Abi hingeloenditest arusaamisel

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
Karoly
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 10. November 2010, 11:52:11
Status: Eemal

Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Karoly »

Olen siiani enam-vähem hakkama saanud, aga nüüd olen küll hädas, sest hingeloendid on minu jaoks täiesti tume maa. :oops:
Kas sellest 1834-1836. aasta Jõhvi kihelkonna hingeloendi sissekandest peaks saama välja lugeda kus see perekond eelmise hingeloendi ajal asus?
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1875,342,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Ma ei leia seda peret kohe kuidagi eelmisest loendist ja kahtlustan, et mul jääb midagi olulist kahe silma vahele.

Igasuguse abi eest ette tänades!
manic
Postitusi: 165
Liitunud: Teisipäev 18. Märts 2008, 17:17:03
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas manic »

Saaga EAA.1864.2.VII-100:279?371,891,929,217,0

Numeratsioon on muutunud, eelmise revisjoni nr on 1834-1836 revisjonis vasakul servas (4).
Paul Jacosohn ehk Jaagu poeg Paul on eelmises revisjonis Jacko Paul, tisler.
Rain
Karoly
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 10. November 2010, 11:52:11
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Karoly »

Olen ikka nende hingeloenditega hädas. :oops:
Pakun, et numeratsioon on taa veidi muutunud ja eelmises (1811. aasta) hingeloendis on minu otsitav perekond siin.
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,940,156,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Aga ma ei saa aru, kus selles hingeloendis naispere kirjas on?
Ja mida need rooma numbrid hingeloendites tähistavad?
Maret Ehlvest
Postitusi: 217
Liitunud: Kolmapäev 14. Detsember 2005, 08:15:12
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Maret Ehlvest »

1811.a. hingeloendites naisperet ei olnud kirjas.

Roomanumbreid on siin kasutatud erinevate elanikegruppide eraldamiseks (vabad, mõisapärisorjad, talunikud).
Karoly
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 10. November 2010, 11:52:11
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Karoly »

Maret Ehlvest kirjutas:1811.a. hingeloendites naisperet ei olnud kirjas.
Pole siis ime, et ma asjast midagi aru ei saanud. :D Suur tänu abi eest!

Aga viies hingerevision (1794-1795) on samuti segane.
Otsin siis Sompa (Sompaeh) alt Jacko Pauli või tisleri Pauli, kes peaks selle leonduse ajal olema 28. aastane.
Võimalik, et tal on ka naine Ann(o), aga ma pole kindel kas nad viienda revisioni ajal olid juba abielus.
See nagu sobiks http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 8,883,98,0" onclick="window.open(this.href);return false; .Päris kindel ma selles siiski pole.
Ainult ma ei saa sellest revisioonist üldse aru, kus üks pere-või leibkond lõppeb ja teine algab.
Minu asjatundmatule silmale tundub, et need nimed on seal lihtsalt suvaliselt reas. :?
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

No päris suvalises reas ei ole :)
Tisler Pauli pere koosneb temast endast, naisest Annost ja tütrest Annest, kes on revsijoni ajal kolmekuune. Tulnud on nad aga 'Rappel' kihelkonna mõisast (von dem Gute Rappel ??? Kirchs.), mis võiks ju Rapla olla, ehkki ma tolle kandi mõisatega kokku puutunud pole. See tähendab ka seda, et vähemalt Paul peab ka eelmise koha (Rapla? siis) 1795 loenduses olemas olema, nii 15 aastane esimeses, 1782 loenduse veerus - ja märkusega, et liikunud Iisakule või Vaivara kihelkonda.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Paul on Rapla kihelkonnas suht haruldane nimi. Säilinud 18.saj. materjalidest leiab ainult ühe Pauli nimelise ja see on ka 1777. aastal Kehtnas üks ristivanem rätsepasell Paul Jacob Bachmann.

Siin teemas otsitav Paul peaks olema sündinud ~1767. aastal, kuid Rapla sünnimeetrikad algavad alles 1773. aastaga, seega päris kindlalt ma väita ei julge, et ta pole Rapla kihelkonnast pärit. Leeris peaks olema ta käinud ~1785. aastal kuid ka leerilaste nimekirjas pole ühtegi Pauli nimelist.
Võimalik, et ta on ainult mõnda aega Rapla kihelkonnas elanud ning sündinud on kuskil mujal.

