Tuuling

Vasta
Avo.Kiisk
Postitusi: 70
Liitunud: Neljapäev 22. September 2005, 19:16:09
Asukoht: Läänemaa
Status: Eemal

Tuuling

Postitus Postitas Avo.Kiisk »

19 saj viimase kümnendi paiku asusid Kuressaarde elama minu vanaema isa, urjaadnik, Juhan Tuuling (sünd. Koikla mõis) ja tema kaks venda Karel ja Kusto (mõlemad sündinud Laadjalas). Abiks oleks igasugune info kahe viimase laste järeltulijatelt ja kohta :)
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas fred.puss »

Keegi Juhan Tuuling sündis Kuressaares 12.04.1897 ja suri 23.10.1946 Kopenhaagenis. Oli kolonel EV sõjaväes. Tema elulugu koos pildiga leidub raamatus "Eesti avaliku- ja kultuurielu tegelased" (1939), lk 284. Tal oli naine Olvi (s Martinson) ja poeg Aarne.

Karl Tuulingu tütar Martha (*12.11.1908 Kuressaares) käis TÜs 1927-1930.

Johannes (*13.09.1908) ja Rosalia (*06.03.1902) Tuuling põgenesid 1944 Ojamaale (Gotlandile). Aga nende päritolu ma ei tea.

Osad Tuulingud on jõudnud ka Tartusse. Kuna seda nime Onomastika järgi peale Saaremaa mujal ei pandud, siis võivad nemad ka olla Kuressaare juurtega:
August +1966
Juhan +1980
Linda +1985
Milvi +1988
Rein +1988

Kustu Tuulingu poeg Juuljus (*17.12.1923) elas Leisi vallas Linnuse külas Sassi talus 1990. aastatel.

Jne jne. Aga eks personaalraamatutest jm tuleks kõigepealt 20. sajandi alguseni andmed kätte saada, muidu jääb liiga pikk lünk, et praegustega kokku viia andmeid.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
intom
Postitusi: 63
Liitunud: Neljapäev 04. August 2005, 01:40:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas intom »

Väga huvitav leid minu jaoks, ehkki esmapilgul ei taipagi, kuidas seda infot kasutada, aga kuna meil on Saaremaal sugulasi - vanu inimesi - siis äkki saab midagi välja selgitada.
Minu vanavanaisa Aleksander Julius Martinsoni noorema venna August Ferdinand Martinsoni vanem tütar Carolina Lowisa Martinson
17.01.1870-26.02.1944
Õigeusu järgi Ludmilla
Ludmilla/Karoliine/Liina/Martinson
17.01.1870-26.02.1944
abiellus
Feodor Adamsoniga
09.11.1872-08.11.1918
Nende vanem tütar Juulia Adamson
18.10.1895-
abiellus kellegi Tuulinguga ning nendel oli poeg Aleksander Tuuling. Kahjuks pole Aleksander Tuulingu kohta midagi õnnestunud veel välja selgitada ning ka tema isast ei teata Saaremaal, vähemalt ei tea vanemad inimesed ning ka Saaremaa perekirjades pole Tuulingutest midagi kirjas. Kuna tundub, et ka foorumil kirjutatud Tuuling on seotud Martinsoniga, siis üritan Saaremaalt foorumil toodud infoga midagi välja selgitada. Seal on õnneks vanemaid inimesi, tänu kelle abile on meil terve August Ferdinandi sugupuu liin õnnestunud välja selgitada, ainult Tuulingut ei teatud, aga nüüd on infot rohkem.
Avo.Kiisk
Postitusi: 70
Liitunud: Neljapäev 22. September 2005, 19:16:09
Asukoht: Läänemaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Avo.Kiisk »

Tore näha, et keegi veel mingil määral Tuulingu nimest huvitatud on. Panen siia kirja siis paar leidu, mida ma ei ole veel suutnud seostada oma vanaema perega, aga kannavad sama nime ja on pärit Saaremaalt.

