Uurin suguvõsasid

Sakslased Eestis
Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Uurin suguvõsasid

Postitus Postitas Assar »

Need minu poolt uuritavad suguvõsad on tõenäoliselt kõik sakslased või tulnud Eestisse Saksamaalt. Loetlen siin juures

Andresen Bauschar Becker
Borck(Bork) Bretholt Brüggemann
Bö(h)ning v. Dellingshausen Dücker
Dreyer Dunker v. Eck(esparre), Ecke
Engelshausen Eschscholtz Garholt
Hartmann Hauenschildt Harde
Heyne v. Helwig Heinsen
Hoffmann Hesse(n) Hudde
Klostermann Knorr(e) Kulle
Köni(n)g Luhr( Lore) Meuseler (Meusler)
v. Müller Plugge v. Pröbsting
Schwarzkopf(-hoff) Hamm
Schumann Schönrock v. zur Mühlen (tor Molen)
Thiemann v. Wehren (Werne)

Nende seas on nii aadlimehi, kui ka saksa käsitöölisi ja kaupmehi. Suurem osa neist suguvõsadest on tegev olnud mitmel pool üle Eesti ja väljaspoolgi. Suuremad "peatuskohad" on olnud Tallinn, Tartu ja Narva.
Kes on nende suguvõsadega kuidagi kokku puutunud oma uurimistöös, või oskab nende kohta anda mingeid andmeid või vihjeid. Palun andke endast teada.

Assar Järvekülg
Viimati muutis Assar, Kolmapäev 29. November 2006, 17:39:11, muudetud 1 kord kokku.
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Postitus Postitas kroonstrom »

Tere!

Mingil põhjusel ei lähe Teile saadetud e-mail läbi. Seepäras vastan siin foorumis. Kahjuks ei ole mul nimetatud isikute (Borckide) kohta mingeid andmeid. Minu nimekirjades on lisaks mainitud Konstantin Borckile vaid üks Borki (Borcki?) nime kandev ohvitser - mereväe leitnant Leonid Borck (Vene kodusõja ajal Loodearmees Balti polgu 2. roodus noorem ohvitser).

Lugupidamisega,
Mati Kröönström
Baumthal
Postitusi: 18
Liitunud: Reede 18. Mai 2007, 14:11:05
Status: Eemal

von zur Müchlen

Postitus Postitas Baumthal »

on selline teos nagu "Album Livonorum" sealt saab elulood, vanemad, abikaasad ja lapsed, koos nenede abikaasadega ja ka abikaasade vanemad.
Kui on kindlate isikute kohta küsimusi meilige: baumthal01@hot.ee
Mul on see teos olemas.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Mis puutub mulle kirjutamisesse, siis nüüdseks on põhjus avastatud ja kõrvaldatud - st. mulle saab endiselt emaile saata.
Mis põhimõttel on see Album Livonorum koostatud, keda sealt üldse leida võib? Põhimõtteliselt on mul kümneid nimesid, kes on ka kõik kirja pandud, ning ei oska kedagi teiste seast välja tuua.

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Baumthal
Postitusi: 18
Liitunud: Reede 18. Mai 2007, 14:11:05
Status: Eemal

Albun Livonorum

Postitus Postitas Baumthal »

See on välja antud saksammaal 1970. ntadel aastatel endiste korporantide poolt. Kas seda Eestis on on veel on peale minu eksemplaari on küsitav. Kui teil on võimalik saatke mulle meilile nimed keda te uurite baumthal01@hot.ee
Karin Lindsalu(Heermeyer)
Postitusi: 86
Liitunud: Kolmapäev 01. Veebruar 2006, 20:48:02
Asukoht: aruküla, raasiku v. harjumaa
Status: Eemal

Pärnu linnas 1811 hingerevisjonis Eeckholz

Postitus Postitas Karin Lindsalu(Heermeyer) »

Tere Assar.
Leidsin selle täna.

