Postak-Põldroos-Pälsing suguvõsa

Teated suguvõsa kokkutulekute kohta. Pealkirja/teemasse kindlasti kirja panna suguvõsa nimi ning võimalusel ka päritolu kihelkond!
Vasta
S2rasilm
Postitusi: 3
Liitunud: Teisipäev 20. Mai 2008, 14:39:05
Status: Eemal

Postak-Põldroos-Pälsing suguvõsa

Postitus Postitas S2rasilm »

Meie suguvõsal on olnud juba 3 kokkutulekut, järgmine toimub 2009 aastal. Hetkel pean siin veidikene ringi surfama, et edasi vestelda sellel teemal ning pikemalt :)
Hetkel siin tahaks tasapisi uurida veel suguvõsa kohta, kuid Pälsing´u koha pealt olen ummikus- infot veel liiga vähe. Mul pole kahjuks õrna aimugi kust see nimi alguse sai.
Kui keegi oskab suunata, oleks väga tänulik.

Kokkutulekutest siis nii palju, et neid on meil kokku toimunud juba 3 tk, neljas on tuleval aastal. Kokkutulekud on kõik toimunud Pajusi vallas, Loopre külas. Mu vanaema Aino, abiellus mu vanaisaga, ja temast sai Aino Pälsing. Nende lapsed on kõik kasvanud Loopre külas ja käinud siis koolis kas Pisisaares või Adaveres.
1995.a ( kui ma nüüd hästi mäletan) oli meie esimene kokkutulek.
2003 oli teine kokkutulek, taaskord Loopres. Samad inimesed- uued näod elukaaslased, lapsed.
2006 oli kolmas, taaskord Loopres. Kokku saime 70 inimest, osad ei saanud kahjuks ühineda.
2009 tuleb neljas kokkutulek, mis on samuti Loopres.
Viimati muutis S2rasilm, Neljapäev 29. Mai 2008, 20:24:05, muudetud 2 korda kokku.
tets
Postitusi: 137
Liitunud: Teisipäev 31. Juuli 2007, 12:57:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas tets »

Tere,
minu koolikaaslaste hulka Adaveres kuulus õige mitu Pälsingut, kes elasid Pajusis. Kui uurisin oma kodukoha (st Adavere ajalugu) puutusin ka õige mitu kokku nimega Pelsing e Pälsing. Minu arvates on nad pärit Adavere mõisast. Soovitan otsida Põltsamaa kiriku alt näit kasvõi seda personaalraamatut - Saaga EAA.1168.1.209:56
Minu arvates on Onomastika andmebaasis lihtsalt viga, seal toodud nimi Petsing Adavere vallas peaks olema Pelsing.
Ja praegu elab Pälsinguid palju ka Viljandimaal

Tervitades
Lea
whosol
Postitusi: 231
Liitunud: Laupäev 04. Märts 2006, 20:02:03
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas whosol »

Martin Pelsing (sünd. 29. veebruar 1884) abiellus 15. veebruaril 1915. aastal Pilistveres Liina Räppo'ga (sündinud 1. jaanuar 1896 Vitsjärve külas).
Veidi on andmeid ka Postak'ite kohta kui Teid huvitab.
S2rasilm
Postitusi: 3
Liitunud: Teisipäev 20. Mai 2008, 14:39:05
Status: Eemal

Postitus Postitas S2rasilm »

tets kirjutas:Tere,
minu koolikaaslaste hulka Adaveres kuulus õige mitu Pälsingut, kes elasid Pajusis. Kui uurisin oma kodukoha (st Adavere ajalugu) puutusin ka õige mitu kokku nimega Pelsing e Pälsing. Minu arvates on nad pärit Adavere mõisast. Soovitan otsida Põltsamaa kiriku alt näit kasvõi seda personaalraamatut - Saaga EAA.1168.1.209:56
Minu arvates on Onomastika andmebaasis lihtsalt viga, seal toodud nimi Petsing Adavere vallas peaks olema Pelsing.
Ja praegu elab Pälsinguid palju ka Viljandimaal

Tervitades
Lea
jah see Viljandimaa Pälsing on mu isa ja onu oma juurtega.

Kas võib olla nii, et need Teie koolikaaslased olid pärit nt. Looprest?
S2rasilm
Postitusi: 3
Liitunud: Teisipäev 20. Mai 2008, 14:39:05
Status: Eemal

Postitus Postitas S2rasilm »

whosol kirjutas:Martin Pelsing (sünd. 29. veebruar 1884) abiellus 15. veebruaril 1915. aastal Pilistveres Liina Räppo'ga (sündinud 1. jaanuar 1896 Vitsjärve külas).
Veidi on andmeid ka Postak'ite kohta kui Teid huvitab.
Tere,

suur tänu. Andmeid läheb alati tarvis ;)
whosol
Postitusi: 231
Liitunud: Laupäev 04. Märts 2006, 20:02:03
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas whosol »

Saatsin Teile andmetega privaat sõnumi.
tets
Postitusi: 137
Liitunud: Teisipäev 31. Juuli 2007, 12:57:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas tets »

Tere


Kas võib olla nii, et need Teie koolikaaslased olid pärit nt. Looprest?[/quote]

Väga tõenäoline, et nad elasid Loopres. Leo Pälsing õppis minust aasta eespool, ka Jüri Pälsingu ja Malle Pälsingu nime mäletan, aga nemad olid juba vanemad. Sorteerisin oma märkmeid ja leidsin veel mõned Pälsingud, kes ammustel aegadel Adavere mõisas elanud: KAi Pelsing, sünd 1824, Leno Pelsing, sünd 1825, Jaan Pelsing, sünd 1825 (vbl kaksikud), Andres Pelsing, sünd 1828, Ewa Pelsing, sünd 1830, Liso Pelsing, sünd 1833, MArri Pelsing, sünd 1840, surnud lapsena, , Ado Pelsing, sünd 1845, Jüri Pelsing, sünd 1842, surn lapsena,
Andmed on pärit Adavere-Puiatu koolilaste nimekirjadest ja tuleks muidugi kirikuraamatutest üle kontrollida.


Lea
kallis13
Postitusi: 4
Liitunud: Laupäev 13. Aprill 2013, 11:06:04
Status: Eemal

Re: Postak-Põldroos-Pälsing suguvõsa

Postitus Postitas kallis13 »

Tere!
Ka mina otsin oma isapoolseid sugulasi.Minu vanaema oli Veera Pälsing (Pahkla) sünd.1906.Arvan et olid pärit Adaverest.Arhiivist leidsin Jüri ja Anna Pälsingu nime.Ei tea kas nemad võivad olla mu vanaema vanemad.Kas keegi teab midagi Pälsingutest?
Ette tänades
Vasta

Mine “Suguvõsa kokkutulekud”