andke nõu, palun!

Vasta
sirje
Status: Eemal

andke nõu, palun!

Postitus Postitas sirje »

probleem on selles, et osa Häädemeeste kihelkonnast(Orajõe) jäi Salatsi abikoguduse alla.kust ma peaksin otsimist alustama?mu inglise keel ei ole eriti tugev, Riia Ajalooarhiivis ilmselt mingid materjalid on, aga ma ei saa hästi aru,kus ja millised.(Latvian State Historical Archives)
Külaline
Status: Eemal

Postitus Postitas Külaline »

Kas oled kuskilt abi saanud? Mul nähtavasti tekib sama probleem.
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Re: andke nõu, palun!

Postitus Postitas fred.puss »

sirje kirjutas:probleem on selles, et osa Häädemeeste kihelkonnast(Orajõe) jäi Salatsi abikoguduse alla.kust ma peaksin otsimist alustama?mu inglise keel ei ole eriti tugev, Riia Ajalooarhiivis ilmselt mingid materjalid on, aga ma ei saa hästi aru,kus ja millised.(Latvian State Historical Archives)
Ega lätlastegi inglise keel pole tugevam. Paremini osatakse seal arhiivis vene ja saksa keelt. Aga Salatsi kirikuraamatud on jah seal. Nende vastu on palju huvi tuntud ja uuritud on ka. Aga viimased uudised on, et seal kohapeal neid näiteks pildistada ei ole lubatud. Nii et hetkel on ainus võimalus minna kohapeale. Mingid raamatud (nähtavasti siis 20. sajandi kohta) pidid olema ka kohapeal kirikus.

Aga seniks soovitan selle piirkonna kohta kasutada hingekirjutusega seotud materjale (vallaliikmete nimekirjad, väeteenistuskomisjoni nimekirjad), mis on Häädemeeste ja Orajõe kohta üsna hästi säilinud.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
pia
Postitusi: 23
Liitunud: Kolmapäev 22. Veebruar 2006, 15:04:02
Status: Eemal

lihtsalt infoks

Postitus Postitas pia »

Tere!
Loodan, et sellest ka tiba abi on. Leidsin, et andmed Orajõe, Häädemeeste ja Tahkuranna kohta alates 1770 kuni 1834 on Tori kihelkonna all.

Head uurimist!
Tiiu
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 02. Jaanuar 2008, 19:47:01
Asukoht: Pärnumaaa
Status: Eemal

Re: andke nõu, palun!

Postitus Postitas Tiiu »

Olen pärit Oraje vallast. Võibolla tean mina teid huvitavatest inimestest või nimedest. Minu õigeusku vanaema käis Heinastes kirikus ja lutteri usku vanemad on laulatatud Salatsi kirikus 1925.a.
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas annika.malva »

Tere Tiiu Orajõelt! ;)
Mind huvitaks väga näiteks selline nimi nagu Männe. Ja Laas. Viimane on küll vist Laiksaarelt.
Annika
Vasta

Mine “Häädemeeste kihelkond”