Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Teated suguvõsa kokkutulekute kohta. Pealkirja/teemasse kindlasti kirja panna suguvõsa nimi ning võimalusel ka päritolu kihelkond!
Vasta
Aikkki
Postitusi: 19
Liitunud: Reede 04. Juuni 2010, 22:30:06
Status: Eemal

Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Postitus Postitas Aikkki »

Kaks küsimust suguvõsa kokkutulekute kohta. Ise ei ole ühelgi käinud, seepärast palun vabandust, kui väga totrad on.

Hakkas huvi pakkuma, mismoodi leiate üles need praegu elavad sugulased? Saagas olen mina kohanud personaalraamatus 20.sajandi esimese kolmandiku kohta andmeid, aga nende põhjal ei sõida eriti kaugele. Isegi kui mõnel sugulasel on oma sugupuu-jupike genisse üles riputatud, ei pruugi tal seal ajas tagasi piisavalt andmeid olla, et teda mõne suurema sugupuuga siduda. Minu meelest on genis lõviosa sugupuid just pisikesed oksakesed, mitte puud. Tavaliselt vanaema neiupõlvenime ikka teatakse, aga vanavanemate nimedega on juba raskusi.

Teine küsimus on selline, et mida tehakse üldse suguvõsa kokkutulekul? Mismoodi see üritus välja näeb? Millest tasuks hoiduda ja mis on hästi töötanud? Kuna üksjagu on neid kokkutulekuid siingi välja hõigatud, siis neid, kel kogemusi jagada, peaks olema omajagu.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Erinevatest sugupuu kokkutulekutest on kirjutatud ka Genealoogia seltsi laualehes "Põlvnemislugu"
Osa lehti võid leida ka Genealoogia Seltsi Tallinna osakonna kodulehelt

Lehtede sisust otsimiseks kasuta Googlit
Loopmann
Postitusi: 114
Liitunud: Kolmapäev 21. September 2005, 19:33:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Postitus Postitas Loopmann »

nii palju kui ma asjast olen aru saanud:
võiks olla 1 või 2 sellist tuntumat kes ühendaksid selle kokkutuleku(kui sugulased üldse ei tunne või ole isegi kunagi
näinud,mis ka ju võimalik mõnedes suguvõsades)eks neid neiupõlvenimesid peaks ikka teadma kah.eks enamik suguvõsa
huvilisi sooviks kokkutulekutel ka vanafotosi näha.aga eks see ole ikka inimeste enda otsustada mis toimub
konkreetsel suguvõsa kokkutulekul,kellel on "uuriv saal",kellel pidu ja pillerkaar ning viinad.kolmandal mingid mängud.
neljandal kõik see koos.aga muidugi on suguvõsa väga väga raske,kui sugulased üldse üksteist ei tunne.
Aikkki
Postitusi: 19
Liitunud: Reede 04. Juuni 2010, 22:30:06
Status: Eemal

Re: Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Postitus Postitas Aikkki »

Aga kas on üldse mingeid võimalusi peale geni leida kaugeid sugulasi, keda ei tunne? Kui tunned näiteks vanaisa õdede-vendade järeltulijaid, aga kaugemalt mitte, siis kas on üldse võimalust nendega tutvuda? Näiteks vanaisa vanaisa järglasi leida, kui keegi teadaolevatest sugulastest neist midagi ei tea ning genist ka kedagi leida ei õnnestu? Või kas üldse on mõtet punnitada kaugeid sugulasi tundma õppida? Ehk polegi võõraste inimestega midagi peale hakata?
Loopmann
Postitusi: 114
Liitunud: Kolmapäev 21. September 2005, 19:33:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Postitus Postitas Loopmann »

See on sinu otsustada,kas tahad saada nendega tuttavaks või mitte,seda ei tohiks mõjutada.kuid kui sind ju huvitab
suguvõsa ja sellega seotuv(fotod või mõne inimesi mälestused,kes nüüdseks juba kustunud)aga ekspress hotline'ist
võib leida mõningaid sugulasi,kuid siis peab ikka kedagi läbi helistama,kõik ei pruugi sugulased.aga selles suhtes
on teil kindlasti,sest nõbud(onupojad/onutütred/tädipojad/täditütred)kes pole vb isegi,et kunagi üksteist näinud.
kaugematest ei hakka rääkimagi :)
mihklepp
Postitusi: 80
Liitunud: Neljapäev 01. Aprill 2010, 21:01:04
Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Postitus Postitas mihklepp »

