Soovitage...

Arvutiabi
Vasta
sipsik
Postitusi: 86
Liitunud: Teisipäev 03. Jaanuar 2012, 08:28:01
Status: Eemal

Soovitage...

Postitus Postitas sipsik »

Milline programm vms. oleks hea kui ma soovin kirja panna näitamiseka või ülevaateks ainult esivaemad.
On mõni programm mis teeks enamus töö minu eest ära (nt. rühmituse,reastuse jne.) ,et ma peaksin ainult sisestama andmed. Nt. võtan ainult ema esivanemad ja saan neist ülevaate ja sama lugu ka isa poolega

Kogu sugupuu on mul mälupulgal Ahtenblattiga aga kui seal on taoline varjant võimalik siis ma ei ole osanud seda välja raalida :oops:

Ei tea kas suutsin end arusaadavalt väljendada aga ehk on kellelgi kogemusi.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Soovitage...

Postitus Postitas Assar »

sipsik kirjutas:Milline programm vms. oleks hea kui ma soovin kirja panna näitamiseka või ülevaateks ainult esivaemad.
On mõni programm mis teeks enamus töö minu eest ära (nt. rühmituse,reastuse jne.) ,et ma peaksin ainult sisestama andmed. Nt. võtan ainult ema esivanemad ja saan neist ülevaate ja sama lugu ka isa poolega

Kogu sugupuu on mul mälupulgal Ahtenblattiga aga kui seal on taoline varjant võimalik siis ma ei ole osanud seda välja raalida :oops:

Ei tea kas suutsin end arusaadavalt väljendada aga ehk on kellelgi kogemusi.
Selleks kardan sobib (peaaegu) igasugune proge sealhulgas ka Ahnenblatt.
Ainult esivanemate saamiseks suvalisele isikule, kes andmebaasis on, toimi Ahnenbladtis järgmiselt.

Vali menüüst "moodusta" emb-kumb rohkem meeldib
a) nimekiri - moodustatakse tekstifaili kujul andmed
b) tabel - esitatakse andmed sugupuuna graafiliselt

ühele neist klikates tuleks järgmisena valida eelastabel või eelaste nimekiri

vahepeale saate veel määrata, kas isik kelle esivanemaid tahate näha ise asuks üleval või all ja igasuguseid graafilisi vigureid määrata

edasi vajutate "nõus" ja saate selle isiku välja valida. Kui ta teda teile ise ei paku - näiteks olite varem selle isiku lehel, siis tuleb ta välja otsida "kõik isikud" alt

valite välja ok ja ongi valmis. Moodustatud faili on võimalik ka mõnes graafikafailis, pdf-formaadis või juhul kui valisite alguses "nimekiri" ka tekstiformaadis salvestada ning edasi töödelda juba mingis muus programmis, millel võimalused üht või teist vigurit teha paremad 8-)
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
sipsik
Postitusi: 86
Liitunud: Teisipäev 03. Jaanuar 2012, 08:28:01
Status: Eemal

Re: Soovitage...

Postitus Postitas sipsik »

Ole üritanud Ahtenblatiga aga pole saavutanud seda mida ma sooviks,ta annab koos andmetega kuigi ma olen nad pannud varjatuks...ma sooviks ainult nimed ja aastaarvud ja see on kõik.

võimalik,et ma teen kuskil mingi vea seadistuses...

Lisage palun veel soovitusi kes on omale eellsate nimekirja/tabelit varem teinud.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Soovitage...

Postitus Postitas Assar »

sipsik kirjutas:Ole üritanud Ahtenblatiga aga pole saavutanud seda mida ma sooviks,ta annab koos andmetega kuigi ma olen nad pannud varjatuks...ma sooviks ainult nimed ja aastaarvud ja see on kõik.

võimalik,et ma teen kuskil mingi vea seadistuses...

Lisage palun veel soovitusi kes on omale eellsate nimekirja/tabelit varem teinud.
Ahnenbladtis on üks viga, millele ma olen osundanud, aga mida pole ikka veel ära parandatud.
Kui te valite moodusta menüüst nimekirja
siis eelaste nimekirja viskab programm lahti akna. akna allosas on tekst varjatud kuhu saab linnukesi panna. tegelikult ei varjata seal midagi, vaid linnukest pannes kaasatakse vastavad andmed nimekirja. Nii, et kui te tahate vaid nimesid ja aastaarve, siis koristage sealt kõik linnukesed ära.

Tabelivariandi puhul seda viga Ahnenbladtis pole.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
sipsik
Postitusi: 86
Liitunud: Teisipäev 03. Jaanuar 2012, 08:28:01
Status: Eemal

Re: Soovitage...

Postitus Postitas sipsik »

olen mitu korda proovinud ka seda varjanti aga ikka annab ta mulle koos lisandega nimekirja...
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Soovitage...

Postitus Postitas Assar »

sipsik kirjutas:olen mitu korda proovinud ka seda varjanti aga ikka annab ta mulle koos lisandega nimekirja...
Proovisin, mul küll ei anna. Mis lisad ta teile annab siis?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
sipsik
Postitusi: 86
Liitunud: Teisipäev 03. Jaanuar 2012, 08:28:01
Status: Eemal

Re: Soovitage...

Postitus Postitas sipsik »

sünni ja surma koha lisab alati juurde...see võtab üsna palju ruumi ära ja hajutab liiga palju...
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Soovitage...

Postitus Postitas Assar »

sipsik kirjutas:sünni ja surma koha lisab alati juurde...see võtab üsna palju ruumi ära ja hajutab liiga palju...
Programm tõlgendab need põhiandmeteks - praegu ma ei leidnud ka võimalust seda seada. Aga tabelina välja lased suguvõsa, siis saab need ära koristada küll.
Teine võimalus, et salvestad nimekirja dokumendina ja teed sellega näiteks MS Wordis mida iganes.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”