Aleksander Juhani p. Tuuling sündis 1920 aastal Pärsama vallas Linnuse külas. 1941 mobiliseeriti Nõukogude armeesse, andis end Velikije Luki all vangi ja astus Omakaitsesse. 9. veebruaril 1945 surmas kinnivõtmise käigus ühe punaväelase ja põgenes metsa. Tapeti 1953. a. mais Kaarma vallas Piila soos tõenäoliselt mõrvaragendi poolt. (Garel Püüa - Saaremaa Muuseum Kaheaastaraamat 2001-2002 lk 250)

Oli ilmselt üsna tuntud metsavend sel ajal, kuigi tegutses enamus ajast üksinda. Veel on samas raamatus kirjutatud Mihkel Tuulingust, kes on sündinud samas külas 1898 aastal.
intom
Postitusi: 63
Liitunud: Neljapäev 04. August 2005, 01:40:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas intom »

Suur aitäh selle info eest! Ma homme üritan Saaremaalt selle järgi midagi teada saada, aga võib olla täiesti tõenäoline, et seesama Aleksander ongi meie Aleksander Tuuling. See vanainimene, kellelt küsin, mäletab kindlasti selliseid sündmusi, mida kirjutasite ja kas see on meie Tuuling. Aga kas Teil pole teada selle Aleksander Tuulingu ema nimi? Muide, meie Martinsonide sugupuus on sees veel Elma Tuuling sünd.06.07.1922 ja abiellunud Arno Kuusega, lapsed on Tõnu ja Tarmo Kuusk. Ma uurisin Teie kodulehelt Tuulinguid, sealt ma seda nime küll ei leidnud, aga igaks juhuks kirjutan selle Teile.
intom
Postitusi: 63
Liitunud: Neljapäev 04. August 2005, 01:40:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas intom »

Avo.Kiisk kirjutas:Aleksander Juhani p. Tuuling sündis 1920 aastal Pärsama vallas Linnuse külas. 1941 mobiliseeriti Nõukogude armeesse, andis end Velikije Luki all vangi ja astus Omakaitsesse. 9. veebruaril 1945 surmas kinnivõtmise käigus ühe punaväelase ja põgenes metsa. Tapeti 1953. a. mais Kaarma vallas Piila soos tõenäoliselt mõrvaragendi poolt. (Garel Püüa - Saaremaa Muuseum Kaheaastaraamat 2001-2002 lk 250)
Tulebki välja, et eespool kirjutatud Aleksander on tõesti meie sugulane. Aitäh Teile! Saime tänu Teile teada tema isanime ning sünni- ja surmaaasta, mida meie vanema põlvkonna sugulane täpselt ei mäletanud, aga seda ta teadis, et Aleksander tõepoolest niiviisi hukkus.
Küsisin temalt, et kas need Tuulingud, kelledest siin eespool foorumis kirjutatud on, ka temale kuidagi tuttavad ette tulevad, aga nendest ei olnud ta kahjuks kuulnud. Aga Saaremaal Leisi vallas elab praegu mitu Tuulingut, kellede telefoninumbrid on infoplussis olemas. Tasuks vast need kõik läbi helistada; ehk keegi on uurinud oma sugupuud ja oskab midagi rääkida Teid huvitavatest Tuulingutest. Meie oma sugupuud tehes sellist helistamise varianti kasutasime ja täiesti toimis.
Aga mul Teile küsimus, et Tuulingute sugupuud on päris palju uuritud; oskate mulle äkki täpsemini kirja panna Aleksanderi sünni- ja surmakuupäevad ning samad kuupäevad ka tema isa Juhani kohta. Võib-olla teate veel ka mingit nö ajaloolist huvitavat infot. Oleksin väga tänulik, kui seda minuga jagaksite.
Avo.Kiisk
Postitusi: 70
Liitunud: Neljapäev 22. September 2005, 19:16:09
Asukoht: Läänemaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Avo.Kiisk »

