OLEN TÄIESTI HÄDAS

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
intom
Status: Eemal

OLEN TÄIESTI HÄDAS

Postitus Postitas intom » Kolmapäev 26. Detsember 2007, 22:47:12

http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 30&curr=10

Palun aidake aru saada Martinsonide osadest nimedest. Kõigepealt Heddi - kes ta on seal peres? Mina oma peaga saaksin aru nendest nimedest niiviisi, et Wio on perenaine - Ado Martinsoni abikaasa, aga Ado ise suri 1831. Neil olid pojad Johann, Mihkel ja Kaarel. Talus elas veel peremehe Ado õde Reet, kes oli invaliid. Siiani on kõik selge, aga edasi. Adol oli tegelikult 4 last ja kõige vanem oli tütar Ann (sünd. 1798). Kas seal edasi kirjas olev Ann ongi Ado tütar ning seal all omakorda Anne poeg Mihkel, kes on õigeusku läinud ning kellel on naine Mare? Edasi tuleb Luise Caroline, kelle osas pole ka küsimusi, sest tema on Kaareli naine, aga järgmine on Heddi. Kas Heddi on äkki Luise Caroline tütar, kes on abiellunud Mart Lempuga või on ta hoopis seal talus tüdrukuks ja Mart Lempu on tema isa nimi, aga kas vabadikukoht oli siis nii suur, et seal veel tüdrukuid peeti? Samas see Heddi oleks nagu sündinud Pärsamal ja Lempud on tõesti kirjas Pärsama personaalraamatus. See 1864 on Heddi nime taga ilmselt tema leeriaeg või kuidas?
Äkki leiduks keegi, kes selle "hiina mõistatuse" ära lahendaks ja siis äkki ütleks seda ka, mis on kirjas Mihkli ja Mare järel sellessamas lahtris, kus see Mart Lempu nimi kirjas on.
Leidsin veel ühe küsimuse - mis haigusesse suri 1843. aastal Reet? See on kõige viimane lahter. Üritasin kasutada saaga abimaterjale, aga mina sellist haiguse nime ei leidnud sealt või ei osanud välja lugeda.
Küsimusi palju, aga ehk aitab keegi :)

intom
Status: Eemal

Postitus Postitas intom » Laupäev 12. Jaanuar 2008, 17:18:01

Palun, kas keegi vaataks seda linki uuesti ja äkki oskaks mulle öelda, kes on need Ann, Mihkel, Mare ja Hedi seal Martinsonide personaalraamatus. Kas personaalraamatutes olid ikka kirjas ainult pereliikmed ja hingeloendites olid kõik, kes momendil talus elasid? Ma ei oska praegu kuidagi aru saada - kes need neli on ja mis nende järel olevasse lahtrisse on kirjutatud (7. lahter)

Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”