Madrus Paides

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Madrus Paides

Postitus Postitas müürisepp »

Tere,

palun öelge, mis ametit see mees pidas:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1,397,64,0" onclick="window.open(this.href);return false;

ja siin on seesama mahatõmmatult:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 9,425,69,0" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja siis palun öelge, kas te leiate siit õrna vihjetki, et see mees läks Peterburgi ära:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1911,136,0" onclick="window.open(this.href);return false;

See võtmesõna, kuhu ta läks, peaks olema valiku viimane sõna paremas nurgas (võib see olla Jamburg?).
Katsa
Postitusi: 3755
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Madrus Paides

Postitus Postitas Katsa »

On jah Matrose, aga õrnagi vihjet Peterburi suunas ei loe küll välja. Madrus võis Paides elada küll, kui ta näiteks erru oli saadetud.
Katrin H.
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Madrus Paides

Postitus Postitas müürisepp »

Aitäh.

Ma vaatasin, et Mats oli 1814 nekrutiks võetud. Vist esimene juhus kogu kirevas suguvõsas, kus keegi sellest ajast on ka ellu jäänud.

Minu otsitav Anton oli Peterburis klaverihäälestaja. Leidsin sügisel üles familysearchist ka tema 2 lapse sünnikirjed 80ndatest ja sealt kaudu ka tema naise perekonna, aga ta ise jäi salapäraseks. Mõtlesin, et vaatan uuesti üle, ehk leian ka abielukande, aga enam neid kirikuraamatuid seal ei ole.

Tulevane naine käis 1870 Jõhvis leeris, see Anton figureeris samal hooajal Jõhvis, abielukannet Jõhvi meetrikates pole ja naine läheb personaalraamatu andmeil vallalisena 1874 Peterburgi. Ma ei kujuta ette, kas see on piisav alus, et nad paari panna.
Paidest ei ole perekonnapärimustes juttugi. Ja noh, Peterburi Antonil on üks h-täht perekonnanimes lisaks, aga see ei ole vist näitaja.
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Madrus Paides

Postitus Postitas müürisepp »

Vahepeal on Matsiga kõik korda saanud, oli teine koguni pootsman, aga tütar Leena on veel vaja mehele panna.

Tahaks leida selle Leena Joannovi-Raudsepa-Musso 1. abielu andmeid.

Teada on see: Saaga EAA.1998.1.21:41

Ta läks hiljem üle luteri kirikusse: Vändras ja ta 2. mees jäi luteri usku: Saaga TLA.1409.1.7:69

Mul on tunne, et ta on Leena Joannov, sündinud Paide linnas 23.03.1854 ja Matsi tütar. Ühes kandes klapib neiupõlvenimi, teises sünnikuupäev (aga mitte aasta), Paides neid Joannoveid rohkem ei olnud. Nimed.ee arvab, et ta võiks olla Matvei tütar, aga ma ei tea, kust see on saadud. Ja viimane argument on see, et Matsi poja Antoni tütar suri salapärastel asjaoludel 1908. a Uue-Vändra mõisas Mastarul. Pruudipoolne abielu tunnistaja on aga Mastaru talu peremees (1879).

Vaja oleks leida Leena Joannovi abielukanne Mihhail Raudsepaga. Aga Paide õigeusukiriku arhiiv neid aastaid üldse ei kajasta. Kas see tähendab, et neid materjale pole säilinud? Kust ma veel leiaks mingeidki andmeid?

Kui teine mees oli Preisi alam, siis mis riigi alam oli tema naine? Kui ta 1895 võttis omale Vene kodakondsuse, kas selles toimikus võiks olla mingit vihjet naise kohta?

Kuskohas nad võiks olla hingekirjas? Ma ei saa aru nende suhtest Uue-Vändra Mastarro taluga, mul on tunne, et nad elasid seal, aga polnud omanikud?
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”