Mul vedas ja sain kätte nelja venna kirjed aastatevahemikust 1777-1789, nendest kolme venna( läksid kolme eri taluga edasi) järglasi, enamasti meesliinis, on tänapäeval üsna arvukalt, kuid nimed eestindati väga erinevalt. Põlvkondade õdede saatusi ei ole veel jõudnud uurida, kuigi üks haru tuleb vallaslapse järgi tänapäevani välja. Hetkel on kirjas 11 põlvkonda enda poolt vaadates.
Ma ise otsiks küll kontakti, ikkagi sugulased juu ja hea andmeid vahetada.
Volens, Burkowsky, Lihulinn, Jürgens, Kauber
Mihkelson, Perkmann, Soontak jt - Pärnumaa
www.mihklepp.eu
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Postitus Postitas passer urbanus »

mihklepp kirjutas:Mul vedas ja sain kätte nelja venna kirjed aastatevahemikust 1777-1789, nendest kolme venna( läksid kolme eri taluga edasi) järglasi, enamasti meesliinis, on tänapäeval üsna arvukalt, kuid nimed eestindati väga erinevalt. Põlvkondade õdede saatusi ei ole veel jõudnud uurida, kuigi üks haru tuleb vallaslapse järgi tänapäevani välja. Hetkel on kirjas 11 põlvkonda enda poolt vaadates.
Ma ise otsiks küll kontakti, ikkagi sugulased juu ja hea andmeid vahetada.

1777 kuni 2010 -> 11 põlvkonda? keskmine põlvkond 23,3 aastat? võimalik.

mul on 1671 aastast 11 põlve mu pojani (8).
Aikkki
Postitusi: 19
Liitunud: Reede 04. Juuni 2010, 22:30:06
Status: Eemal

Re: Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Postitus Postitas Aikkki »

Mihklepp, aga mismoodi Te nende õdede jälgi tänapäevas otsite? Ma ei räägi praegu mitte niivõrd selles mõttes, et eesnimede arv oli vanasti imepisike ja nimed muudkui kordusid ja kordusid, eesnime kirjapilt olenes kirjutaja suvast, perenimi muutus ajas ja võis samal ajal erinevate kirjapanijate poolt erinev nimi olla kasutusel, et hingeloendites naiste liikumist ei näidatud, et kirikuraamatud võivad olla lünklikult säilinud jne, st ohust väga vanas ajas vale teed minna. Ma pean silmas just seda, kuidas leiate nende inimeste järeltulijaid, kes on sündinud 19.sajandi lõpus või 20. alguses, st keda võib kohata Saagas kättesaadavates personaalraamatutes?
mihklepp
Postitusi: 80
Liitunud: Neljapäev 01. Aprill 2010, 21:01:04
Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Postitus Postitas mihklepp »

passer urbanus kirjutas:
mihklepp kirjutas:Mul vedas ja sain kätte nelja venna kirjed aastatevahemikust 1777-1789, nendest kolme venna( läksid kolme eri taluga edasi) järglasi, enamasti meesliinis, on tänapäeval üsna arvukalt, kuid nimed eestindati väga erinevalt. Põlvkondade õdede saatusi ei ole veel jõudnud uurida, kuigi üks haru tuleb vallaslapse järgi tänapäevani välja. Hetkel on kirjas 11 põlvkonda enda poolt vaadates.
Ma ise otsiks küll kontakti, ikkagi sugulased juu ja hea andmeid vahetada.

1777 kuni 2010 -> 11 põlvkonda? keskmine põlvkond 23,3 aastat? võimalik.

mul on 1671 aastast 11 põlve mu pojani (8).
Parandan veidi, jätsin täpsustamata.
Nende nelja venna vanaisa Michel, kes sündis 22. juuli 1714, on kümnes põlv minust, minu õetütrest 11, tema isa Tiibuse Mihkli talu Jürri on 11nes põlv minust, tema sündis millalgi 168x-169x.
1714-2009 -> 11 põlvkonda, keskmine põlvkond ca 26, mis peab ka üldiselt paika.
Volens, Burkowsky, Lihulinn, Jürgens, Kauber
Mihkelson, Perkmann, Soontak jt - Pärnumaa
www.mihklepp.eu
mihklepp
Postitusi: 80
Liitunud: Neljapäev 01. Aprill 2010, 21:01:04
Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Postitus Postitas mihklepp »