Eks kõik Rapla kihelkonna hingeloendid peab läbi vaatama.
1782. aasta Järvakandi, Lellapere ega ka Vahakõnnu hingeloendites Pauli nimelist ei esine.
Siit leiad algusleheküljed http://www.genealoogia.ee/esivanemad/ra ... ngeloendid" onclick="window.open(this.href);return false;


Kas Pauli surmaaeg on üles leitud? Seal võib ta sünnikoht kirjas olla.
Katsa
Postitusi: 3741
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Katsa »

Ma pakun, et seal 1795. a. hl-s on kirjas von dem Gute Kappel gekauft - ostetud Kabala mõisast. Kabala võib jällegi olla Viru-Nigula kihelkonnas asunud mõis, ja Rapla kihelkonnas on tõepoolest ka üks Kabala. Siis on veel Pilistvere kihelkonnas samanimeline mõis, aga tolle saksakeelne nimetus peaks olema Kabbal, nii et see on ehk vähem tõenäoline.
Katrin H.
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

See Kabala kõlab muidugi palju loogilisemalt. Paraku Viru-Nigula Kabalas sobivat Pauli silma ei hakanud, sobiv Anne (Anno) võib-olla hakkas - kui keegi aru saab, mis sinna sappa on kirjutatud: Saaga EAA.1864.2.V-40:142?1270,1550,936,318,0, Saaga EAA.1864.2.V-46:393?1258,892,1010,224,0
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Karoly
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 10. November 2010, 11:52:11
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Karoly »

Tänan kõiki aktiivsed otsijad ja kaasamõtlejaid.
Kui aega saan vaatan need Kabalate hingeloendid üle.


Kas Pauli surmaaeg on üles leitud? Seal võib ta sünnikoht kirjas olla.[/quote]

Paul suri hingeloendi järgi 1830. aastal. Jõhvi surmaregistritest ei ole veel jõudnud konkreetset kannet otsida.
Karoly
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 10. November 2010, 11:52:11
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Karoly »

Vaatasin minagi Viru-Nigula Kabala loendi üle, aga Pauli sealt küll ei leidnud. :(
Ja Pauli surmakande leidmine on ka oodatust keerulisem. Vaatasin nii 1831, kui ka järgneva aasta läbi, aga ei leidnud.
Saan ma üldse õieti aru.
Kas Paul on surnud 1831. aastal? http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 0,935,72,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

No see tähendab üldiselt, et Paul on surnud loendustevahelisel ajal (1816-1834). Hingeloendites on need surmaajad rohkem põhjenduseks sellele, et isikut enam üle loetud ei ole; täpsust sealt oodata kahjuks ei maksa.
Konkreetsel juhul võiks alul vast otsida vahemikust umbes 1826-1832 - ma saan aru, et loendajale on öeldud "mõne aasta eest" :)
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Karoly
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 10. November 2010, 11:52:11
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Karoly »

Midagi ma lõpuks leidsin, aga see vist pole õige Tisleri Paulus. :? Sest tundub, et too Paulus tundub olevat ainult viie aastane.
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,1111,62,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Vale rida vaatate vanuse koha pealt - 5-aastane oli eelmisel real surnud tütarlaps, Paulus oli 75-aastane (st kuskil vahemikus 55 kuni 80 :)).
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Karoly
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 10. November 2010, 11:52:11
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Karoly »

Vähemalt on see siis õige Paul(us). :lol:
Aga tegelikult olen endiselt hädas. Olen uurinud nii Rapla kui ka Viru-Nigula kihelkonna Kabala 1795.aasta hingelondid, aga Pauli/Paulust ei paista kusagi olevat.
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Abi hingeloenditest arusaamisel

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Spekuleerides võib pakkuda, et 1782 ei olnud Paul veel Kabalas (ja 1795 enam olnud) - sel juhul teda seal ka ei leia. Tundub ka, et Kabala (Jõhvi) abielumeetrika on selles ajajärgus olematu ehk ma ei suutnud ka abielu leida :(

Ülalviidatud Anno/Ann kahjuks ka ei sobi - desifreerisin natuke ja too Ann on samas külas õnnelikult abielus. Seega ka Pauli naine pole Kabalast.

Eks pea siis kogu Virumaa loendused üle lugema (huh) - Paul on ülimalt haruldane nimi ja peaks kohe näha olema. Vaja on leida Pauli kohta rida, kus ta 1782 on umbes 15 aastane (12-18) ja 1792 veerus on mingi äramineku märkus. Ah, ja Pauli isa pidi Jaak olema :)
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”