Kas 2 venda Jaani?

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Kas 2 venda Jaani?

Postitus Postitas müürisepp »

Palun lugege välja, mis on noorema venna juurde kirjutatud: Saaga EAA.1230.1.74:46
Vanem vend on sündinud Thomasel ja Ellol, noorem Thomasel ja Ellinal, aga lesk Ello sama sünnikuupäevaga on pärast Narvas edasi elanud.
turvamees
Postitusi: 992
Liitunud: Teisipäev 20. Jaanuar 2009, 19:12:01
Asukoht: Venemaa
Status: Eemal

Re: Kas 2 venda Jaani?

Postitus Postitas turvamees »

Kui ma ei eksi, siis on kirjas:

Dieser Sohn Jaan ist ein Verwandter nicht recht eingetragen
e.
see poeg Jaan on sugulane, on valesti registreeritud
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Kas 2 venda Jaani?

Postitus Postitas müürisepp »

Jah, ma nägin nüüd, et noorema Jaani ristiisaks on Thomas Sackermann, ehk siis 2 Toomast võtsid omale naised Ello ja Ellina ja said kahe peale sellise komplekti lapsi, nii et isegi kirikuõpetaja ei saand sotti. Mind tegelikult huvitas Ann, kes oli siis Toomase tütar, ei läinud koos Ello (või Ellina), Jaani ja Liisaga Narva , vaid läks hoopis kohapeal Peeter Tuuderile mehele, sai lapse, Peeter suri ära, läks Peterburi, laps suri ära. Ja siis mingi hetke pärast tuli Peterburist Jüri Rekkori naine Ann neiuna Sakkermann, kusjuures kummagi kohta ei ole teada sünnidaatumeid. Ja siis läksid jälle ära. Ei ole minu jaoks nii tähtis puu, aga lihtsalt Vaivara kant suudab mu peakese iga kell kinni kiiluda.
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”