Saksamaa külastus enne Esimest maailmasõda

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Xerxes
Status: Eemal

Saksamaa külastus enne Esimest maailmasõda

Postitus Postitas Xerxes » Neljapäev 28. Oktoober 2010, 10:08:10

Ühe Liivimaa isiku kohta on teada, et ta külastas Saksamaad enne Esimest maailmasõda. Kas on mingit arhiivi Saksas, kus säilitatakse tollaseid viisaavaldusi v muid riiki sissesõidu dokumente, et selle reisi kohta täpsemat infot saada?

Assar
Kontakt:

Re: Saksamaa külastus enne Esimest maailmasõda

Postitus Postitas Assar » Laupäev 30. Oktoober 2010, 19:37:10

Xerxes kirjutas:Ühe Liivimaa isiku kohta on teada, et ta külastas Saksamaad enne Esimest maailmasõda. Kas on mingit arhiivi Saksas, kus säilitatakse tollaseid viisaavaldusi v muid riiki sissesõidu dokumente, et selle reisi kohta täpsemat infot saada?
Mina sellele palju ei loodaks, et neid kuskil säilitatakse tollasest ajast. Lugesin viisade kohta artiklit siit ja tundub, et väike lootus siiski on. Preisimaa puhul on seal juttu mingisugustest organisatsioonidest nagu „Unteroffizianten“ ja „Fremdenpolizei“. Kui neis midagi on või analoogsetes hilisemates asutustes siis mingi lootus on, aga kui piiril piirduti sellega, et löödi tempel passi ning Aufwiedersehen, siis on üsna lootusetu ettevõtmine.

Mis aeg see siis olla võiks, selles mõttes, et kui enne sõda - mis riik siis üldse oli?
Põhimõtteliselt ma võiks ju mõnest saksa foorumist järgi küsida, kui huvitab, või saate seda ise teha.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716

Xerxes

Postitus Postitas Xerxes » Pühapäev 31. Oktoober 2010, 12:28:10

Suur tänu info eest! Äkki soovitate mulle mõnda saksa foorumit, kust küsida?

Assar
Kontakt:

Postitus Postitas Assar » Pühapäev 31. Oktoober 2010, 12:47:10

Xerxes kirjutas:Suur tänu info eest! Äkki soovitate mulle mõnda saksa foorumit, kust küsida?
Alles hiljuti soovitasin tegelikult SIIN. :)

Ma soovitaks seda kõige esimest "näiteks see". See tundub kõige asjalikum, ning seda loevad palju enamad inimesed kui neid teisi.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716

Xerxes

Postitus Postitas Xerxes » Pühapäev 31. Oktoober 2010, 12:55:10

Tänud taas!

Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”