Perenimi Mahlstein

Vasta
Fam
Postitusi: 22
Liitunud: Pühapäev 25. Detsember 2005, 13:57:12
Asukoht: Viljandi
Status: Eemal

Perenimi Mahlstein

Postitus Postitas Fam »

Uurin juba pikemat aega põhiliselt Tartu-Maarja kihelkonnas (kuid ka mujal Tartu maakonnas) elanud Mahlsteine. Nime on eestindamise käigus muudetud nii Metsojaks kui Malvetiks. Pärit on nimi hoopis Sveitsist. Uurinud olen kuni 1828 aastani.
Parim viis säilitamaks hingerahu on isikliku arvamuse puudumine!
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas fred.puss »

Kas need on Mahlsteinid, kes olid enne ka Mällod? Lydia Männik-Mahlstein on ka sellest suguvõsast?
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
Fam
Postitusi: 22
Liitunud: Pühapäev 25. Detsember 2005, 13:57:12
Asukoht: Viljandi
Status: Eemal

Postitus Postitas Fam »

See on täiesti võimalik. Olen leidnud, et Mahlstein on muudetud ka Mälloks, Türil aastal 1936. Kui nimi oli enne seda Mällo, siis on tegemist teise sugupuuga.
Kuid kas Männik-Mahlstein on Lydia neiupõlvenimi või on ta selle saanud abielludes?
Parim viis säilitamaks hingerahu on isikliku arvamuse puudumine!
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas fred.puss »

Lydia oli neiuna Mahlstein, abielludes kirjastaja Hans Männikuga oli ta Lydia Mahlstein-Männik.

Võibolla Mällo nimi võeti just sellepärast eestistamisel, et ta oli perekonnal varem kunagi juba olnud.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
Fam
Postitusi: 22
Liitunud: Pühapäev 25. Detsember 2005, 13:57:12
Asukoht: Viljandi
Status: Eemal

Postitus Postitas Fam »

Kui võimalik siis oleks hea kui ma saaksin Lydia sünniandmeid võrrelda sugupuus olevate isikutega. Üks Lydia on isegi olemas kuid ei tea kas see sama Lydia.
Parim viis säilitamaks hingerahu on isikliku arvamuse puudumine!
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas fred.puss »

Lydia sündis 1888 Tartumaal (mul pole täpsemalt, küllap on tema andmed mõnes Tartu linnakoguduse personaalraamatus, pigem vist Maarjas või isegi Jaanis, kuna ta on maetud Raadi kalmistule, ma peast ei mäleta, vist Jaani koguduse ossa, aga võibolla ka Maarja koguduse ossa). Tema isa oli Daniel. 1918 abiellus Lydia Hans Männikuga. Aga uurinud oleme Theone Mahlsteini suguvõsa samuti.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
Fam
Postitusi: 22
Liitunud: Pühapäev 25. Detsember 2005, 13:57:12
Asukoht: Viljandi
Status: Eemal

Postitus Postitas Fam »

Tegu ongi siis sama inimesega kes minu sugupuus. Kuigi minu andmete põhjal on Lydia pärisnimi Lydia Elvire Ernestine Mahlstein. Lydia oli seega minu ema vanaisa onutütar ja Theone Lydia õde, kes suri 2 aastasena.(vähemalt minu andmete põhjal.) Lydia sünniks on märgitud (vana kalendri järgi) 11.08.1888 Tartus. Isaks oli Taniel/Daniel Mahlstein (05.04.1853 Kiidjärve) ja emaks Maria Elisabeth Mahlstein (10.06.1856 Tammistu); lisaks on märgitud et ema neiupõlvenimi oli samuti Mahlstein.
Lydial olevat veel 2 venda: Emanuel Adolph Aleksander Mahlstein ja Hugo Ferdinand Mahlstein.

Nüüd aga leidsin saagast lehe, kus on Lydia ema Maria sünniandmed. Seal antakse neiupõlvenimeks hoopis Mällo mitte Mahlstein, isaks Jaan Mällo.
Parim viis säilitamaks hingerahu on isikliku arvamuse puudumine!
Fam
Postitusi: 22
Liitunud: Pühapäev 25. Detsember 2005, 13:57:12
Asukoht: Viljandi
Status: Eemal

Postitus Postitas Fam »

üks kirikulehe väljavõte asjast huvitatutele:

http://www.hot.ee/keydonx/Mahlstein.pic.bmp
Parim viis säilitamaks hingerahu on isikliku arvamuse puudumine!
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas fred.puss »

Mällo oli Mahlsteinide varasem perekonnanimi. Hingeloendites on algul Mällo, siis Mällo, genannt ("nimetatud ka") Mahlstein, või oli see vastupidi (peast ei mäleta praegu).
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
Fam
Postitusi: 22
Liitunud: Pühapäev 25. Detsember 2005, 13:57:12
Asukoht: Viljandi
Status: Eemal

Postitus Postitas Fam »

Sain nüüd väheke uut infot. Vanatädi rääkis, et tema vanaisa oli abiellunud saksa paruni tütrega.. ja sellest ajast saati siis võetud kuskilt millegipärast Mahlstein nimeks... kuidas asi täpselt oli ei tea.. pean uurima. Veel rääkis vanatädi, et mingit liinipidi läks keegi itaaliasse.. ja sealt vist edasi šveitsi.
Parim viis säilitamaks hingerahu on isikliku arvamuse puudumine!
andri.riid
Postitusi: 141
Liitunud: Teisipäev 25. Oktoober 2005, 11:00:10
Asukoht: Saue vald
Status: Eemal

Re: Mahlstein family

Postitus Postitas andri.riid »

See thread on nagu suguvõsauurija soovunelm :)

To the person from Switzerland: Yes, they are discussing your probable roots. Send an e-mail to the character named Fam.
Vasta

Mine “Tartu-Maarja kihelkond”