Saaga EAA.1865.3.226/5:89

Olen leidnud Pärnust ka Eeck nimelisi. Saatsin info sulle meilile, aga meil tuli mulle jälle tagasi. Kui sa Hoffmanne otsides leiad kuskilt Amalia Emilie Dorothe Hoffmanni nimelise, sünd 1781 või 1782, siis anna mulle märku. Ma pole tema sündi siiani kuskilt leidnud.


Tervitades,
Karin
Karin Lindsalu(Heermeyer)
Postitusi: 86
Liitunud: Kolmapäev 01. Veebruar 2006, 20:48:02
Asukoht: aruküla, raasiku v. harjumaa
Status: Eemal

veel üks Eckholtz

Postitus Postitas Karin Lindsalu(Heermeyer) »

Anonymus
Postitusi: 4
Liitunud: Kolmapäev 27. Veebruar 2008, 16:02:02
Status: Eemal

Postitus Postitas Anonymus »

kroonstrom kirjutas:Tere!

Mingil põhjusel ei lähe Teile saadetud e-mail läbi. Seepäras vastan siin foorumis. Kahjuks ei ole mul nimetatud isikute (Borckide) kohta mingeid andmeid. Minu nimekirjades on lisaks mainitud Konstantin Borckile vaid üks Borki (Borcki?) nime kandev ohvitser - mereväe leitnant Leonid Borck (Vene kodusõja ajal Loodearmees Balti polgu 2. roodus noorem ohvitser).

Lugupidamisega,
Mati Kröönström
Minu andmete järgi sellist meest Balti pataljoni 2. kompaniis ei olnud. Küll aga vahemikus 30. juuni - 27. oktoobrini teenis 2. kompaniis lipnik/alamleitnant Fritz Borck, Karli poeg. Teenis ülestaati ohvitserina - ehk koosseisu välisena ehk reamehena.

Siim
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Anonymus kirjutas:
kroonstrom kirjutas:Tere!

Mingil põhjusel ei lähe Teile saadetud e-mail läbi. Seepäras vastan siin foorumis. Kahjuks ei ole mul nimetatud isikute (Borckide) kohta mingeid andmeid. Minu nimekirjades on lisaks mainitud Konstantin Borckile vaid üks Borki (Borcki?) nime kandev ohvitser - mereväe leitnant Leonid Borck (Vene kodusõja ajal Loodearmees Balti polgu 2. roodus noorem ohvitser).

Lugupidamisega,
Mati Kröönström
Minu andmete järgi sellist meest Balti pataljoni 2. kompaniis ei olnud. Küll aga vahemikus 30. juuni - 27. oktoobrini teenis 2. kompaniis lipnik/alamleitnant Fritz Borck, Karli poeg. Teenis ülestaati ohvitserina - ehk koosseisu välisena ehk reamehena.
Siim
See sai siis ilmselt olla Fritz Ernst Eduard Borck (10 VII 1894 Lükati – 18 VII 1964 Darmstadt). Tema kohta oman küll andmeid, kui kedagi peaks huvitama. Aga teisi Kroonströmi poolt mainituid ei oska olemasolevate andmete põhjal kellegagi seostada.

Assar Järvekülg
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Postitus Postitas kroonstrom »

Mereväe leitnant Leonid Borck teenis Balti polgus 2. roodus noorema ohvitserina. Allikas: Sergei Volkov. Ofitserõ flota i morskogo vedomstva. Opõt martirologa. Moksva: Russkii put 2004, lk. 60.
Anonymus
Postitusi: 4
Liitunud: Kolmapäev 27. Veebruar 2008, 16:02:02
Status: Eemal

Postitus Postitas Anonymus »

Jah minu väike viga. Leitnant Leo Borki nimeline mees teenis 2.kompaniis 2. veebruari seisuga 1920. Wrangell, Wilhelm. Geschichte des Baltenregiments. Reval, 1928.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Siin on ühe võimaliku Leonidi elulugu, kas see võiks olla too sama inimene. Kas tolle Leonidi kohta pole näiteks olemas isanime (eriti mis puudutab venekeelset allikat) vms. , mille järgi oleks kergem identifitseerida seda inimest.

