Huvi

Rootslased Eestis
Vasta
Maravilha
Postitusi: 2
Liitunud: Reede 03. September 2010, 18:41:09
Status: Eemal

Huvi

Postitus Postitas Maravilha »

Tervist kõigile! Küsimus selline, kes Rootsi päritolu inimestest, kes kannavad/kandnud Simons(s)on?

Nimelt on mind oma suguvõsa ajalugu hakanud huvitama, olen isalt kuulnud mitmeid jutte oma rootslastest esivanematest, ja vanaisal olid omal ajal üpris mahukad uuringud tehtud, mis neid jutte ka kinnitasid, kuid paraku on need ilmselt jäädavalt kadunud. Ise tahaks siis mõnedes asjades kas veenduda või lihtsalt selgusele jõuda, ja üleüldse oleks hea tunne teada oma eelkäijaid. Tänan ette, lootes, et kellegil on infot.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Huvi

Postitus Postitas Assar »

Minul on andmetes üks Adolph Simons, kes on surnud ca 1675 ning oli ta raamatutrükkal Tallinnas.
Kus kandis te neid kohanud olete, ja keda täpselt? Siis oleks ehk ka infot teistel sinuga jagada.
Nende juttudega on jah nii nagu ta on, ka meie pere puhul on see rootsipäritolu jutt üleval. Minu vanaisal oli kaks venda, ta ise oli passi järgi venelane, vennad aga üks rootslane ja teine eestlane. Noh uurimine on näidanud, et eestlane ja venelane olid erinevate võimude aeg kokku valetatud rahvused. Rootslase juttu kinnitab natuke see, et too "eestlasest" vend oli EW algusaastail rahvaloenduse andmetel siiski rootslane. Aga üldiselt on lugu üsna hämar ja keisririigi aeg polnud rahvused üldse mingi teema, kõik olid venelased (kes see veel siis Vene riigis elama pidigi).
Ka minu vanaonu olevat põhjalikult suguvõsa uurinud. Andmed selle kohta aga on vaid suulised. Keegi omasilmaga näinud pole. Võimalik, et midagi oli olemas, võimalik, et tegemist on oma sugulase heroiseerimisega (vat oli kõva mees - uuris suguvõsa) ehk bluffiga. Seda on raske teada saada, kui me just selle uurimise otsa ei komista. Soovitan igal juhul alati kaaluda eraldi fakte ja jutte, oletusi, pärimusi ning legende. Viimased on ka olulised ehk juhatavad tihtilugu ka faktideni, aga kõike peaks kontrollima siiski.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Re: Huvi

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Simonsonid, ka Noarootsis omad:
http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/resul ... _fr=&e_to=" onclick="window.open(this.href);return false;
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Maravilha
Postitusi: 2
Liitunud: Reede 03. September 2010, 18:41:09
Status: Eemal

Re: Huvi

Postitus Postitas Maravilha »

Olen pisut uurinud ja olukord on väheke kummaline. Selle päritolu väide pärineb siis mu isaliinist. Nimelt mu vanaisal oli sugupuu valmis tehtud, kuid seoses ühe pika jutuga on see kahjuks permanentselt kadunud, kuna see liikus paraku...perekonnast välja, kui nii öelda, ja ei ole ilmselt säilinud, ja kui ongi, ei ole leitav. Selle põhjal, mida ma kuulsin, tekkis mul väike huvi sugupuu-uuringu vastu ja ma tahtsin ise neid seoseid uuesti välja uurida, kuid Puhja vallast ja 19. sajandi algusest ma pole kaugemale jõudnud ja seal vist on tühi laik vastu tulemas, niipalju kui mina aru saan. Väga huvitav oleks veel infot saada, aga ma olen seni spekuleerinud, et tal oli oma eelkäijate tõttu oluliselt paremini informeeritum, sõja aegu on igasuguseid dokumente ka hulgi hävitatud, rääkimata sellest, et ta oli oluliselt kompetentsem ja kvalifitseeritum uurija, kui üks mitte-ülemäära-hiilgav gümnasist. Kuid arvestades, et seni ei ole ma isegi Tartumaalt välja jõudnud, tunduks võimatu, et keegi sellise infoga päris konkreetset juttu suguvõsa päritolu kohta saaks rääkida.

Kõike head, A.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Huvi

Postitus Postitas fossiil »

Päris palju oleneb sellest, kas Simonsoni nimi on olnud juba enne perekonnanimede panemist või mitte.
Sest enne perekonnanimede panemist tähendas Simonson lihtsalt Simoni poega. Nii võib üle Eesti olla Simonsone, kes üksteisega mitte mingilgi moel seotud ei ole.
Ka minu suguvõsas esineb üks Simonson. Täpsemalt siis Some Olof Simonson. Ühes sissekandes ongi ta hoopis kirjas kui Olow, Some Simoni p.
Vasta

Mine “Rootslased”