Kas keegi teab

Vasta
Saile
Postitusi: 50
Liitunud: Kolmapäev 17. Juuni 2009, 14:39:06
Status: Eemal

Kas keegi teab

Postitus Postitas Saile »

Kuna oma emapoolse suguvõsa liiniga pole kunagi kokku puutunud, siis hetkel mind huvitab milline on sealpoolne suguvõsa põlvnemine.
Mul on teada järgmised andmed:
Vanavanaisa Ivan Abramov s.24.06.1874 Kastre Võnnu vald, Piirissaarel
Vanavanaema Jevdokia(Eudokia)Abramov(n Blinov)s 01.03.1879Tartus
Neil sündis 24.10.1910 a Piirissaarel tütar(minu vanaema) Zinaida(Sinaiida)Abramov(a).Suri 1985 Tähtvere külanõukogus.
Mingitel põhjustel(arvatavasti tööga seoses) sattus vanaema Tähtvere kanti Lüdimuse(Lüddimoisa)tallu. Hingeloendites on ta Pihva küla alla, kuid praeguse haldusjaotuse järgi võib see jääda Rahinge alla. Seal sündis minu ema 1937 a., dokumentide järgi vallaslapsena.
3 a sattus ta aga lastekodusse. Sinna olid teda viinud 2 vanemat inimest eesti keelt kõnelevat naine ja mees.Elati eestikeelses keskkonnas.
Olen tänulik iga teate eest, sest olen endale tekitanud palju küsimusi.
Eriti huvitab mind vanavanemate põlvnemise loo uurimine, nende õed/vennad ja nende vanemad omakorda ja kuskohast siis üldse Eestisse satuti ja millisest ajast.
Ette tänades
Saile
Saile
Postitusi: 50
Liitunud: Kolmapäev 17. Juuni 2009, 14:39:06
Status: Eemal

Re: Kas keegi teab

Postitus Postitas Saile »

Lisan veel siia, et Zinaida(Sinaida) Abramova suri Tähtvere vallas 1985 aastal. Võibolla on veel inimesi, kes oskavad sealkandis tema kohta midagi lisada. Kõik mälestused ei pruugi olla positiivsed, aga iga tähelepanek on omamoodi tähtis inimeste ajalugu üles kirjutades.
Tõenäoliselt võib sealkandis olla ka Zinaida enda emapoolseid sugulasi, kes kandsid nime Blinov.
Saile
Vasta

Mine “Tartumaa üldküsimused”