Aikkki kirjutas:Mihklepp, aga mismoodi Te nende õdede jälgi tänapäevas otsite? Ma ei räägi praegu mitte niivõrd selles mõttes, et eesnimede arv oli vanasti imepisike ja nimed muudkui kordusid ja kordusid, eesnime kirjapilt olenes kirjutaja suvast, perenimi muutus ajas ja võis samal ajal erinevate kirjapanijate poolt erinev nimi olla kasutusel, et hingeloendites naiste liikumist ei näidatud, et kirikuraamatud võivad olla lünklikult säilinud jne, st ohust väga vanas ajas vale teed minna. Ma pean silmas just seda, kuidas leiate nende inimeste järeltulijaid, kes on sündinud 19.sajandi lõpus või 20. alguses, st keda võib kohata Saagas kättesaadavates personaalraamatutes?
a) No ühe haru järeltulijad võtsid Genis ühendust ja sai ühe peretütre detailselt ära lahendada. Ehk siis juhuslikkus.

b) Sünnimeetrikasse pandi nimevahetuse käigus kirje, et too isik vahetas ees ja/või perenime selleks jne.

b) Muidu lapan läbi abielumeetrikaid, siis näeb, kes kuhu mehele läks.

Olen täheldanud, et 19. sajandi peremees on naise vahetanud uuema mudeli vastu enamasti eelmise naise surma puhul. Ehk siis on lähtutud praktilisusest, et väikestel lastel on ema-kuju tarvis, seetõttu on mindud kiirelt uuele ringile. On olnud vahel arusaamatusi personaalraamatutes, et millised lapsed millise naisega ehk ema nimi on jäänud arusaamatuks, siin aitas sünnimeetrika.

Üldjoontes on peretütred liikunud ühe kirikuraamatu piires.

Hetkel on peretütarde saatuste uurimine alles lapsekingades, kuna tükk jamamist on juba meestega, kuna eestindamata perenimi Mihkelson eestindati erinevalt ja mitmed harud on/võivad olla väljasurnud.

Siin just paar nädalat tagasi sain kokku mingi 6 põlve onupojaga. tema esiisa( isa Mihkli isa Hansu isa Jaani isa Jüri isa Mihkel) (1777-1842) ja minu esiisa ( 1780-1843) olid vennad, tema oma jäi isatallu, minu oma läks koduväiks enam-vähem naabertallu.
Volens, Burkowsky, Lihulinn, Jürgens, Kauber
Mihkelson, Perkmann, Soontak jt - Pärnumaa
www.mihklepp.eu
micky
Postitusi: 131
Liitunud: Teisipäev 03. Aprill 2007, 16:10:04
Asukoht: Virumaa
Status: Eemal

Re: Räägiks õige suguvõsast ja kokkutulekutest

Postitus Postitas micky »

Proode suguvõsa esimene kokkutulek toimud 1997. aastal. Polnud Saagat ega Genit. Muidugi ei teadnud ka esivanemaid 18. sajandist. Ühe sõnaga: kokku tulid 1844. aastal sündinud Mart Proode järglased. Kuna Mardil oli palju lapsi, siis sai seegi seltskond päris suur. Kohal oli umbes 150 inimest. Kuidas kõik üles leiti? Lihtsalt, kuigi selleks kulus päris mitu aastat. Tegutsesime kolme inimesega. Keegi ju kedagi teadis ja siis sõitsime - käisime need teadaolevad läbi. Nemad omakorda teadsid veel kedagi. Siis said läbi käidud ka need isikud, kelle kohta andmeid saime ja nii edasi. Praegu, kui tänu Saagale on esimene teadaolev esivanem sündinud 17. sajandil ja järglasi ikka tohutult palju, siis mõtlen, et kas nii suure suguvõsa kokkutulek üldse mõtet omab, kuigi sihikindla tööga saaks ju sellegi suguvõsa tänapäeval eksisteerivad liikmed üles leida. Eeldusel muidugi, et seda tööd ei tee üks isik. Siiski arvan, et juba koha leidmine kõikide sugulaste kokkukogumiseks oleks ülikeeruline. Targem oleks vist kuskilt piir tõmmata ja asja eri harude kaupa vaadata. Kõnealuse suguvõsa puhul olen mõelnud, et selleks erinevatele harudele ülemineku kohaks võiks olla Mart Proode vanaisa Sepa Mardi lapsed ( 3 ). Põhimõtteliselt saaks kolm erinevat kokkutulekut, kus siis ka teisi harusid saaks teoreetiliselt tutvustada. Sellised on minu mõtted, aga eks mõtteid on sama palju kui inimesi.
Vasta

Mine “Suguvõsa kokkutulekud”