Ahnenblatt

Arvutiabi
eeros
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas eeros » Esmaspäev 28. November 2016, 17:39:11

Ahnenblattiga selline probleem, et salvestades kipub kinni jääma.

Vajutad Save nuppu, see ilus roheline "salvestan" riba hakkab aeglaselt jooksma
jääb siis ühel hetkel seisma ja ongi küik.

Proge saab kinni ainult vägisi ja ahn fail on rikutud (ehk võta jälle vana varukoopia ja toksi hulk nimesid uuesti)

Või on viga minus (näiteks selles, et olen sugupuu liiga suureks ajanud)?

Jaan Somer
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas Jaan Somer » Teisipäev 29. November 2016, 10:04:11

Tere.
Kasutan Ahnenblatti põhilise programmina oma suguvõsa asjus. Praegu siis 2.96c. Arvutis on Win10 64-bitine. Tavaliselt ma oma tööd vahepeal ei salvestagi, pole probleeme olnud. Lihtsalt programmi sulgemisel ju küsib kas salvestada, vastan jah ja kõik muudatused salvestatakse. Kontrolliks tegin väikese muudatuse ja salvestasin töö käigus. Tegi ära ja ei mingit rohelist riba. Kui suur on siis suureks aetud maht, seda pole ju kuskil kirjas. Mul praegu ca 1200 isikukirjet, märkused, allikad ja pildid. Pole küll kokku jooksnud. Olen salvestanud ahn. ja gedcomina, proovinud ta teisi ja nad kõik on töötanud. Küll tasub tähele panna kas kuupäeva formaat on sobib gedcomi tarvis. Nt Nov 29 2016 pole paslik, küll 29.11. 2016. Seda siis programmi arvates kui panna linnuke kontrolliks vastavasse kohta. Praktikas pole probleemi, sest programm teeb ise õigesti, kuid mujalt saadud gedcom failis võivad need kuupäeva asjad olla teisiti. nt tribalpagesis on need muudetud kuu, kuupäev ja aasta . Kui seda kasutada muutmata kujul, siis on kuupäevad erinevalt kirjutatud ja väljaprintimisel jääb osa kirjeid kajastamata. Selline probleem on olnud ja siis läks kaunikesti aega saamaks aru milles asi, et mingid nimekirjad olid poolikud. JS.

Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”