Assar Järvekülg

Leo Nicolai Hermann Borck (21 II 1893 Tallinn – 31 XII 1945 Russland). Ingenieur. Besuchte bis 1911 das Nicolai Gymnasium zu Tallinn, studierte 1913 – 14 Schiffsbau und Maschinenbau an der Techn. Hochschule zu Gdansk und Köthen/ Anhalt. Bis 1918 Konstrukteur auf der Russisch – Baltisch Werft. Nahm 1918 – 20 am Estländis. Befreiungskriege als Artillerie – Techniker der Batterie „Balten – Regiment“ teil. Besuchte seit 1920 die Gewerbe- und Handelshochschule zu Köthen in Anhalt. 1923 Ingenieur des Maschinenbau, seit 1925 Inhaber eines techn. Vertretungsgeschäfts zu Tallinn und Generalvertreter deutscher Industriewerke für sämtliche Randstaaten. Im Zuge der baltendedeutschen Umsiedlungsaktion gelangte die Familie Ende 1939 nach Poznan, wo Leo ein Ingenieurbüro als Treuhänder, später als Inhaber, übernahm. Nach seiner Einberufung als russischer Dolmetscher zur Deutschen Wehrmacht 1942 wurde der Betrieb bis zur Vertreibung im Januar 1945 von seiner Frau weitergeleitet. Leo selbst ist in den Wirren der letzten Kriegstage wahrscheinlich irgendwo in der Markt Brandenburg ums Leben gekommen.
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Postitus Postitas kroonstrom »

Leonid Borcki isanime ei ole teatmikus kahjuks märgitud.
Anonymus
Postitusi: 4
Liitunud: Kolmapäev 27. Veebruar 2008, 16:02:02
Status: Eemal

Postitus Postitas Anonymus »

kui saan reedel arhiivi minna siis vaatan kas tema teenistustoimik on alles.
Wilholmensis
Postitusi: 99
Liitunud: Neljapäev 03. Veebruar 2011, 17:17:02
Status: Eemal

Re: Uurin suguvõsasid

Postitus Postitas Wilholmensis »

von zur Mühlenitest on andmeid Wilholmi kogus, Tudust peamiselt.
Oli ka Nicolai von zur Mühleni leerikaustik olemas, aga selle varastas ära EELK Konsistooriumi arhivaar.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Uurin suguvõsasid

Postitus Postitas Assar »

Wilholmensis kirjutas:von zur Mühlenitest on andmeid Wilholmi kogus, Tudust peamiselt.
Oli ka Nicolai von zur Mühleni leerikaustik olemas, aga selle varastas ära EELK Konsistooriumi arhivaar.
Kas saab täpsustada seda Wilholmi kogu. guugeldamise tulemusel sattusin ma Para-Webi foorumisse ja ei miskit muud huvitavat :(

Kus see asub ja mismoodi seda kasutada saaks?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Wilholmensis
Postitusi: 99
Liitunud: Neljapäev 03. Veebruar 2011, 17:17:02
Status: Eemal

Re: Uurin suguvõsasid

Postitus Postitas Wilholmensis »

See raamatukogu kuulub libertiitide organisatsiooni alla ja lõpetas Eestis tegevuse, keskus asub Itaalias. Parafoorumis oli sellest juttu, kuna otsiti mingit raamatut taga, mille olemasolust anti viide sellele raamatukogule.
Veel eelmisel aastal sai läbi Itaalia tellida koopiaid Wilholmi kogu artefaktidest, mis olid kokku pakkimata, nüüd ei saa miskit, peab ootama ära, millal fondid on Sienasse viidud jne.
Vasta

Mine “Sakslased”