Freewald (Freiwald, Freivald)

Vasta
Liina Muuga
Postitusi: 34
Liitunud: Reede 02. Jaanuar 2009, 16:32:01
Status: Eemal

Freewald (Freiwald, Freivald)

Postitus Postitas Liina Muuga »

Ehk on keegi kokku puutunud nimega Freewald (Freiwald, Freivald) Kodavere kihelkonnas? Oma äia isapoolse vanaema Matilde Irene Freewaldi vanemate ja sünni kohta ei ole ma suutnud millegipärast andmeid leida. Teada on, et ta olevat antud kasulapseks (võimalik, et mitteametlikult?) Torma sakslasest mõisavalitseja juurde, kelle hüüdnimi oli Sakra, kuid pärisnimi midagi muud. Torma kirikuraamatust võib lugeda, et Matilde on sündinud Kukulinnas ning abiellus 15.10.1873 Tormas kõrtsmik Kaarel Eduard Jakobsoniga. Minu äia jutu järgi olevat vanaemal ka vend olnud, kelle nimi oli Eduard. Ja tõepoolest - kirikuraamatu järgi elaski Kodavere kihelkonnas Alatskivi lähedal Torila külas Eduard Freiwald koos oma naise Annaga (nad abiellusid Tormas 1876). Kes olid aga Eduard ja Matilde Irene Freiwaldi vanemad? Olen läbi kamminud nii Kodavere kui ka Torma kihelkonna Freiwalde, aga rohkem targemaks saanud ei ole. Võib-olla on mõni Kodavere Freewald kellelgi sugupuus sees?
Liina Muuga
Postitusi: 34
Liitunud: Reede 02. Jaanuar 2009, 16:32:01
Status: Eemal

Re: Freewald (Freiwald, Freivald)

Postitus Postitas Liina Muuga »

Olen Sulle ülitänulik, et leidsid! :) :) :) Nüüd on jälle võmalik edasi uurida. Kõik viitab sellele, et just see ongi õige pere! Mil viisil Sa nad leidsid?
tilulilu
Postitusi: 431
Liitunud: Pühapäev 09. Jaanuar 2011, 21:38:01
Status: Eemal

Re: Freewald (Freiwald, Freivald)

Postitus Postitas tilulilu »

Uurisin onomastikast, et kus kohas on Freiwald perenimeks antud. Oli kaks kohta, Kodavere kihelkond, Kokora mõis ja Helme kihelkond, Lõve mõis.Kuna Kokora mõis tundus tõenäolisem, võtsin siis hingeloendid ette ja asusin otsima.

Airi
Vasta

Mine “Kodavere kihelkond”