Onomastika otsing annab nime Tuuling panemiseks viis kohta Saaremaal

Number Originaal Normaalkuju Kihelkond Vald Maakond Kubermang
1 Tuling Tuuling Pöide Kahtla Saaremaa Liivimaa
2 Tuling Tuuling Karja Parasmetsa Saaremaa Liivimaa
3 Tuling Tuuling Karja Koikla Saaremaa Liivimaa
4 Tuling Tuuling Püha Pihtla Saaremaa Liivimaa
5 Tuling Tuuling Pöide Kindli-Koigi Saaremaa Liivimaa

Kuigi osad nendest kohtadest asuvad suht lähestikku, ei ole ma suutnud sugulust leida rohkem, kui et minu esivanemad on pärit Koikla Tuulingutest ja seega ei ole ma uurinud teisi ülaltooduid. Kõnealune Aleksander Tuuling pakkus huvi ainult, kui potensiaalne sugulane ja ma ei ole teda rohkem uurinud. Saagas ei ole ka ilmselt ka säilikuid 1920 aasta kohta, et sündi vaadata sealt. Hetkel andmebaas maas kah :(
Avo.Kiisk
Postitusi: 70
Liitunud: Neljapäev 22. September 2005, 19:16:09
Asukoht: Läänemaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Avo.Kiisk »

TUULING, Aleksander, Johan, s. 1920 Saaremaa Pärsama v. 1941 metsavend. Alates 1945 aastast metsavend. Tapetud haarangus 12.05.52. Omakaitse. [3952N]

www.okupatsioon.ee annab surma-aastaks hoopis teised andmed :)
reet tuuling
Postitusi: 1
Liitunud: Esmaspäev 08. Jaanuar 2007, 21:59:01
Status: Eemal

Tuulingud Muhumaal?!

Postitus Postitas reet tuuling »

Kas keegi teab Tuulingutest Muhu vallas Kansi külas? Minu vanaema Kristina Tuuling Mihhaili tütar, sünd 31.03.1875, Hellamaa vallas Kansi külas.
Avo.Kiisk
Postitusi: 70
Liitunud: Neljapäev 22. September 2005, 19:16:09
Asukoht: Läänemaa
Status: Eemal

Re: Tuulingud Muhumaal?!

Postitus Postitas Avo.Kiisk »

reet tuuling kirjutas:Kas keegi teab Tuulingutest Muhu vallas Kansi külas? Minu vanaema Kristina Tuuling Mihhaili tütar, sünd 31.03.1875, Hellamaa vallas Kansi külas.
Saagas kolades jäid kunagi silma kaks kohta ilmselt Teie (võibolla ka minu, ei ole veel siiski seost leidnud) sugulaste kohta:
Uue-Virtsu EAÕK meetrikaraamat 1918
http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 42&curr=27

ning EELK Hanila koguduse kirikutähtedes 1938
http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 5&curr=102
ylar
Postitusi: 25
Liitunud: Teisipäev 07. November 2006, 19:05:11
Asukoht: Kuressaare, Saaremaa
Status: Eemal

Muhu Tuulingud

Postitus Postitas ylar »

Mida täpsemalt teada tahad? Muhulaste ajaloolise andmebaasi on teinud Ülo Rehepapp. Seal on sees ka Kristina Mihaili tr, kes on sündinud sel ajal.

Kui küsimus on ainult paaris nimes siis võin need välja kirjutada
Marika Jyrisson
Postitusi: 31
Liitunud: Reede 11. Juuli 2008, 23:44:07
Asukoht: Saaremaa,Leisi vald
Status: Eemal

Tuuling

Postitus Postitas Marika Jyrisson »

Piila soos tapetud metsavend ALeksander Tuuling Linnuse või Purtsa külast kandis ema Juuli neiupõlvenime (isa oli Sepa JUHAN )
Vasta

Mine “Kuressaare linn”