Kas vanemate prk. nimed v nende isa nimed???

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
ontser85
Postitusi: 137
Liitunud: Pühapäev 05. Oktoober 2014, 17:53:10
Status: Eemal

Kas vanemate prk. nimed v nende isa nimed???

Postitus Postitas ontser85 »

Oskab ehk keegi ilma pildita aidata (ei oska pilti lisada..kui pilt arvutis)

Kui mul on pilt sünnitunnistusest ja seal on kirjas nt.

Perekonnanimi Semjonov
Eesnimi Jakob
sünniaeg
sündimise koht
isa Semjon Emiljanov -ven. Semion Emelianoff
ema Avdotja Iljin -ven. Avdotie Jlinie

Kas vanematel on kirjas nende prk. (sel juhul lapsest erinevad :O ) või siis vanemate isa nimed???

vaatasin tänapäeva sünnitunnistusi ja veidi erinevad on,et ei saa nagu aru

Ja kas nimi Evdokia ja Avdotja on samad nimed erineval kujul v on tegu ikkagi erinevate nimedega??? (ei ole vene keeles kodus)

Ette tänades!
arkin
Postitusi: 1506
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Kas vanemate prk. nimed v nende isa nimed???

Postitus Postitas arkin »

Tõenäoliselt on tegu Eesti vabariigi algusaastatega, võimalik, et Narvataguste või Setu aladega? Enamikul sealsest elanikkonnast polnud perekonnanimesid. Aastatel 1921-22 need vastavate nimekomisjonde poolt anti. Materjalid on Saagas leitavad.

Osundatud sünnitunnistuse järgi paistab, et perekonnanimi Semjonov on võetud isanime järgi. Sellist lahendust kasutati palju. Isa ja ema enda nimi viitavad sellele, et neil perekonnanimesid ei olnud, vaid Jakobi isa Semjoni isa oli Emelian/Emili/Jemeljan ja ema Avdotja isa oli Ilja.

Üldiselt Avdotja ja Jevdokia võib lugeda samaks nimeks küll. Jevdokia on ametlikum kirikunimi ja Avdotja kõnekeelsem vorm. Eks kirja- ja transkribtsiooni põhimõtted on ka muutunud ja nimekuju võibki olla veidi erinev (nt Evdokia/Jevdokia jne)
ontser85
Postitusi: 137
Liitunud: Pühapäev 05. Oktoober 2014, 17:53:10
Status: Eemal

Re: Kas vanemate prk. nimed v nende isa nimed???

Postitus Postitas ontser85 »

Uurisin ühel päeval Memoriaali ja sattusin kummalisel kombel sellise isiku peale nagu https://www.memoriaal.ee/otsing/?q=jakob+semjonov&f=all Jakob Semjonov ja hakkasin kahtlustama,et ehk on tegemist minu vanavanaisa vennaga aga ei tea kuidas seda kindlaks teha.

Tellisin koopia Jakob Semjonovi toimikust kus siis see info ka pärineb.

Jakob Semjonov

17.10.1897 (memoriaali järgi venelane aga sai siiski kodakontsuse 1934a.)

sündinud Pihkva kubermang Ostrovi raj. Lisini v. ristitud Nigula kirikus samas vallas

isa - Semjon Emeljanov (Semion Emelianoff)
ema -Avdotja Iljin (Avdotie Iline)


Andrei Semjonov (minu vanavanaisa)

13.10.1893

sündinud Pihkva kubermang Ostrovi raj. Mesovski v. ristitud Kozlonski krikus

isa - Semjon
ema - Evdokia

ehk oskab keegi aidata kuidas ma saaksin kindlam olla,et nad vennad on (sünnivallad on siiski erinevad...muidugi võisid vanemad liikuda) v kust/kuidas saaksin rohkem infot. See on liin millega olen jännis aastaid.
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”