Dellingshausen

Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Dellingshausen

Postitus Postitas Assar »

Kellel kokkupuutumist selle suguvõsaga palun andke märku!

Assar Järvekülg
Madis
Postitusi: 211
Liitunud: Teisipäev 02. Mai 2006, 15:56:05
Status: Eemal

Postitus Postitas Madis »

Genealogisches Handbuch der baltischen Ritterschaften-i netiversiooni Dellingshausenite lehekülg on siin:

http://mdz1.bib-bvb.de/cocoon/baltlex/B ... l?prozent=

Seal on küll andmed vaid kuni 1930-nda aastani
Oluliseks tasub pidada rooma numbreid eesnimede ees, need annavad aimu pärilusjärgnemisest ilma, et peaks koguaeg stammtabelist vaatama
Handbuch käsitleb ühe aadlisuguvõsa raames ainult meesliini, naiste puhul peab näpuga järge ajama, kellega on abiellutud. Selle kohta on alati märge sünniperekonna leheküljel, tütarlapse nime järel. Kui selline märge puudub, siis pole ka abiellutud.
Omades Handbuchiga mõningast kogemust, võin öelda, et mina ei teagi mugavamat sugupuu-uurimise abivahendit kui see kogumik. Tõsi, daatumite puhul olen sealt mõnikord leidnud ebatäpsusi. Tasub aeg-ajalt vähemalt mõisnike nimedega teha lihtne netiotsing, erinevad koduloolised netileheküljed on suureks abiks
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Aitäh, abi eest. Aga paraku olen neid vist Esseni välja antud kogumikke juba korduvalt kasutanud. nii Saaremaa kui Eestimaa kohta (mis antud suguvõsa puudutab). Need on küll palju edasi aidanud, kuid üsna ebatäpsed näiteks ei märgita kõiki liine vaid ainult olulisemad/ kuulsamad. Kõiki järeltulijaid ei mainita, vaid neid, kes on täisealiseks saanud jne. (on erandeid). Nii on kahtlemata mugav uurida, kuid kui viitsiks kontrollima hakata andmeid siis alles näed kui palju lünki on sisse jäänud. Muidu võib tõesti arvata, et kuni 1930 aastani tean kõike, aga tegelikult see nii ju pole.
Aitäh aitama üritamast!

Assar Järvekülg
eeve
Postitusi: 77
Liitunud: Pühapäev 25. Veebruar 2007, 17:10:02
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Re: Dellingshausen

Postitus Postitas eeve »

Assar kirjutas:Kellel kokkupuutumist selle suguvõsaga palun andke märku!

Assar Järvekülg

Kas Saaremaa Dellingshausenid on ka kuidagi sugulased Dellingshausenitega Lääne-Virumaalt?!
Ma nimelt tean Dr.jur Freihherr Rötger von Dellingshausen Saksmaalt Münsteri linnast, kelle juured on pärit Lääne-Virumaalt Inju möisast.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Ma olen nüüd Dellinshauseneid või Dellinghusen´d mitte väga kaua uurinud, kuid tundub, et nad on tulnud ca. 15 sajandil Tallinnasse. Suurem osa neist olid kaupmehed ning päris palju võib neid leida ka Tallinna kodanike seast. Üks haru sellest suguvõsast Thomas v. Dellingshauseni järglased läks Kuressaarde oli seal raehärra ja hiljem ka bürgermeister. Sellele suguvõsale kuulus ka näiteks Saaremaa rüütelkonnahoone enne kui rüütelkond selle ostis.
Mina sellest harust pole. Lääne - Virumaalt pole veel ühtegi Dellingshausenit otsida osanud, kuid üsna ilmne on, et nad on omavahel sugulased. Tore oleks Teiega või/ja hr. Rötger D. meie andmeid võrrelda ja vahetada. minu aadress on sebrale(ätt)ut.ee

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Rannajaak
Postitusi: 10
Liitunud: Laupäev 10. Juuli 2010, 21:54:07
Status: Eemal

Re: Dellingshausen

Postitus Postitas Rannajaak »

Väike probleem Kuressaare Dellingshausen'tega.
Nimelt oli kunagisel Kuressaare bürgermeister Gustav Adolph Dellingshausen'l tütar - Maria Gerdruta D. (1750-1834). Erinevate allikate järgi on sama isik abielus nii Kuressaare linnapea Carl Wilhelm Gonsior'ga kui ka Kuressaare raesündik Carl Adolph Friedrich Swahn'ga. Iseenesest on see ju võimalik, kui aga et väidetavalt on mõlemast abielust sündinud lapsi kattuval ajaperioodil (näit. 1790-1792).
Kas keegi oskab parandada minu vigast teadmist.

Parimat,

Jaak
Vasta

Mine “Kuressaare linn”