportimise valikus?

See on väga tobe reegel, kui enne mind on töö Geni´s enamuses teiste poolt ära tehtud ja mul lihtsalt ei olegi mida eriti lisada, siis on jama, mul justkui ei olekski õigust oma esivanematega tegeleda...
Kätte oleks vaja saada ca 2800 isikut, ei ole mul kahuks aega sellise koguse ükshaaval sisestamisega tegeleda (ajaline periood veniks arutult pikaks).
Tahtsin kogu info omale arvutisse saada, et mõnede (lähi)sugulaste andmeid täpsustada enda poolt, ning erinevad seotused üle vaadata, vajadusel liita ja väike tellimus paari vanema haru uurimiseks.
Geni (üldse netikeskne) keskkond ei rahulda minu vajadusi, soov oli oma arvutis rahulikult täiendada ja viimistleda enne teistele sugulastele saatmist, nüüd ilmselt jääb asi kahjuks venima... püüan kontakteeruda kellegagi kes on rohkelt sisestanud, tema peaks saama aidata, või on siiski mingi võimalus?
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Sugupuu allalaadimine Genist

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Reegel kehtestati ametlikult seetõttu, et mitmed inimesed tegid Geni konto vaid selleks, et 100 tuhat sugulast välja eksportida ja siis see punt MyHeritage või kuskile mujale sisse importida. Reegel kehtestati pärast seda, kui MyHeritage Geni ära ostis - ilmselt firmasisese konkurentsi vähendamiseks, samuti selleks, et "õigus esivanematega tegeleda" kuidagi genist välja ei laieneks - selle pealt nad ju ei teeni...

Ega see mulle ka ei meeldi, aga parata pole midagi. Ma tegin mõned suured ekspordid enne piirangu kehtestamist ära, aga sellest ajast on pilt omajagu muutunud, nii et neist eksportidest pole enam palju kasu.

Miks ta teile nulli näitab, seda ma ei oska öelda.
Soovitan Genis kuraator Henn Sarve poole pöörduda - vast ta oskab aidata.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
bingo
Postitusi: 17
Liitunud: Neljapäev 06. November 2014, 04:45:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu allalaadimine Genist

Postitus Postitas bingo »

Virxile kirjutas:Kasutan ise Ahnenblatti ja mingil määral ka Genit, seepärast soovitaks siiski Ahnenblatti kõik sugupuu liikmed eraldi sisse kanda.
Eelkõige saad selliselt käitudes kontrollida andmed üle. Teatavasti lubab Geni sisestada ebaloogilisi andmeid. Ahnenblatt tõstab aga kohe lärmi, kui ebaloogilisus sees ja kui neid on piisavalt, siis jääd lõpuks ise jänni.
lihtsam on vast ikka kogu inff sisse importida ja pärast Ahne abiga vead parandada kui kogu infi käsitsi sisestama hakata - ei kujuta ette mitu aastat see üldse võtaks :d
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”